Magazín - Rozhovory


Saudská Arábie: život v Rijádu očima české zdravotní sestry

Eliška Jandová – zdravotní sestra a nadšená cestovatelka v jedné osobě, která se v současné době nachází v Saúdské Arábii, kam odjela za prací. Odvaha jí rozhodně nechybí a my se díky tomu můžeme dozvědět, jak se žije v jiném kulturním i náboženském prostředí. Jaké je zde postavení žen?

Když srdce dá šach rozumu aneb život na Korfu pohledem české spisovatelky

Spisovatelka a organizátorka dovolených Pavla Smetanová žije od roku 1998 na Korfu se svým řeckým manželem a dvěma dětmi. Léta pracovala jako průvodkyně a delegátka, nyní se zaměřuje na organizování dovolené bez CK. Jak nás Čechy vidí Řekové, jak se žije na Korfu a je dobrý nápad se sem přestěhovat?

Ochutnejte krásy i chutě severního Řecka + recept

Petra Makaloušová žije již nějaký čas v Řecku ve městě Goumenissa, které se nachází asi 20 minut od řecko-makedonské hranice. O zhruba 60 km dál najdete druhé největší město Řecka – Soluň. Jaký je skutečně život v Řecku, kam se vydat nebo co ochutnat při vaší dovolené, nám ochotně Petra prozradila.

Půlroční cesta Evropou na kolech v podání čtyřčlenné rodiny Berkových

Na kolech aktivně jezdí již 4 roky. Nyní se Berkovi rozhodli posunout laťku výš a vyrazit na svou půlroční cestu po Evropě. Původní plán zněl vyrazit na kolech z Neratovic kousek za Prahou přes Rakousko, Itálii, Francii, Španělsko a další země. Zajímá vás, jestli se jim celá trasa podaří ujet?

Žít v Africe s blonďatými andílky? Nic nemožného pro Lenku Baratoux

Většina lidí se zděsí při představě, že by měli strávit dovolenou v Africe, pomineme-li all-inclusive dovolené v Tunisku, Egyptě či v Maroku. Co teprve žít v některé z afrických zemí? O tom, jaké nebezpečí (a zda vůbec nějaké) číhá na evropskou rodinu v Africe, jsme se vyptávali Lenky Baratoux.

Pik Korženěvské: Poprvé na sedmitisícovku

Zdolat Pik Korženěvské (7 105 m n. m.), to chce opravdu hodně sil a notnou dávku odvahy. Každá výprava čelí mnohým nebezpečím. Na druhou stranu máte možnost se dostat blízko nebe jako nikdy předtím. Eliška Svobodová se od menších vrcholů propracovala až ke své první sedmitisícovce v životě.

O životě v oblacích: Jaké je to být letuškou?

Když jsem se v pětadvaceti letech rozhodla nechat vše za sebou a odstěhovat se za prací do zahraničí, má rodina si ťukala na hlavu. Jenže já si uvědomila, že si nechci na stará kolena říkat, co vše jsem mohla zažít a přes zábrany tak neučinit. A tak jsem se stala letuškou a cestuji po celém světě.

Jak se staví a prožívá sen na Srí Lance

Mnoho lidí považuje Srí Lanku za perlu Asie s krásnou a ještě nezkaženou přírodou. Petr a Janča měli sen – „Žít v tropech, vytvořit domov a sdílet ho s ostatními.“ Ačkoliv tato cesta nebyla jednoduchá, nevzdali se a jejich sen se pomalu stává skutečností.