Dovolená Maďarsko 2020

Nastavené filtry:
Maďarsko

Omlouváme se, ale aktuálně tomuto filtru neodpovídají žádné zájezdy.

Dovolená v Maďarsku

Maďarsko je vnitrozemským rovinatým státem v centrální Evropě, který se těší stále většímu zájmu turistů z celé Evropy. Není to jen díky historickým městům a bohaté kultuře, jež má pro většinu Evropanů poněkud exotický nádech, ale svoji oblibu si Maďarsko vysloužilo zejména dlouholetou lázeňskou tradicí. Okolo četných termálních pramenů, vyvěrajících téměř na celém území, vznikly desítky lázeňských komplexů, zaměřených jak na očistné a léčebné koupele, tak i na stále populárnější wellness pobyty.

Klenotem mezi mnoha krásnými maďarskými městy s bohatou historií je bezpochyby hlavní město Budapešť, rozkládající se po obou březích řeky Dunaj. Nejnavštěvovanější letní destinací je pak známé jezero Balaton, jemuž se právem přezdívá „maďarské moře“, a které nabízí návštěvníkům příjemné písečné pláže, možnost provozování mnoha vodních sportů, ale i dostatek příležitostí k pěší turistice a cykloturistice. Zajímavou oblastí je maďarská Puszta, výběžek asijské stepi, známý především zachovalou venkovskou kulturou a mnoha druhy stepního ptactva i dalších živočichů. Městečko Hortobágy, které je centrem této přírodní rezervace, se stalo dějištěm působivých jezdeckých slavností, připomínajících minulost stepních kočovníků.

Při návštěvě Maďarska nelze opomenout ochutnávku skvělých vín a vyhlášené maďarské kuchyně, která nezná jen pověstná silně pikantní masová jídla, ale i pokrmy velmi jemných chutí, jejichž základem bývá zelenina a různé mléčné produkty.