Průvodce Rady na cestu

Jak si o svém ubytování zjistit maximum

Ať už jedete na dovolenou přes cestovní kancelář, nebo na vlastní pěst, určitě chcete bydlet v jistém komfortu. Nikdo z nás netouží přijet do hotelu, apartmánu či penzionu a zjistit, že na místo slibované polopenze s přistýlkou pro dítě má v ceně pouze snídani, a na dítě se nějak zapomnělo.

Seznam věcí na dovolenou k moři. Přehledně dle kategorií + věci pro děti

Sbalit se na dovolenou tak, aby nic nechybělo a nejlépe ani nepřebývalo, je celkem umění. A rok si to všechno pamatovat nebo neztratit papír, to je umění ještě větší. Proto je tu náš chytrý seznam věcí na letní dovolenou. Ani seznam léků samozřejmě nesmí chybět. Prostě to máme komplet!

Pár užitečných tipů na cestování letadlem

Balíte kufry a letíte na dovolenou? Dobře promyslete, co s sebou. Nezabalte do kufru věci, které budete při přesunu potřebovat, a hlavně na nic nezapomeňte. Čtěte praktické rady zkušených cestovatelů.

Krok za krokem poprvé na letišti

Chystáte se na váš první let letadlem a tíží vás obavy, jak to všechno bude probíhat? Připravili jsme pro vás tento návod, jak se jednoduše pohybovat na letišti.

Změny ve vydávání cestovních pasů od července 2018

Od 1. 7. 2018 dojde ke změnám ve vydávání cestovních pasů. Doklad vydaný do 6 pracovních dnů za 4 000 Kč zlevní na 3 000 a bude vydán za 5 pracovních dnů. Navíc přibude možnost získat pas do druhého dne!

Bezpečné země na dovolenou (nejen) k moři

Rádi cestujete, ale nechcete zbytečně riskovat svůj život ani zdraví? Podívejte se před cestou, jaká je ve vaší cílové destinaci bezpečnostní situace, zdravotní péče, nebo jak riziková je tamní doprava.

Na co si dát pozor při půjčení auta v zahraničí

Při půjčení auta v zahraničí je dobré znát několik zásadních věcí, které vám pomohou vyhnout se nepříjemným situacím při vaší dovolené. Zásada číslo jedna je vždy řešit půjčení auta s předstihem a zjistit si dostatek informací na stránkách konkrétní půjčovny.

Co dělat v případě pojistné události v zahraničí?

Může se stát, že se na dovolené ocitneme v nepříjemné situaci a budeme muset řešit problém s autem nebo se zdravím. Pravidlo číslo jedna při pojistné události v zahraničí je zavolat asistenční službu vaší pojišťovny, ať už se to týká cestovního pojištění nebo pojištění auta.

Na dovolenou do zemí EU bez občanky i pasu? Existuje “rychloobčanka”

Propadlá občanka, ztráta nebo krádež občanského průkazu pár dní před dovolenou jsou nepříjemné situace. Obzvlášť, když nemáte cestovní pas. Pokud se ale chystáte jen do Chorvatska, Řecka, Bulharska, nebo jiné země Evropské unie, postačí vám občanský průkaz na počkání za 100 Kč.

Platnost pasu pro vaše cesty - přehledně dle zemí

Vyrážíte-li do země mimo Evropu (a výjimečně i v Evropě), potřebujete s sebou platný cestovní pas. Ten musí často platit ještě určitou dobu po příletu/odletu z dané země. Jak dlouho to je, zjistíte v našem přehledu.

Vše o cestování a cestovním pojištění v těhotenství

Těhotné ženy musí být při cestách do zahraničí opatrnější. V případě těhotenství bez komplikací s tím nebývá až na výjimky problém. Jaké tyto výjimky jsou? Jaká rizika jsou spojena s létáním v těhotenství? Zjistěte, jak postupovat, a dejte si pozor na pojištění.

Cestování se psem

Vzít s sebou psa na dovolenou, nebo ne? Ať už se jedná o přepravu letadlem nebo autem, často je to pro zvíře stresující. Pokud je nutné jej takto přepravit, je potřeba se na to velmi dobře přichystat. Mimo to je nutné dodržet určitá pravidla při přepravě do zahraničí.