Bulharsko 2019 - diskuze pro každého cestovatele

Vloženo: 17. února 2019
Poslední příspěvek: před 3 hodinami

Dobrý den,

mám dotaz na cestu.Celé roky létáme do Bulharska,ale letos poprvé jedeme autem.

Trasu máme naplánovánu z okolí Písecka do Obzoru u Varny.Díky za případné info.

3 odpovědi
+ odpovědět
Lenka
host
Lenka
Vloženo: 15. února 2019
 

Zvažuji hotel Kotva, Funtazie Imperial nebo Grand Hotel Sunny Beach.

Mátě někdo osobní zkušenost s některým z hotelů?

Děkuji moc za tipy a rady. Hezký den.

0 odpovědí
+ odpovědět
Anonym
host
Anonym
Vloženo: 12. února 2019
 

Dobrý den, prosím byl někdo z Vás v hotelu Orchidea v Albeně? Chceme vzít dvouleté vnouče, tak prosím o nějaké informace.

0 odpovědí
+ odpovědět
Anonym
host
Anonym
Vloženo: 2. října 2017
Poslední příspěvek: 12. února 2019

ahoj, mate nejakou svou oblibenou restauraci v primorsku kde vari fakt dobre za rozumnou cneu? Znate to takovy ten osvedceny podnik kam se radi vracite? My radi kuma lisa ale nechame si poradit a bude dobre kdyz to bude neco levnejsiho

9 odpovědí
+ odpovědět
Pavla
host
Pavla
Vloženo: 9. února 2019
 

Prosím o info,  jestli má někdo zkušenosti s provozem hotelových aquaparků koncem září + jaké bývá v tuto dobu počasí?  Moc děkuji !!! 

0 odpovědí
+ odpovědět
Miloslava Valková
host
Miloslava Valková
Vloženo: 20. ledna 2019
 

Hezký den, uvažujeme o Bulharsku o Haienda Beach hotelu. Máte prosím někdo už zkušenost? Cestujeme 2 dospělí a 3 děti. Děkuji velmi

0 odpovědí
+ odpovědět
Katka
host
Katka
Vloženo: 11. července 2018
Poslední příspěvek: 3. ledna 2019

Ahoj, mám dotaz, čtu v několika hodnoceních hotelů, že v moři plavou černé "housenky", které nepříjemně štípou a zalézají i pod plavky. Hlavně prý pak děti nechtějí jít do moře. Chceme jet na Sluneční pobřeží a když to čtu, tak mě nějak přechází chuť... Díky

12 odpovědí
+ odpovědět
Vloženo: 9. října 2018
Poslední příspěvek: 13. listopadu 2018

Zdravím, potřeboval bych radu od zkušenějších.

Chystám se do Burgasu autem nyní v listopadu, kvůli rychlosti asi přes Srbsko a povezu naložené auto ( nové věci do pořízeného apartmánu pro vlatní potřebu v originál krabicích 3x LCD TV cca 50", vysavač, nářadí, hardy apod.)

Nakolik se má připravit na poblémy na přechodech Maďarsko > Srbsko a Srbsko > Bulharsko s tímto zbožím? Vím že přes Rumunsko by neměl být problém, protože to je celá cesta v EU ale trochu se obávám se Srbskem. Díky za postřehy a rady.

5 odpovědí
+ odpovědět
Vloženo: 10. září 2018
Poslední příspěvek: 12. října 2018

Zdravím, nemáte prosím někdo TIP jak se do Bulharska dostat v období od listopadu do cca dubna jinak než autem za rozumné ceny a čas? Poslední rozumné letenky co jsme našel tak jsou z Bratislava - Burgas > Ryanair. Tuším ,že lítají ÚT a SO ale mají to jen do října a pak už to lze jen přes Rusko 2 přestupy a délka cca 20h. Díky

1 odpověď
+ odpovědět
Ew
host
Ew
Vloženo: 7. srpna 2018
Poslední příspěvek: 19. září 2018

Dobrý den, je v Primorsku nějaká půjčovna skútrů,mopedů a podobných přibližovadel ??

Máte někdo s tím zkušenost, jaké jsou možnosti, případně ceny.

Děkuji za odpověď všem.

1 odpověď
+ odpovědět
Martin Schmitt
host
Martin Schmitt
Vloženo: 22. srpna 2018
Poslední příspěvek: 30. srpna 2018

Hledám v Bulharsku u moře něco méně turisticky navštěvovaného, kde nejsou zástupy turistů, ale přesto se tam dá sehnat nějaké ubytování a člověk nemusí kempovat někde na břehu ve stanu nebo spát v autě.

Mám na mysli pobřeží mezi rumuskou hranicí a resortem Rusalka - teda jestli tam je něco k vidění a zažití - proč tam nejsou žádné turistické destinace.

Nebo naopak pobřeží jižně od Achtopolu (to je myslím rovněž poslední destinace, která se objevuje v nabídkách cestovek).

Má s tím někdo zkušenosti, zda se tam dá sehnat nějaké ubytování.

1 odpověď
+ odpovědět
Martin Schmitt
host
Martin Schmitt
Vloženo: 22. srpna 2018
 

Zdravím.

Má někdo z vás zkušenost s komibinovanými zájezdy hory + moře do Bulharska?

0 odpovědí
+ odpovědět
Jana
host
Jana
Vloženo: 12. dubna 2018
Poslední příspěvek: 22. srpna 2018

Taky bych nedoporučovala tady ten hotel. Nově zrekonstruovaný, nicméně polopenze studená na ulepeném nádobí. Moře s chaluhami, takže dovolená u bazénu a kvůli toho tam přece neletíme. Taky ceny neskutečné. Nikdy v životě jsem nejedla tak drahou zmrzlinu a třešně..

2 odpovědi
+ odpovědět
Larisa
host
Larisa
Vloženo: 1. března 2018
Poslední příspěvek: 21. srpna 2018

dobrý den.Chtěla jsem se zeptat jestly má někdo zkušenosti z hotelem Sunrise Family Resort Bulharsko Slunečné pobřeží.Děkuji 

1 odpověď
+ odpovědět
Jirka
host
Jirka
Vloženo: 15. srpna 2018
Poslední příspěvek: 17. srpna 2018

Zdravím všechny cestovatele do Bulharska. Mám dva dotazy. Rád bych se příští rok po 40ti letech podíval do Bulharska a tak si dovolím se zeptat. Můžete mi někdo poskytnout nějaký osvědčený kontakt na ubytování v soukromí pro 2-3 dospělé osoby? Rád bych od Sozopolu dolů, ale nebráním se ani jiným místům. Dále by mě zajímaly přibližné náklady na 1 cestu včetně dálničních poplatků bez ohledu od kud a kam jezdíte a na druh paliva. Můj odhad tam i zpět je cca 10000 Kč. Pobyt bych počítal asi 10 dní + cesta. Všem moc děkuji za náměty.

3 odpovědi
+ odpovědět
Alžběta57
host
Alžběta57
Vloženo: 10. listopadu 2017
Poslední příspěvek: 1. srpna 2018

prosím vás jak se pohybují ceny v bulharsku???? mám informace, že prý je to o dost levnější než u nás, ale chtěla bych to raděj vědět s jistotou. Abysme pak nebyly překvapeni. Zajímaly by mě ceny potravin v obchodech a jak se pohybují ceny v restauracích, kdybysme si chtěli zajít. Díky

 

 

14 odpovědí
+ odpovědět
Ostravaci
host
Ostravaci
Vloženo: 17. července 2018
 

Pokud někdo - kdo aktuálně je, či nedávno byl v Primorsku - mohl napsat, jaké jsou letos ceny cigaret Victory a dalších bulharských cigaret, a taky Plisky a Sljančev Brjag? Jejich výrobky, ještě nezkažené nadnárodními monopoly, vždy stály za to. Také růžová kosmetika, keramika, sýry atd. je toho příkladem. Jsou to stále menší ostrůvky, ale zatím jsou. Díky za odpověď.

0 odpovědí
+ odpovědět
Jirka
host
Jirka
Vloženo: 30. června 2018
Poslední příspěvek: 30. června 2018

přibereme společníky na cestu 724 149 307 

2 odpovědi
+ odpovědět
Jakub
host
Jakub
Vloženo: 12. června 2018
Poslední příspěvek: 26. června 2018

Zdravím, je tady někdo kde se zrovna vrátil z Bulharska? Jaká je prosím teplota moře? Bylo teplé? Chtěli bychom v nejbližších týdnech vyrazit, tak bych se rád informoval. Díky.

6 odpovědí
+ odpovědět
Vloženo: 21. června 2018
 

Bulhaři vyhánějí na pláži u hotelu Zefir z placených zón všechny, kdož si nepronajmou slunečník, nebo lehátko. To i tehdy, když budujete s dětmi stavby v písku v těsné blízkosti moře a nemáte s sebou nic než tašku a dětské hračky. Když jsme odmítli zaplatit s odůvodněním, že jsme hned u vody, povolal výběrčí jakého si šéfa s plážovou ochrankou. Jeden z členů ochranky, jako správný hrdina, pak zahrabal čtyřletému dítěti vyhloubenou studánku v písku. Prý že je to "platnaja zona" a stavět v písku si můžeme jen ve neplacené zóně. Neplacená zóna je zde přeplněná, cca 30 m široká. S podobným přístupem jsem se dosud nikde jinde nesetkal. Tuto lokalitu nedoporučuji.

0 odpovědí
+ odpovědět
Jiří
host
Jiří
Vloženo: 18. června 2018
Poslední příspěvek: 18. června 2018

Všechny vás zdravím,jako kluk jsem s rodiči jezdil do Sozopolu.Naposledy to bylo 1979.Rád bych se tam do budoucna ještě podíval,ale úplně se mi nechce letět.My jsme jezdili přes Maďarsko a Rumunsko tenkrát cca 2,5 dne.Měli jsme cestou zastávky a hodně toho viděli.Máte někdo zkušenosti s uvedenou destinací a s cestou autem?Kudy nejlépe jet a pod.?Děkuji.

3 odpovědi
+ odpovědět
Jana K.
host
Jana K.
Vloženo: 25. ledna 2018
Poslední příspěvek: 15. června 2018

Ahoj

Můžete mi prosím někdo porovnat výhody a nevýhody dovolené v Chorvatsku a v Bulharsku podle vašeho názoru?Přijde mi,že hodně lidí teď mění Chorvatsko za Bulharsko a možná to taky zkusíme,ale chci vědět jestli to má smysl. Co ceny,pláže,moře,doprava,prostředí a celkově taková ta atmosféra?

Moc děkuji za všechny názory vím že to je hodně individuální,ale chci je slyšet i tak.Jana K.

13 odpovědí
+ odpovědět
Jana F.
host
Jana F.
Vloženo: 5. ledna 2018
Poslední příspěvek: 14. června 2018

Ahoj, do jakých míst letos jedete? Zůstáváte vůbec věrní Bulharsku? Mě trochu štve, jak tam teď jezdí každý a je to fakt znát na obsazenosti hotelů, na cenách i na plážích, co myslíte?

39 odpovědí
+ odpovědět
Luky
host
Luky
Vloženo: 30. ledna 2018
Poslední příspěvek: 12. června 2018

Čus, zdá se mi to, nebo jsou všechny hezký místa v Bulharsku úplně ve vnitrozemí? Kam jezdíte na výlety, když jste někde u moře? Moc nemusim historii ani architekturu, tak prosim spíš přírodu, ale kdyby to bylo hodně dobrý, může bejt cokoliv. Dík

11 odpovědí
+ odpovědět
Tereza
host
Tereza
Vloženo: 21. března 2018
Poslední příspěvek: 11. června 2018

Ahoj chci se zeptat kam v Bulharsku za zábavou? Napadají vás jiná místa než SLunečné pobřeží? Něco kde to žije přes den i v noci, je tam kam zajít prostě a kde zapařit. 

3 odpovědi
+ odpovědět
Anonym
host
Anonym
Vloženo: 3. června 2018
Poslední příspěvek: 6. června 2018

Ahoj.chystam se s rodinou do obzoru poprve aurem.vyrazime 27 cervence.ma nekdo zajem o spolecnu cestu nebo nejaku dobru radu naco se mame pripravit.nejake to male prekvapeni.jsme z Hk a mam 4 deti.dost se obavam cesty kuli detem.vzdy sme letely.dekuji.

9 odpovědí
+ odpovědět
Vloženo: 31. května 2018
Poslední příspěvek: 5. června 2018

ahojky všem. Úplně na úvod, omlouvám se všem, kteří tu jsou tu déle a patrně to budou muset číst znovu. jsem úplný začátečník, právě jsem koupil obyťák a mám s rodinou touhy vyrazit do Bulharska, někdy okolo 5-6 července 2018 až do Varny nebo do Burgas. proto prosím poraďte kudy tudy, co je potřeba zaplatit nebo dopředu zajistit, popřípadě co po cestě stojí za vidění a kde se dá přímo ve Varně nebo Burgasu stát a kde naopak v žádném případě. (auto je plně soběstačné, až na doplnění vody) moc díky za rady, odkazy a trpělivost.

1 odpověď
+ odpovědět
Vloženo: 5. června 2018
 

Vážení cestovatelé, chtěl bych Vám všem poděkovat za rady a pomoc na tomto webu. I když jsem tošku rád, když čtu některé Vaše příspěvky plné urážek, no prostě ještě jednou děkuji a přeji mnoho hodnotných zážitků nejen na dovolené, ale v životě vůbec.

0 odpovědí
+ odpovědět
Denisa H.
host
Denisa H.
Vloženo: 2. května 2018
Poslední příspěvek: 25. května 2018

Ahoj, jedeme v létě do Bulharska k moři a chci se zeptat vás zkušenějších co tam jezdíte. Jaké dárky se vozí z Bulharska? Máte něco vychytaného, co stojí za to? Díky Denisa

8 odpovědí
+ odpovědět
Barča H.
host
Barča H.
Vloženo: 5. prosince 2014
Poslední příspěvek: 15. května 2018

Na začátku léta bysme chtěli s dětmi (8 a 5 let) na dovolenou do Bulharska. Poraďte prosím nějaký hotel v kterém se ratolesti nebudou nudit - bazén, skluzavky nebo aquapark a mini klub, atd.

4 odpovědi
+ odpovědět

Podívejte se levné zájezdy