Magazín o cestování

7 ojedinělých evropských ostrovů, které čekají na svého majitele

Český národ je znám svou oblibou v chalupaření. Jen co přijde víkend, rodiny vyrážejí na svou chatu, srub nebo chalupu někam za město do přírody. Co teprve taková chata u moře? Naši republiku sice moře neomývá, ale snu o chatce s vlastní pláží se vzdávat nemusíte.


Mallorca: ostrov tisíce zátok a atraktivních památek

Ostrov Mallorca začíná poslední dobou nabývat čím dál více na popularitě. Není divu, protože letenky se dají pořídit za pár korun a tento krásný ostrov nabízí spoustu možností jak strávit dovolenou. Je vhodný jak pro plážovou dovolenou, tak i pro poznávací a aktivní dovolenou.

Nezůstávejte doma a oslavte Valentýna na cestách

Ačkoliv se svátek sv. Valentýna slaví spíše v anglosaských zemích, časem doputoval i k nám na kontinentální Evropu. Proč si vyznávat lásku pouze jediný den v roce, a to mnohdy pouze předáním materiálních darů. Vezměte si dva dny dovolené a věnujte se vašemu vztahu někde mimo váš domov.

Egypt – podmořský ráj potápěčů a šnorchlistů. Kam se vydat?

Není žádným tajemstvím, že do Egypta cestujeme nejen za poznáváním historie, ale také za krásami Rudého moře. Na své si zde přijdou jak začínající, tak i zkušení příznivci šnorchlování a potápění. Pokud se chystáte na svůj první ponor, je Egypt jistě vhodnou destinací.

Kam vyrazit za nejlepšími wellness pobyty?

Venku je sychravé a nevlídné počasí. Do toho začínají řádit typické zimní chřipky a další virózy. Nastává ideální doba zamířit za odpočinkem do wellness resortů a termálů. V článku vám přinášíme tipy, kam vyrazit za wellness odpočinkem po České republice a nejbližším zahraničním okolí.

Omán: Poznejte zemi, kde noc vrhá stíny a den překvapuje

Omán je zemí, kam stále mnoho turistů nejezdí, přitom je snadno dostupný i z České republiky. V případě, že vás lákají nepřeplněné pláže, potápění, pouštní krajina a pohádkový orientální styl, vydejte se právě tam. Více v rozhovoru s cestovatelkou Monikou Řeháčkovou.

Kam se vydat na cesty v roce 2019?

S příchodem nového roku většina z nás bilancuje předchozí rok. Dáváme si řadu předsevzetí. Často mezi nimi zazní i touha procestovat nové země. Cestolino vám usnadní alespoň toto přání – poznat zajímavé země. Které jsme vybrali pro rok 2019?