Albánie od 10 787 Kč
Zobrazit zájezdy

Albánie, tipy na výlety

Vloženo: 21. srpna 2019
Poslední příspěvek: 23. srpna 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Mánička
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Mánička
Ahoj všem nadšeným cestovatelům, naše první dovolená v Albánii, jedeme do letoviska Ksamil. Vůbec to tam já ani přítel neznáme. Dejte mi prosím tipy na výlety do nejhezčích a nejzajímavějších míst Albánie.

Odpovědi 2 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Mánička ~ Zdravím,
nedaleko Ksamilu se nachází historické město Butrint se zatopeným amfiteátrem. Velmi zajímavé je také tzv. "modré oko" Syri i Kalter krasového původu, kde najdete křišťálově čistou vodu. Za vidění také stojí malebné tradiční město Gjirokaster nebo vzdálenější Berat. Pokud se budete chtít vydat více na sever, rozhodně doporučuji Skadarské jezero a nádhernou přírodu a hory v NP Tethi.
Albánie nabízí překrásné a často liduprázdné pláže, mezi ty známější patří pláže v Himare či Dhermi.
Můžete také navštívit přístavní město Sarande a vydat se odtud trajektem na nedaleký řecký ostrov Korfu, který nabízí spoustu krásných míst.
Mirka24
stálá členka stálá členka /
Mirka24
stálá členka stálá členka / před 3 lety
Mirka24
před 3 lety
@Mánička ~ v Albánii je krásně a zajímavě všude, kam se vrtnete. Je to nádherná země, naštěstí zatím ještě nedotčená přílišným turistickým ruchem. Také doporučuji všechna místa, která vypsala Kristýna v příspěvku výše. Pokud máte rádi památky a historii, tak si nenechte ujít návštěvu Butrintu (památka UNESCO), určitě to stojí za to a je to blízko. Vyvěračka "modré oko" je úžasná, a města Gjirokaster a Berat se svojí zvláštní architekturou jsou také zajímavá.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů