Cestolino.cz Dovolená Velká Británie

Dovolená v Anglii 2019/2020

 
Termín:

Strava:
Doprava:
Počet dnů:
Cena:
Slevy:
Typ zájezdu:
Název hotelu:
Úroveň hotelu:
Prodejce:
To nejlepší z Londýna + PŘEDVÁNOČNÍ NÁKUPY (letecky z Prahy)
5. 12. (Čt) - 8. 12. 2019 (Ne)
Invia.cz: To nejlepší z Londýna + PŘEDVÁNOČNÍ NÁKUPY (letecky z Prahy)
4 dny
Letecky
Snídaně
5. 12. (Čt) - 8. 12. 2019 (Ne)
Invia.cz: To nejlepší z Londýna + PŘEDVÁNOČNÍ NÁKUPY (letecky z Prahy)
4 dny
Letecky
Snídaně

Poznávací zájezdy do Anglie

Velká Británie je ostrovní stát, který se nachází v severozápadní části Evropy. Velkou Británii tvoří Anglie, Skotsko, Wales a Severní Irsko. V zemi je nastolena konstituční monarchie s vládnoucí královnou Alžbětou II. Podnebí Velké Británie je výrazně ovlivněno Atlantským oceánem, proto je zde většinou vlhké a chladné počasí. V létě teploty dosahují až 25 °C. Pro dovolenou jsou nejvhodnější letní měsíce.

Hlavním městem Anglie a celé Velké Británie je Londýn s více jak 8 miliony obyvatel. Země disponuje pátou největší a nejstabilnější ekonomikou na světě. Národní měnou je libra (£) a úředním jazykem je angličtina, a také galština a velština. Jsou zde plně rozvinuty všechny druhy dopravy, od husté dálniční sítě, po velmi kvalitní železniční síť i vnitrostátní letecké linky. Zajímavostí Londýna jsou typické černé taxíky a turistické dvouposchoďové autobusy Double Decker.

Velká Británie nabízí mnoho lákavých turistických míst. V Londýně je to Tower Bridge, známé hodiny Big Ben, přejmenované na Elizabeth Tower, nebo Buckinghamský palác. Za vidění stojí také univerzitní města Oxford a Cambridge nebo keltské památky jako Stonehange, ke kterému z Londýna jezdí pravidelné zájezdy.