Dovolená na Maltě 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Malta

Omlouváme se, další termíny jsme nenalezli... Vraťte se na předchozí stránku nebo si vyberte jiný termín odjezdu..

Zájezdy na Maltu

Malta je ostrovním státem, který se nachází ve Středozemním moři 95 km jižně od Sicílie. V minulosti byla Malta kolonií Velké Británie. Nezávislost na Británii získala v roce 1964, ale stále je součástí Commonwealthu. Malta rozlohou zaujímá 316 km2 a žije na ni 452 tisíc obyvatel.

Hlavním městem ostrovního státu je Valletta, která leží v severovýchodní části ostrova. Město je pro své cenné historické památky zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Národní měnou je euro (EUR) a úředním jazykem je angličtina a maltština. Počasí na ostrově je ovlivněno středomořským podnebím. V létě zde panuje slunečné počasí, kdy teploty přesahují 30 °C. Zima je zde mírná s teplotami v rozmezí od 15 do 20 °C. Hlavní turistická sezóna probíhá od května do konce října. Skvělou dovolenou si však můžete na Maltě užít i v listopadu, kdy na ostrově není tolik turistů.

K turistickým cílům Malty patří svatyně Hasar Qim a Mnajdra, které představují úchvatné megalitické chrámy. Samotné hlavní město Valletta je protkáno historickými památkami a jedinečným městským opevněním. K zájezdu na Maltu patří také návštěva tzv. „tichého města" Mdina s historickým centrem, které je přístupné pouze pro pěší turisty.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy na Maltu?

Jaké jsou ceny zájezdů na Maltu?

Ceny začínají na 5 632 Kč, nejdražší zájezd stojí 63 890 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce all inclusive, bez stravy, plná penze, polopenze, snídaně.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici jsou na Maltu tyto typy dopravy letecky (z Prahy, z Vídně), vlastní.

Jsou k dispozici nějaké slevy?

Momentálně pouze sleva first minute.

Které hotely jsou nejlépe hodnocené?

Které hotely jsou u klientů oblíbené?

Nejoblíbenější hotely na Maltě jsou podle cestovatelů tyto: Ramla Bay Resort, Seabank Resort & Spa, Seashells Resort at Suncrest, Qawra Palace Hotel, Dolmen Resort Hotel.

Jaké cestovní doklady potřebuji na Maltu?

NAZEV_DO_ZAC] můžete cestovat na občanský průkaz i pas. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Oficiální měna je euro. Nečekají vás tedy žádné složitosti, když si budete v Čechách měnit hotovost. Více o měně a cenách.

Potřebuji na Maltu očkování?

Na Maltu není potřeba žádné povinné očkování.

Jakým jazykem se mluví na Maltě?

Úředními jazyky jsou maltština a angličtina. Dalším rozšířeným jazykem je italština.

Jaké zásuvky jsou na Maltě?

Zásuvky na Maltě se od těch v České republice liší. Jedná se o typ zásuvek, který najdete také na Kypru nebo ve Velké Británii. Z toho důvodu je dobré si pořídit adaptér. V lepších hotelech bývá k sehnání na recepci.