Kefalonie od 9 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Řecko Kefalonia, zkušenosti

Vloženo: 19. října 2018
Poslední příspěvek: 13. března 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
Byl jste někdo na tomto ostrově Kefalonia? Koukám po zájezdech na další rok, letos jsme byly na Zakynthosu, který nás okouzlil když koukám na fotografie a informace o Kefalonii... Tak se mi to moc líbí. Ale nevím si moc rady bez cestovky jsme ještě nikdy nebyly... Budu ráda za každou radu

Odpovědi 8 odpovědí

Tom_D
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Tom_D
před 5 lety
Na Kefalonii jsem byl 2 roky dozadu. Je to jeden z mých nejoblíbenějších řeckých ostrovů, který stojí za návštěvu na 100 %. Turismus tady není ještě tolik masivní, pláže jsou tady opravdu nádherné a nejsou na nich masy lidí.
Dejte vědět, co konkrétního by Vás zajímalo a pokusím se poradit.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 5 lety
Kristýna
před 5 lety
Taky si myslím, že vás Kefalonia nadchne ještě víc než právě turistický Zakynthos. Najdete zde nádhernou pláž Myrtos, která se podobá pláži Navagio na Zakynthu, akorát bez haldy lidí. Pláž Petani či Antisamos také stojí za vidění. Opravdovým unikátem je pak jeskyně Melissani, kde se míchá sladká voda se slanou, a podobá se tvz. cenote - jeskyně s provaleným stropem typická spíše pro poloostrov Yucatán v Mexiku.
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 5 lety
Lenči
před 5 lety
@Tom_D ~ Kefalonii mám dlouho v hledáčku. Ale tam se letí pouze z Prahy. Prý je tento ostrov hodně podobný Lefkádě a Lefkáda mě tak nadchla, že se tam jistě ještě jednou vrátím. Na Kefalonii se natáčel film "Mandolina kapitána Corelliho" s Nicolasem Caigem, tak jsem na tento ostrov podívala aspoňn v tomto filmu.
Tom_D
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Tom_D
před 5 lety
@Lenči ~ Ano, lety na Kefalonii jsou operovány pouze z Prahy, v dohledné době se na tom nejspíše nic měnit nebude, i když člověk nikdy neví. Kefalonie je hodně podobná Lefkádě, taky jsem to slyšel. Když jsem někoho slyšel porovnávat, tak z toho srovnání právě Kefalonie vyšla líp, protože je tak krásná jako Lefkáda, ale není tolik turistická a je o dost větší, takže se tam o to více turisté rozptýlí po ostrově. S Karpathosem je to můj nejoblíbenější ostrov.
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 5 lety
Lenči
před 5 lety
@Tom_D ~ Na Kefalonii bychom letěli i z Prahy, i když vyloženě preferujeme Brno a Ostravu. Spíše moc nechceme večerní, noční nebo brzy ráno odlety. Cesta zpátky domů by pro nás byla dlouhá a únavná. Četla jsem někde, že i odlety na Kefalonii nejsou z Prahy v denní dobu, takže tento ostrov zatím vynecháváme. Karpathos taktéž.
Tom_D
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Tom_D
před 5 lety
@Lenči ~ Lety na Kefalonii jsou minimálně poslední 2 letní sezóny denní, z Prahy se odlétá 12:20 a návrat do Prahy je 17:50, to jsou docela pohodové časy řekl bych. Je pravda, že Karpathos tak příznivé časy letů nemá, tam se z Prahy odlétá 04:05 a návrat do Prahy je 10:45, nicméně myslím, že i přes tyhle časy letů opravdu stojí za to.
Lenči
legenda legenda /
Lenči
legenda legenda / před 5 lety
Lenči
před 5 lety
@Tom_D ~ Ano, časy odletů jsem již viděla na stránkách CK Melissa Travel, která Kefalonii nabízí také. Viz:
www.melissatravel.cz/stahnout…
Tady jsou termíny na 8 dní, z vlastní zkušenosti vím, že je to málo na prozkoumání ostrova, pokud nechcete jen být na pláži. Jak ale píšete, všechno se dá zvládnout, ostrovy v Řecku stojí za to vidět! Dcera zrovna v květnu letí na Mykonos bez CK, již má levně koupené letenky, jen přes airbnb zajistit ubytování. Naše CK tento ostrov moc nenabízí. Letos ke konci roku budeme asi vybírat ve FM Kypr nebo Kefalonii.
Tom_D
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před 5 lety
Tom_D
před 5 lety
@Lenči ~ Jiné CK nabízí pobyty i na 11/12 dní, třeba Fischer nebo Blue-Style. My měli na Kefalonii půjčený skútr na 6 dní a stihli jsme skoro všechno, ale je pravda, že bych si to ještě o den nebo dva i prodloužil.
Na Mykonos se názory hodně různí, tak budu zvědavý na dojmy Vaší dcera. V tom květnu mimo hlavní sezónu to možná ještě nebude taková "hrůza" jako v sezóně na tak malém ostrově.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů