Cestolino.cz Dovolená Antigua a Barbuda

Dovolená Antigua a Barbuda 2019/2020

 
Termín:

Strava:
Doprava:
Počet dnů:
Cena:
Slevy:
Typ zájezdu:
Název hotelu:
Úroveň hotelu:
Prodejce:

Antigua a Barbuda

Ostrovní stát Antigua a Barbuda se nachází na dvou stejnojmenných ostrovech v Karibiku a na jednom menším neobydleném ostrově Redonda. Ze západní strany jsou ostrovy omývány Karibským mořem, zatímco na východě se lze koupat v pobřeží samotného Atlantiku. Díky tomu, že stát Antigua a Barbuda je součástí Commonwealthu, úředním jazykem je zde angličtina.

Metropolí země je město Saint John’s, které se rozprostírá na ostrově Antigua a ve kterém se nachází stejnojmenný přístav. Ubytování, jídlo i suvenýry zde na dovolené pořídíte za východokaribský dolar (USD). Po zemi lze cestovat automobilem či autobusem a využít lze také vlak. Vybudovaná železniční síť činí rovných 77 km. Pro výlety mezi samotnými ostrovy je nejjednodušší zvolit lodní přepravu.

Ostrovy žijí především z cestovního ruchu, proto o historické památky z koloniální éry tu není nouze. Hlavní doménou obou ostrovů jsou jejich odlehlé pláže s hedvábným bílým pískem. Na ostrovech je po celý rok tropické klima s vysokými teplotami, a tak koupání v průzračné vodě je možné v jakémkoli ročním období. Nejvíce zájezdu je však na ostrovy Antigua a Barbuda pořádáno od prosince do dubna, kdy trvá hlavní turistická sezona.