Detail hotelu Arkin Palm Beach Hotel

hotel - Arkin Palm Beach Hotel

doporuc - Velice pěkný a komfortní hotel ležící na hezké písečné pláži s vysokou kvalitou poskytovaných služeb určený především dospělým klientům.

obsazeni - XX

zeme - Severní Kypr

zmenapvyhrazena - Změna programu vyhrazena.

poloha - Hotel leží ve vzdálenosti cca 3 km od centra přístavního města Famagusta. Letiště Ercan ve městě Lefkosa je vzdálené cca 50 km. Hotel leží v těsné blízkosti tzv. opuštěného města duchů "Varosha", kam je vstup přísně zakázán. Dlouhá písečná pláž, která patří mezi nejhezčí na ostrově, se nachází přímo před hotelem. V hotelu je možné ubytovat pouze klienty starší 15 let.

vybaveni - Třípodlažní, nedávno rekonstruovaná, hotelová budova, ve které se nachází 102 pokojů, má vstupní halu s recepcí a směnárnou, bar a hlavní restauraci, á la carte restauraci, posilovnu s výhledem na moře, venkovní a vnitřní bazén, SPA centrum. Slunečníky a lehátka jsou na dlouhé písečné pláži zdarma.

ubytovani - Velmi pěkně vybavené pokoje mají výhled na okolní krajinu anebo na město. Pokoje mají centrální klimatizaci s individuálním ovládáním, koupelnu se sprchovým koutem nebo vanou a WC, TV/SAT, telefon, minibar a internetové WiFi připojení je za poplatek. 

stravovani - polopenze

snidane - bufetové

vecere - bufetové

sluzbyzapoplatek - masáže, SPA centrum, internetové WiFi připojení.

Popis destinace

Ostrov Kypr je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři s ideální polohou ve východním Středomoří, které vděčí za své subtropické klima s dlouhým a teplým létem umožňujícím koupání v moři již od dubna až do listopadu. Ačkoliv se jedná o poměrně malý ostrov s rozlohou něco okolo 9 tisíc km2, je fakticky rozdělen na jižní a severní část podle národnostního klíče. Nabízíme pestrou nabídku zájezdů na sever do tzv. Turecké republiky severního Kypru. Severní část ostrova není prozatím cílem masové turistiky, přesto nabízí kvalitní hotelovou infrastrukturu, která se dynamicky rozvijí a je na evropské úrovni. Místní prázdninová střediska se nacházejí na severním a východním pobřeží a své návštěvníky uspokojí poměrně širokou nabídkou ubytovacích kapacit všech kategorií. Zdejší střediska nabízejí mj. i řadu restaurací, obchůdků a další možnosti zábavy. Přestože se jedná o malou zemi, kdy severní část ostrova měří od východu na západ cca 200 km a od severu na jih pouhých cca 23 km, najdeme na takto malém prostoru celou řadu přírodních i kulturních atraktivit, kterými jsou např. nádherné pláže, unikátní flora a fauna, horské vesničky, lesy, starobylé hrady či antické vykopávky. Ostrov jako takový má i bohatou historii. První osídlení je odhadováno na rok 8500 před n. l. Díky strategické poloze a celé řadě přírodního a nerostného bohatství se zde vystřídala celá řada kolonizátorů jako např. Féničané, Egypťané, Peršané či Řekové. Ostrov byl také součástí byzantské říše, patřil Benátkám a posléze si jej podmanila Otomanská říše, kterou na počátku 20. století vystřídali Britové. Pro ty, kteří mají zájem poznat celý ostrov, není v současné době žádným problém překročit hranici oddělující obě části ostrova, stačí mít při sobě pouze platný cestovní pas.

Tipy pro správnou volbu

- kvalitní pláže s průzračně čitou vodou- destinace, která ještě není zasažena masovou turistikou- kvalitní hotelová infrastruktura- řada kulturních i historických památek- rozmanitá příroda

Čedok PLUS

- česky hovořící delegát v cíli zájezdu- výhodná cena cestovního pojištění- výhodné parkování na letišti v Praze- autokarová doprava na letiště v Praze

Základní informace

Rozloha ostrova: 9 251 km2(z toho severní část cca 3 360 km2)Počet obyvatel ostrova: 838 tisíc(z toho severní část cca 265 tis.)Úřední jazyk: turečtina, řečtinaMístní měna: turecká liraČasový posun v létě: SELČ plus 1 hod.Cílové letiště: Ercan(technické mezipřistání v Antalyi)Doba letu z Prahy: cca 4 hodiny 40 minut

Před zakoupením zájezdu doporučujeme ověřit informace přímo u prodejce. Uvedené popisky a parametry nemusí být přesné a mohou se u konkrétní nabídky lišit.

Zájezdy do Arkin Palm Beach Hotel nabízí

Vyberte si dovolenou v oblastech:

Nebo zájezdy se slevou na:

Další hotely naleznete na: