Magazín o cestování

Jak se staví a prožívá sen na Srí Lance

Mnoho lidí považuje Srí Lanku za perlu Asie s krásnou a ještě nezkaženou přírodou. Petr a Janča měli sen – „Žít v tropech, vytvořit domov a sdílet ho s ostatními.“ Ačkoliv tato cesta nebyla jednoduchá, nevzdali se a jejich sen se pomalu stává skutečností.


Kristýna Nossková – mladá cestovatelka, která brázdí svět

Je jí 24 let a na svém kontě už má více než 42 zemí. Během tohoto léta plánuje navštívit dalších 10. Jaké jsou její sny a cíle a jak v dnešní době cestují mladí cestovatelé? Pojďme se na to společně podívat v následujícím rozhovoru s Kristýnou Nosskovou.

Azory: Exotika skvěle dostupná i z Evropy

Podobně jako bájný Fénix, vstaly i Azorské ostrovy z popela. Souostroví vzniklo řáděním sopek na dně oceánu a ani dnes ostrovy nespí. Azory lákají úchvatnou přírodou, celoročně příjemným klimatem a skvělou dopravní dostupností. Čtěte více.

Workaway: Jaké je to být dobrovolníkem v Maroku?

Stále usměvavá a energická dívka Lucie Dlauhá je na svých cestách již přes 8 let. Dlouho pracovala jako au pair a u koní, nyní střídá cestování a dobrovolničení. Jednou z jejích zástavek bylo právě Maroko a práce na farmě. Co taková práce obnáší a kolik stojí tříměsíční pobyt v Maroku?

Vydejte se na Kubu za vzpomínkami na minulost naší republiky

„¿Cómo estás?“ zní ze všech stran. Jak Kubánci uslyší, že jste z České republiky, úsměvy jim vyletí od ucha k uchu a mluví o socialistickém přátelství našich národů. Ale nenechte se zmást, někteří chtějí těžit z vaší nadité peněženky a nechat si zaplatit několik panáků místního rumu Havana Club.

Chcete letos více vzrušení? Zkuste dovolenou v obytňáku

Obytné auto je ideální volba, jak oživit vaši dovolenou, pokud už jste znudění běžným leteckým přesunem k moři či dlouhými jízdami osobním autem. Říkáte si, že karavanem jezdí maximálně Nizozemci a bohatí němečtí důchodci? Omyl, nadchněte se společně s námi pro tuto „méně tradiční“ dovolenou.

Asie na motorce: 4 000 kilometrů sama v sedle

Projela jižní Thajsko a Vietnam, bojovala s horečkou dengue i nepříznivým počasím. To vše na motorce, která je v Asii nejoblíbenějším dopravním prostředkem. O cestách po ráji zvaném Asie s Dášou Landsingerovou.