Srí Lanka od 25 200 Kč
Zobrazit zájezdy

Autopůjčovna Srí Lanka

Vloženo: 27. září 2018
Poslední příspěvek: 23. ledna 2020
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
Ahoj. Plánujeme cestu na Srí Lanku a samozřejmě si ji chceme procestovat pořádně. Všichni píšete o místní dopravě, ale napadlo mě že pro absolutní svobodu by bylo nejlepší mít k dispozici auto. Máte někdo zkušenosti s půjčením auta? Na kolik to přijde a na co si dát třeba pozor. Nejsou potřeba nějaké speciální doklady?

Odpovědi 8 odpovědí

anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Ahoj, na SL potřebuješ oficiálně mezinárodní řidičák - vydají ti ho na počkání za Kč 50,- platnost je 1 rok. A doporučují vzít si s sebou i běžný ŘP - kartičku.
Nicméně hlavně ve městech je provoz silný, skoro bez pravidel - chodci, cyklisti, tuktukáři a mimo města šílení autobusáci...řídí se vlevo a i v autě je vše na druhou ruku i blinkry, stěrače
Za mne asi auto s řidičem! My výborná zkušenost s Isuru, www.ombralanka.com .
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
Před pár dny jsme se vrátili z cesty po ostrově, kde nás provázel Isuru. Je opravdu spolehlivý, zná svoji zemi a je schopen o ní zajímavě povídat anglicky (a zná i pár slov česky). Chová se kamarádsky a celý pobyt byl i jeho zásluhou velmi příjemný. Můžeme ho jako průvodce opravdu doporučit. Navštivte jeho stránky www.ombralanka.com/cs - jsou v češtině!
Ruza
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Ruza
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 5 lety
Ruza
před 5 lety
Dobrý den,
také přidávám vlastní zkušenost. Také my jsme se před třemi dny vrátili ze Srí Lanky. Zcela jistě si lze zapůjčit na SL auto a projet si ostrov sám, ale dle mého názoru je třeba to zvážit na základě toho, kolik na to máte času. Provoz na ostrově je opravdu specifický a to ať už svoji hustotou, tak i předpisy, které z našeho pohledu(evropanů) v podstatě žádné nejsou, tak také rychlostí(pomalou).
Na SL je běžné si pronajmout auto i s řidičem a z mého pohledu je to dobrá volba. Cena nebude určitě vyšší než za samotné auto, řidič je znalý místních poměrů a umí se v nich skvěle orientovat. Současně vám bude i průvodcem a výborným rádcem. Vzhledem k tomu, že se pohybuje v domácím prostředí a mluví domácím jazykem, umí dojednat spoustu věcí lépe. Nebude vás v ničem omezovat, přijede pro vás kdykoliv a kamkoliv a také vás "ochrání" před místními. Vůbec se nemusíte bát, že by vás měl nějak omezovat. Udělá pro vás první poslední přesně podle toho co si řeknete. Určitě vám i navrhne nějaké možnosti výletů, možná některé i ze zištných důvodů, ale pokud nebudete chtít, nutit vás samozřejmě nebude.
Naznačuji tím, že tímto způsobem ušetříte spoustu času. Za 10 dní s místním průvodcem a řidičem stihnete to, na co by jste sami potřebovali 15 dní.
My jsme měli jen pozitivní zkušenosti a můžeme doporučit. Naším průvodcem byl Mohamed Izver, jeho www stránky najdete, má je i v češtině. Jel s námi ještě i řidič, který se jmenoval Lal. Byla to skvělá dvojka a opravdu se o nás starali s maximálním nasazením. Pokud by vás třeba odrazovala nějaká vlastní jazyková nevybavenost, vůbec se toho nebojte, i když budete umět anglicky jen pár slov, určitě se na všem domluvíte. Prostě anglicko, německo, rusko, československy, rukama, nohama
Tak to je snad vše. Na SL se určitě stojí za to podívat. My jsme se nenudili ani jeden den a stále je na co koukat. Rádi poradíme, a sdělíme podrobnější zkušenosti a zážitky.
Anet123
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Anet123
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
Anet123
před 4 lety
Dobrý den,
za týden letíme na Srí Lanku do Negomba a chceme si půjčit auto bez řidiče. Chci se tedy zeptat jestli nemáte někdo nějaký tip na dobrou půjčovnu. A zda je na Srí Lance i nějaká půjčovna, kde se dá půjčit auto bez kreditní karty. Děkuji
kafařka
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
kafařka
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 4 lety
kafařka
před 4 lety
My jsme si půjčovali v Kolombu www.malkey.lk/ vše v pořádku Ceny v pohodě.
Cestování_je_můj_život
nová členka nová členka /
Cestování_je_můj_život
nová členka nová členka / před 4 lety
Cestování_je_můj_život
před 4 lety
Já nedoporučuji na Srí Lance řídit. Byla to absolutní džungle. Nechte se raději vozit. Je to za pár korun. Doprava si tam žije vlastními pravidly, je potřeba se pořádně zorientovat a být neustále ve střehu, zvlášť před autobusama a náklaďákama.. My jsme cestovali tuk tukem, vlakem a na delší vzdálenosti autem s řidičem..
Josef_Procházka
nový člen nový člen /
Josef_Procházka
nový člen nový člen / před 4 lety
Josef_Procházka
před 4 lety
Máme dobrou zkušenost s Casons Rent A Car - 14 dní pujčovného za cca 8.000,- Kč./4 osoby. Auto přeberete a odevzdáte na letišti. Toyota v automatu s klimou. Cena benzínu cca 15Kč/litr. Přes kreditní kartu složíte vratnou zálohu.
Někdo
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Někdo
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 lety
Někdo
před 4 lety
@anonym ~ Ano, taky doporučuji auto s řidičem, ceny jsou velmi přijatelné, řidič bude i vašim průvodcem, doporučí vhodné ubytování i zařídí slevy. Mám osobní zkušenost, byli jsme 2 x. Srí Lanka je úžasná země!

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů