Průvodce Rady na cestu

Jak si o svém ubytování zjistit maximum?

Ať už jedete na dovolenou přes cestovní kancelář, nebo na vlastní pěst, určitě chcete bydlet v jistém komfortu. Nikdo z nás netouží přijet do hotelu, apartmánu či penzionu a zjistit, že na místo slibované polopenze s přistýlkou pro dítě má v ceně pouze snídani, a na dítě se nějak zapomnělo.

Seznam věcí na dovolenou k moři. Přehledně dle kategorií + věci pro děti

Sbalit se na dovolenou tak, aby nic nechybělo a nejlépe ani nepřebývalo, je celkem umění. A rok si to všechno pamatovat nebo neztratit papír, to je umění ještě větší. Proto je tu náš chytrý seznam věcí na letní dovolenou. Ani seznam léků samozřejmě nesmí chybět. Prostě to máme komplet!

Pár užitečných tipů na cestování letadlem

Balíte kufry a letíte na dovolenou? Dobře promyslete, co s sebou. Nezabalte do kufru věci, které budete při přesunu potřebovat, a hlavně na nic nezapomeňte. Čtěte praktické rady zkušených cestovatelů.

Krok za krokem poprvé na letišti

Chystáte se na váš první let letadlem a tíží vás obavy, jak to všechno bude probíhat? Připravili jsme pro vás tento návod, jak se jednoduše pohybovat na letišti.

Změny ve vydávání cestovních pasů od července 2018

Od 1. 7. 2018 došlo ke změnám ve vydávání cestovních pasů. Doklad vydaný do 6 pracovních dnů za 4 000 Kč zlevní na 3 000 a doba vydání je do 5 pracovních dnů. Navíc přibyla možnost získat pas do druhého dne!

Na dovolenou do zemí EU bez občanky i pasu? Existuje „rychloobčanka“

Propadlá občanka, ztráta nebo krádež občanského průkazu pár dní před dovolenou jsou nepříjemné situace. Obzvlášť, když nemáte cestovní pas. Pokud se ale chystáte jen do Chorvatska, Řecka, Bulharska, nebo jiné země Evropské unie, postačí vám eObčanka s vyřízením do 24 hodin za 500 Kč.

Platnost pasu pro vaše cesty - přehledně dle zemí

Vyrážíte-li do země mimo Evropu (a výjimečně i v Evropě), potřebujete s sebou platný cestovní pas. Ten musí často platit ještě určitou dobu po příletu/odletu z dané země. Jak dlouho to je, zjistíte v našem přehledu.