Detail hotelu The Blue Water

Hotel v moderním a vzdušném stylu, velmi příjemné prostředí, kvalitní služby. Krásná zahrada s kokosovými palmami a velký bazén.

Poloha - Hotel se nachází v letovisku Wadduwa na jižním pobřeží Srí Lanky, 65 km od mezinárodního letiště v Colombu a 27 km od centra Colomba. Transfer z letiště do hotelu trvá přibližně 2 hodiny, asi 400 m od hotelu supermarket.

Ubytování - 96 klimatizovaných deluxe pokojů s panoramatickým výhledem na Indický oceán má balkon nebo terasu, zařízení na přípravu kávy/čaje, Sat/TV, telefon, minibar, koupelnu/WC, vysoušeč vlasů, trezor, WiFi připojení k internetu. Za příplatek superior deluxe nebo executive suite.

Vybavení - Recepce, hlavní restaurace, kavárna, koktejl bar, bar u bazénu, sport bar, noční klub, venkovní bazén, dětský bazén, fitness centrum, tenisové kurty, squash, badminton, stolní tenis, spa centrum, konferenční místnost, večerní animační programy, kadeřnictví, obchody se suvenýry, internet.

Stravování - Snídaně bufetovéObědy bufetovéVečeře bufetové

All inclusive - Snídaně 07.30–10.00 hod., obědy 12.30–14.30 hod. (o víkendu 13.00–15.00 hod.) a večeře 19.30–22.00 hod. formou bufetu v hlavní restauraci, občerstvení během dne v baru u bazénu a v coffee shopu, káva/čaj během dne, neomezená konzumace místních alkoholických a nealkoholických nápojů od 11.00 – 23.00 hod. (ve dnech státních svátků nebude na barech podáván alkohol, je možné využít nápojů v minibaru na pokojích za poplatek), animační programy, stolní tenis, tenis, plážový volejbal.

Popis destinace

Srí Lanka patří bezesporu k těm místům, které nás přitahují svým kouzelně exotickým tajemnem. Je to země plná kontrastů: písčité pláže s možností tropického koupání, kokosové palmy, malebné vesnice, řeky protékající mezi čajovými plantážemi, vodopády, starobylá městečka. Umění, kultura i životní styl místních obyvatel jsou ovlivněny buddhismem a hinduismem. Téměř na každém kroku potkáte sochy Buddhy, mnohdy v nadlidské velikosti, pocházející z doby před mnoha staletími. Toužíte-li po netradiční dovolené, vydejte se na průzkum vnitrozemí. V horách narazíte na romantické potůčky s vodopády, stráně, kde se pěstuje známý cejlonský čaj a osady s domorodým obyvatelstvem. Teplé a provoněné břehy moře nabízejí příležitosti pro plážové i vodní sporty. Destinace se výborně hodí ke kombinovaným pobytům na plážích s hodnotnými výlety do vnitrozemí.

Srí Lanka má typické monzunové klima s relativně vysokou vlhkostí vzduchu. Nejlepší podmínky pro pobyt u moře a koupání na západním pobřeží, kde leží naše hotely, zde panují od prosince do dubna. Popsané klima nelze v konkrétním termínu zájezdu garantovat.

Země a její lidé

Přes 400 km dlouhý a 200 km široký ostrov leží jen několik stupňů severně od rovníku. I když jeho povrch tvoří převážně nížiny, je významným turistickým magnetem především hornaté vnitrozemí porostlé deštným i horských pralesem. Typická údolí s čajovými plantážemi i horské vrcholy přesahující 2000 metrů nad mořské výšky a krátké na vodu bohaté řeky dotvářejí přírodní kulisu tohoto přírodního ráje. Původní Védové, kulturní Árjové, nájezdy Drávidů a arabská migrace, stejně jako evropská kolonizace a nejnovější migrační pohyby zde vytvořily pestrou směs národů, jazyků a kultur. První známé království Anuradhapura zde vzniklo koncem 3. stol.př.n.l., ve 14. století n.l. zde bylo Tamilské království, v 16. století ostrov okupovali Portugalci, sto let po nich Holanďané a ti jej předali Britům. Nezávislost ostrov získal v r. 1948 a nynější republika Srí Lanka vznikla v r. 1972; slovo Srí pochází ze sanskrtu a znamená zářivý.

