Magazín o cestování


Bulharsko tak, jak ho neznáte. Objevte historií opředená místa

3 komentáře

Bulharsko je země s horami a řekami na jedné straně a sluncem zalitými plážemi na straně druhé. Každý cestovatel zná krásná města a letoviska. Ne všichni však ví, že Bulharsko patří k evropským zemím s dlouhými dějinami a láká tak na celou plejádu hradů, pevností, klášterů a muzeí. Zaujmou i vás?

Chorvatsko: kouzelná jezera, která lákají nejen ke koupání

2 komentáře

Pokud trávíte letošní dovolenou v Chorvatsku a už vás omrzelo slané moře, udělejte si výlet k některým z dechberoucích jezer. Každý milovník Chorvatska zná notoricky dobře známá Plitvická jezera, my jsme pro vás však vybrali i mnohá další, o kterých jste možná dosud neslyšeli. Která to jsou?

Vydejte se za poznáním Sumatry, opomíjené perly Indonésie

3 komentáře

Indonésie má téměř 20 000 ostrovů, které se táhnou v pásu po obou stranách rovníku. Na který z nich se vydat, pokud vás lákají destinace turistickým ruchem téměř nedotčené? Toužíte-li po dovolené plné krásné přírody, pláží a rozmanité kultury bez davů turistů, bude pro vás ideálním místem Sumatra.

Ochutnejte krásy i chutě severního Řecka + recept

2 komentáře

Petra Makaloušová žije již nějaký čas v Řecku ve městě Goumenissa, které se nachází asi 20 minut od řecko-makedonské hranice. O zhruba 60 km dál najdete druhé největší město Řecka – Soluň. Jaký je skutečně život v Řecku, kam se vydat nebo co ochutnat při vaší dovolené, nám ochotně Petra prozradila.

Nejčastější podvody v Asii aneb jak se nestat snadným cílem

1 komentář

Dovolená v exotice je pro většinu z nás splněným snem, ze kterého si odneseme spoustu krásných a jedinečných zážitků. Splněný sen se však může velice snadno pokazit, pokud se setkáme s nepoctivým jednáním a krádežemi, které se pojí se všemi oblíbenými turistickými místy a ani Asie není výjimkou.

Jordánsko: vychutnejte si pravou arabskou atmosféru a pohostinnost

Možná vás napadne, že Jordánsko – země rozlohou a počtem obyvatel připomínající Českou republiku, nemá co nabídnout. Opak je ale pravdou, tato země je bohatá nejen na ohromující krásu přírody, úchvatné památky, ale také na štědré a laskavé obyvatele.

Albánie: turisticky neobjevená země s velkým potenciálem

1 komentář

Albánie je vzrušující zemí mnoha tváří. Krásné přírodní pláže, tyrkysové moře, ale také velkolepé hory, starobylá města, archeologické památky a divoká panenská příroda, která je domovem majestátních orlů a vzácných pelikánů. Prožijte letošní jedinečnou dovolenou na nejkrásnějších místech Albánie.

Menorca: poznejte kouzlo klidného a romantického ostrova

Menorca byla vždy trochu ve stínu známějších ostrovů Ibizy a Mallorky. Čím dál více lidí však opouští rušná střediska, přeplněná pobřeží a hledají útočiště klidnějších ostrovů. Menorca může nabídnout nejen klid, ale také nedotčené romantické pláže, průzračné moře a divokou přírodu.