Detail hotelu Residence Chalet Cotril

Poloha

Bormio, centrum - 0 m, skiareál Bormio - 700 m, skibus - 50 m

Vybavení hotelu

malá recepce (v provozu jen v sobotu), úschovna lyží, vyhrazené parkoviště z apopl. (ve vzdálenosti 200 m); v rámci budovy je i vyhlášená typická restaurace "Al Filó"

Pokoje

mono 2 - 20 m² - obývací pokoj se skříňovým kuch. koutem a manželskou postelí či 2 sam. lůžky, soc. zař., TV, fén, trezor, mikrovlnkamono 4 - 32 m² - obývací pokoj se skříňovým kuch.koutem, manželskou postelí a rozkl. gaučem typu "šuplík" pro 2 osoby či palandou, soc. zař., TV, fén, trezor, mikrovlnka

Tipy pro správnou volbu

deální poloha vzhledem k centru i termálnímu bazénu a téměř ideální k lyžařské nabídcena "centrální centrum" Bormia vynikající cenové podmínky částečně zrekonstruovaných apartmánů

Popis destinace

Bormio, ležící 1 225 metrů nad mořem, si pro svoji existenci vybralo křižovatku tří údolí, to místo, které je nazýváno srdcem Alta Valtelliny. Díky své poloze sehrálo Bormio důležitou úlohu i v dějinách, kdy drželo klíčovou pozici v komunikaci přes Alpy. A právě z této doby pochází starobylé centrum, které doslova vybízí k večerním procházkám plným romantiky. S městem jsou také úzce spjaty zdejší termální prameny, které díky obsahu radioaktivních příměsí pomáhají při léčbě mnoha obtíží. Netřeba podotýkat, jak příjemná může být návštěva městského termálního bazénu (teplota vody 38 až 41 °C) po celém dni lyžování.

Terény: Po lyžařské stránce toho skiareál v Bormiu nabízí skutečně mnoho – ojedinělé převýšení 1 787 metrů, 15 lanovek a vleků, 15 sjezdovek (2 černé, 8 červených a 5 modrých) s úhrnnou délkou 40 kilometrů v nadmořských výškách do 3 012 metrů a za příznivých podmínek i širokou nabídku pro vyznavače lyžování ve volném terénu. Připočteme-li k tomu ještě nadmořskou výškou garantované dobré sněhové podmínky, opravdu výjimečnou nabídku pro skialpinisty, možnost relaxace při tenise či squashi, diskotéky, puby i řadu restaurací, tak zjistíme, že Bormio je ideálním spojením krásného lyžování, večerní zábavy a aktivního odpočinku.

Val di Dentro je údolím s typickými horskými vesničkami, jako jsou Isolaccia, San Carlo a Premadio. Ze zkušenosti lze říci, že díky své poloze snad v samém středu oblasti mezi Bormiem a Livignem, je právě Val di Dentro ideálním místem pro každého, kdo sem přijíždí za účelem lyžařského poznávání celé Alta Valteliny. Celý areál pod společným názvem San Colombano zaznamenal v posledních letech velký pokrok se zprovozněním lyžařské oblasti Ogu/Val di Sotto, čímž se stal plnohodnotným konkurentem Bormiu či Livignu. Běžeckému sportu je věnován běžecký areál s 27 km tratí.

Après ski: K polyžařskému vyžití slouží mnoho restaurací, pizzerií a barů.

Typy skipasů:

4 Valli: platí pro skiareály Bormio, San Colombano a Santa Caterina.

Alta Valtellina: platí pro skiareály Bormio, San Colombano, Santa Caterina a v Livignu Carosello a Mottolino.

Výhody: Sjezdové tratě všech náročností, převýšení 1 800 m s ojedinělou, více než 10 km dlouhou sjezdovkou, dostatek prostoru pro lyžování ve volném terénu a skialpinismus, polyžařský relax v podobě návštěvy termálního bazénu.

Nevýhody: Vzájemná propojenost skiareálů Bormio a San Colombano pouze skibusem, v jarních měsících častý nedostatek sněhu v dolní části Bormia, starší přepravní zařízení skiareálu San Colombano.

SNOWBOARD EXTRA:

Snowpark: Halfpipe a Tables

Před zakoupením zájezdu doporučujeme ověřit informace přímo u prodejce. Uvedené popisky a parametry nemusí být přesné a mohou se u konkrétní nabídky lišit.

 

Zájezdy do hotelu Residence Chalet Cotril nabízí

Chalet Cotril
od 8 823 Kč

Ohlídejte si akční nabídky, nic vám neunikne

Každý den pro vás hledáme výhodné zájezdy a letenky za super ceny. Vytvořte si zdarma hlídač.

Vyberte si dovolenou v oblastech:

Nebo zájezdy se slevou na:

Další hotely naleznete na: