Magazín - Rozhovory

Půlroční cesta Evropou na kolech v podání čtyřčlenné rodiny Berkových

Na kolech aktivně jezdí již 4 roky. Nyní se Berkovi rozhodli posunout laťku výš a vyrazit na svou půlroční cestu po Evropě. Původní plán zněl vyrazit na kolech z Neratovic kousek za Prahou přes Rakousko, Itálii, Francii, Španělsko a další země. Zajímá vás, jestli se jim celá trasa podaří ujet?


Žít v Africe s blonďatými andílky? Nic nemožného pro Lenku Baratoux

Většina lidí se zděsí při představě, že by měli strávit dovolenou v Africe, pomineme-li all-inclusive dovolené v Tunisku, Egyptě či v Maroku. Co teprve žít v některé z afrických zemí? O tom, jaké nebezpečí (a zda vůbec nějaké) číhá na evropskou rodinu v Africe, jsme se vyptávali Lenky Baratoux.

Pik Korženěvské: Poprvé na sedmitisícovku

Zdolat Pik Korženěvské (7 105 m n. m.), to chce opravdu hodně sil a notnou dávku odvahy. Každá výprava čelí mnohým nebezpečím. Na druhou stranu máte možnost se dostat blízko nebe jako nikdy předtím. Eliška Svobodová se od menších vrcholů propracovala až ke své první sedmitisícovce v životě.

O životě v oblacích: Jaké je to být letuškou?

Když jsem se v pětadvaceti letech rozhodla nechat vše za sebou a odstěhovat se za prací do zahraničí, má rodina si ťukala na hlavu. Jenže já si uvědomila, že si nechci na stará kolena říkat, co vše jsem mohla zažít a přes zábrany tak neučinit. A tak jsem se stala letuškou a cestuji po celém světě.

Jak se staví a prožívá sen na Srí Lance

Mnoho lidí považuje Srí Lanku za perlu Asie s krásnou a ještě nezkaženou přírodou. Petr a Janča měli sen – „Žít v tropech, vytvořit domov a sdílet ho s ostatními.“ Ačkoliv tato cesta nebyla jednoduchá, nevzdali se a jejich sen se pomalu stává skutečností.

Kristýna Nossková – mladá cestovatelka, která brázdí svět

Je jí 24 let a na svém kontě už má více než 42 zemí. Během tohoto léta plánuje navštívit dalších 10. Jaké jsou její sny a cíle a jak v dnešní době cestují mladí cestovatelé? Pojďme se na to společně podívat v následujícím rozhovoru s Kristýnou Nosskovou.

Workaway: Jaké je to být dobrovolníkem v Maroku?

Stále usměvavá a energická dívka Lucie Dlauhá je na svých cestách již přes 8 let. Dlouho pracovala jako au pair a u koní, nyní střídá cestování a dobrovolničení. Jednou z jejích zástavek bylo právě Maroko a práce na farmě. Co taková práce obnáší a kolik stojí tříměsíční pobyt v Maroku?