Skotsko od 19 144 Kč
Zobrazit zájezdy

Poznávací zájezd Skotsko

Vloženo: 20. října 2018
Poslední příspěvek: 25. října 2018
nová členka nová členka /
Elenka_Přibylová
nová členka nová členka / před 6 lety
Elenka_Přibylová
Dobrý den ) Doufám, že mi tady někdo poradí. Nedávno jsme brouzdala internetem a přemýšlela jsem, kam bychom s partnerem mohli vyrazit, a napadlo mě Skotsko. Mám moc ráda krásnou přírodu a památky, a tak doufám, že bych to mohla nějak skloubit. Máte nějaké rady? Kam se zajet podívat? Jaké památky navštívit? Zatím nemám žádnou konkrétní část Skotska, do které bych chtěla, vše záleží na památkách, které si vybereme )Díky!

Odpovědi 4 odpovědi

Péťa_V
věrná členka věrná členka /
Péťa_V
věrná členka věrná členka / před 6 lety
Péťa_V
před 6 lety
Ahoj,
doporučuju určitě Minimálně celý den na Edinburgh, klidně i den a půl nebo dva. Potom určitě stojí za návštěvu St. Andrews na jihu nebo Stonehaven (Dunottar castle) na severu od Edi, podle toho, kam pojedete. Ve Stonehavenu jsem byla mnulý týden, brzy sem hodím do galerie nějaké fotky. Edi a St. Andrews jsem navštívila už dříve. S dalšími místy neporadím.
A jinak příroda je tu krásná skoro všude, jestli rádi hikujete, vyrazte do highlands. Ale určitě tak mezi dubnem a říjnem, ne v zimě.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
Už tady i někde diskuse o Skotsku a Edinburghu je
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
Naskládal jsem do fotogalerií fotky ze Skotska za roku 2011 tak, jak jsme navštěvovali různá místa. Kamarád tam pracoval, takže nám "dělal šoféra" a tak trošičku průvodce, i když to není až tak pravé slovo. Viděli jsme toho hodně, ale kdyby bylo lepší počasí ........
Třeba Vás některá místa inspirují
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
My začínali v Anglii - York, nádherná katedrála, dále Durham (UNESCO), Hadriánův val a dále pokračovali Melrose Abby (opatství, zde pochováno srdce Roberta Bruce).
Skotsko - 1. den Trossachs, Stirling (hrad), Loch Katrine, Loch Lomond, vesnička Luss, dále Killin (peřeje Falls of Dochart).
2. den Loch Ness, Inverness (hrad), Urquhart (hrad), Fort Augustus, u nejvyšší hory Skotska Ben Nevis, Rannoch Moor (vřesoviště) a údolí Glen Coe.
3.den Pitlochry (palírna whisky, Perth (Scone Palace + park - 12.stol.)
4.den Dundee, St Andrews (katedrála, hrad), zámek Glamis Castle (zde trávila dětství královna matka)
5.den ostrov Skye - Dunvegan (hrad, sídlo rodu Mc Leod), zde projížďka loďkami s pozorováním kolonií tuleňů, Kyle of Lochalsh a nejfotografovanější hrad Skotska Eileen Donan Castle.
6.den Dunkeld (katedrála, snad nejstarší v zemi), Blair Castle (nejnavštěvovanější hrad), Killecrankie (dějiště bitvy proti Anglii r. 1689), Tay Forest Park s jezerem Loch Tummel.
7.den Rosslyn Kaple (poutní místo proslavené románem Šifra mistra Leonarda, Edinburg (UNESCO) - hrad s klenotnicí korunovačních klenotů a palácem Holyrood (Marie Stuartovna)
Poslední den Londýn

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů