Dovolená v Anglii 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Velká Británie
Radisson Blu Hotel Edinburgh

Radisson Blu Hotel Edinburgh

Snídaně 3 dny
Letecky z Prahy
Hotel The Scotsman Edinburgh

Hotel The Scotsman Edinburgh

Snídaně 5 dní
Letecky z Prahy
The Royal Horseguards

The Royal Horseguards

Snídaně 5 dní
Letecky
Stewart Aparthotel

Stewart Aparthotel

Bez stravy 3 dny
Letecky

Poznávací zájezdy do Anglie

Velká Británie je ostrovní stát, který se nachází v severozápadní části Evropy. Velkou Británii tvoří Anglie, Skotsko, Wales a Severní Irsko. V zemi je nastolena konstituční monarchie s vládnoucí královnou Alžbětou II. Podnebí Velké Británie je výrazně ovlivněno Atlantským oceánem, proto je zde většinou vlhké a chladné počasí. V létě teploty dosahují až 25 °C. Pro dovolenou jsou nejvhodnější letní měsíce.

Hlavním městem Anglie a celé Velké Británie je Londýn s více jak 8 miliony obyvatel. Země disponuje pátou největší a nejstabilnější ekonomikou na světě. Národní měnou je libra (£) a úředním jazykem je angličtina, a také galština a velština. Jsou zde plně rozvinuty všechny druhy dopravy, od husté dálniční sítě, po velmi kvalitní železniční síť i vnitrostátní letecké linky. Zajímavostí Londýna jsou typické černé taxíky a turistické dvouposchoďové autobusy Double Decker.

Velká Británie nabízí mnoho lákavých turistických míst. V Londýně je to Tower Bridge, známé hodiny Big Ben, přejmenované na Elizabeth Tower, nebo Buckinghamský palác. Za vidění stojí také univerzitní města Oxford a Cambridge nebo keltské památky jako Stonehange, ke kterému z Londýna jezdí pravidelné zájezdy.

Často kladené otázky

Kdo prodává zájezdy do Velké Británie?

Jaké jsou ceny zájezdů do Velké Británie?

Ceny začínají na 2 650 Kč, nejdražší zájezd stojí 149 990 Kč.

Z jakých typů stravy je možné vybírat?

Aktuálně je v nabídce bez stravy, polopenze, snídaně.

Jaké jsou možnosti dopravy?

K dispozici jsou do Velké Británie tyto typy dopravy autobusem, letecky (z Bratislavy, z Prahy, z Vídně), vlastní.

Jsou k dispozici nějaké slevy?

Vybírat můžete z last minute, first minute.

Které hotely jsou nejlépe hodnocené?

Klienti nejlépe hodnotí ve Velké Británii hotely: Tavistock Hotel (80%), Americana Hotel (74%), The Caesar (67%), Lancaster Gate (55%), Royal National Hotel (55%).

Které hotely jsou u klientů oblíbené?

Nejoblíbenější hotely ve Velké Británii jsou podle cestovatelů tyto: Americana Hotel, Tavistock Hotel, The Caesar, Lancaster Gate, Royal National Hotel.

Jaké cestovní doklady potřebuji do Velké Británie?

Do Velké Británie můžete cestovat na občanský průkaz i pas, a to minimálně do konce přechodného období tj. do 31. 12. 2020. Nezapomeňte, že i děti do 15 let musí mít svůj cestovní doklad. Více o dokladech.

Jakou měnu s sebou?

Oficiální měnou je britská libra. Kromě liber si pak přibalte také platební kartu, kterou bez problémů zaplatíte téměř kdekoli. Více o měně a cenách.

Jak se dostat do Velké Británie?

Existuje několik možností, jak se z České republiky dostat do Velké Británie. Můžete jet autem, autobusem, vlakem nebo využít leteckou dopravu. Více o cestě autem.

Potřebuji do Velké Británie očkování?

Do Velké Británie není potřeba žádné povinné očkování.

Jakým jazykem se mluví ve Velké Británii?

Úředním jazykem je angličtina. Mimo angličtinu se tu setkáte s množstvím původních jazyků, které přežívají dodnes (irský, skotský, velšský nebo například manský). Zajímavostí je, že je tu poměrně často slyšet i polština.

Jaké zásuvky jsou ve Velké Británii?

Elektrické zásuvky jsou britského typu, adaptér je tedy nezbytný.

Prohlédněte si destinace ve Velké Británii