Tipy pro správnou volbu

✱ exotické koupání a poznávání

✱ památky i příroda vnitrozemí

✱ nízké náklady místních služeb

✱ léčebná relaxace ajurvéda

Čedok PLUS

✱ výhodné letecké spoje přes Dubai/Istanbul

✱ komfort letecké společnosti Emirates/Turkish Airlines

✱ výhodné parkování na letišti v Praze

Základní informace

Oficiální název: Srílanská demokratická socialistická republika

Politický systém: republika, člen Britského společenství národů

Rozloha: 66 000 km2

Počet obyvatel: 21 milionů

Hlavní město: Colombo

Úřední jazyk: sinhálština, tamilština, angličtina

Dorozumění: široce rozšířená angličtina

Náboženství: 70 % buddhismus, 15 % hinduismus, minorita muslimů a křesťanů

Místní měna: srílanská rupie (LKR) = 100 centů (70 LKR = 1,- USD)

Peníze s sebou: USD, platby úvěrovými kartami možné v mezinárodních hotelích

Místní čas: SEČ + 5 hodin (při letním času + 4 hodiny)

Elektřina: 230-240 V, adaptér nutný

Vstupní formality: cestovní pas a vstupní vízum

Místní doprava: levné vlaky a autobusy; hustá frekvence a vždy jsou přeplněné. Cenově dostupný pronájem vozu s řidičem nebo bez řidiče a taxíky – nutno sjednat cenu předem.

Očkování a lékař: očkování není povinné, doporučuje se zejména očkování proti žloutence typu A/B, žluté zimnici. Je vhodné užívat antimalarika. Zdravotní rizika a aktuálně doporučované očkování (ochranu) konzultujte prosím před cestou s hygienickou stanicí či odborným lékařem.

Sport a zábava

Sportovní aktivity

Většina hotelů nabízí široké možnosti sportovního vyžití. Na plážích jsou k dispozici různé druhy nemotorových vodních sportů jako jsou windsurfing, jízda na prkně s padákovou plachtou (kite-boarding), katamarány, plachetnice, kajaky a vodní šlapadla. Z motorových sportů nabízejí centra vodních sportů paragliding, jízdu na vodních skútrech, vodní lyžování, jízda na banánu či nafukovacích kruzích. V areálech hotelů se nacházejí tenisové kurty v mnoha případech i s nočním osvětlením, hřiště na plážový volejbal, badminton, squash či košíkovou. Kromě těchto aktivit většina hotelů nabízí stolní tenis, stolní fotbal, kulečník, šipky, šachy a elektronické hry. K vybavení většiny hotelů patří i dokonale vybavená sportovní centra s posilovnou a lázeňská centra se saunou, parními lázněmi a širokou škálou masážních programů. Důležitou součástí lázeňského centra je i léčebný systém ajurvéda, jehož cílem je dosažení vnitřní harmonie těla a mysli. Tato věda, jejíž základy sahají do 5 století před naším letopočtem, se těší stále větší oblibě. Důležitým sportem na Srí Lance je i golf, který je možno provozovat na 3 golfových hřištích. Pro vyznavače tohoto sportu je možno zorganizovat poznávací zájezd s možností hraní golfu na všech těchto hřištích.

Po koupání ...

Noční život je s výjimkou metropole Colomba na Srí Lance značně omezen. Proto se večerní zábava soustřeďuje na hotelové bary, restaurace. Omezeny jsou i prodej a konzumace alkoholu mimo hotelové areály. Zejména během úplňku, který je důležitým buddhistickým svátkem, je prodej alkoholu široce zakázán. Oblíbenou večerní činností jsou kromě tenisu na osvětlených kurtech i lázeňské procedury v hotelových wellness centrech s prvky místní tradiční léčebné medicíny ajurvéda.

Rent-a-car

Pronájem aut a motorek není příliš rozšířen a nedoporučuje se a to zejména ze dvou důvodů. Jednak zde panuje značně chaotická a nepřehledná dopravní situace s minimálním respektováním pravidel silničního provozu místními řidiči. Druhým důvodem je cenová i místní dostupnost a flexibilita při využívání služeb taxi nebo pronájmu auta s řidičem.

Gastronomie nákupy

Obvyklou potravou místních obyvatel je rýže a kari – velká mísa rýže obklopená miskami různých úprav kari a pochutin. Srílančané jedí prsty pravé ruky. Hotely nabízejí široký výběr mezinárodní kuchyně. Oblíbené je silně aromatické ovoce, zejména ananas, papaya a mango. Nejčastějším nápojem je voda, je zde široký výběr nealkoholických nápojů, pivo Lion a z místních pálenek je nejtradičnější arak. Nákupní ráj suvenýrů a drobných užitkových předmětů za velmi nízké ceny. Oblíbená jsou různá exotická koření, čaj, domorodé řemeslné výrobky ze dřeva a kůže, batikované látky, polodrahokamy a šperky z nich.

Pláže a jejich specifikaVlny Indického oceánu zvou ke koupání oceánského typu, tj. život na plážích určuje rytmus přílivu a odlivu. Na místech, která nejsou chráněna korálovým útesem, doráží na břehy čilý příboj. Koupání v blízkosti ústí řek je někdy ovlivněno pískem a plovoucími částmi rostlin, které řeky snášejí do moře. Pláže jsou veřejné a oživují je plážoví prodejci suvenýrů a občerstvení všeho druhu. Proto jsou plážové slunečníky a lehátka většinou umisťovány uvnitř hotelových zahrad.

Golf

Srí Lanka je poměrně málo známá jako destinace pro milovníky golfu, ale je zde několik 18 jamkových golfových hřišt, která jsou vybudována v okolí Colomba, Digana a Husara Eliya. Hřiště u Colomba je na úrovni moře, U Digana ve výšce 600 metrů na mořem a u Husara Eliya v nadmořské výšce 2 070 metrů. Hřiště mají různé terény a klimatické podmínky. To vše přispívá k dojmu, že máte pocit jako byste hráli golf ve 3 různých zemích. Golfová hřiště jsou umístěna tak, že vždy je možné spojit hraní golfu s poznávacími výlety do nádherného okolí. Golf na Srí Lance je možné hrát po celý rok.

Royal Colombo Golf Club

Délka tohoto 18 jamkového hřiště je 5 770 metrů s Par 71. Rovné dráhy se širokými travnatými greeny vypadají zpočátku jednoduše pro začátečníky, ale je zde mnoho vodních ploch a dalších úskalí, které tento názor rychle změní. Klub je snadno dosažitelný autem cca 20 minut od prvotřídních hotelů ve městě. The Royal Colombo Golf Club byl založen v roce 1879 a je jedním z nejstarších na světě.

Orientační cena green fee: 600,- Kč

Victoria Golf Club

Nejnovější golfové hřiště na ostrově je postaveno na ploše o rozloze 207 hektarů a u 8 kilometrů dlouhého pobřeží s panoramatickým výhledem na Victoria Reservoir. Hřiště o délce 6 190 metrů a Par 73, které navrhl Donald Steel, bylo otevřeno v roce 1999. Travnaté fairwaye jsou poměrně úzké a jsou umístěné v hornaté krajině. Hřiště se nachází 25 kilometrů východně od městečka Kandy a 150 kilometrů od hlavního města Colombo.

Orientační cena green fee: 800,- Kč

Nuwara Eliya Golf Club

Toto golfové hriště má pověst jednoho z nejlepších hřišť v Asii o délce 5 520 metrů a Par 71. Travnaté golfové fairwaye jsou dlouhé a úzké a jsou lemovány jehličnatými stromy a hustým křovím. To vše vyžaduje zručnou herní jistotu, kterou navíc komplikuje i hornatý terén. Golfový klub je vzdálen 10 minut chůze od Grand Hotelu a 190 kilometrů od města Colombo.

Střediska

Jihozápadní pobřeží

Oblast zahrnuje střediska: Wadduwa, Kalutara, Beruwela, Bentota, Induruwa, Ahungalle

Jde o jednotlivé rázovité vesničky situované na západním pobřeží moře jižně od Colomba, sídla chudých rybářů a řemeslníků s omezenou nabídkou služeb. Hotely jsou plně soběstačné a leží samostatně na plážích mimo tyto vesničky, kam lze dojet asi za 10 minut. V okolí hotelů jsou většinou situovány kiosky se suvenýry a jednoduché místní restaurace S přibývající vzdáleností od Colomba směrem na jih je prostředí přírodnější a divočejší, ubývá civilizace a na plážích přibývá světlého písku a kokosových palem, která podporují pocit exotické dovolené. Ústředními místy jsou nejoblíbenější střediska Beruwela a Bentota, která leží asi 60 – 70 km jižně od Colomba. Beruwela má arabský ráz a zdejší pláž je chráněna korálovým útesem před příbojem otevřeného moře. Bentota leží jižněji směrem metropoli jižní části ostrova Galle a je větší a rušnější. Má dlouhé písčité pláže, které lemují palmy. Transfer z letiště prochází přímo metropolí ostrova Colombem a do středisek Wadduwa a Kalutara a trvá asi 2 hodiny, do ostatních středisek 3 hodiny.

Před zakoupením zájezdu doporučujeme ověřit informace přímo u prodejce. Uvedené popisky a parametry nemusí být přesné a mohou se u konkrétní nabídky lišit.

Zájezdy do hotelu The Blue Water nabízí

The Blue Water
od 24 457 Kč
The Blue Water transfert privé inclus
od 30 660 Kč

Vyberte si dovolenou v oblastech:

Nebo zájezdy se slevou na:

Další hotely naleznete na: