Magazín o cestování

Zažít Kanadu na vlastní kůži

Kanada proslula svou nedotčenou přírodou, Skalistými horami s nespočtem zářivě modrých jezer, Niagarskými vodopády nebo třeba kulturou Montreálu. Vždy symbolizovala svobodu, vstřícnost a bohatství. Jak se, ale žije v Kanadě v současnosti?


5 tipů, kam na dovolenou s dětmi po Evropě

„Vy máte děti? Tak to teď moc necestujete, že?“ Taky jste alergičtí na tuto a jí podobné věty? Znamená snad založení rodiny, že s cestováním je na čas utrum? Cestování s dětmi je jiné, ani horší, ani lepší, prostě jiné. Když víte kam, užijete si svůj pobyt celá rodina.

7 důvodů, proč jet v zimě na Kanárské ostrovy

Děti vyhlíží sněhovou nadílku a my dospělí přemýšlíme, jak se z toho předvánočního shonu nezbláznit a strávit ho nejlépe někde v teple. Jenže kde se dá v zimě zahřát v Evropě? Máme pro vás jeden tip, kde nezmrznete ani v prosinci. Zaleťte si na Kanárské ostrovy. Proč zrovna tam?

Pouštní liška vypráví: Jaký je život bílé ženy mezi Araby

S prvními plískanicemi za okny nás popadá touha vyrazit trávit zimu do Karibiku nebo Jihovýchodní Asie. Co teprve žít tam celoročně? V rozhovoru vás pozveme do teplých krajin, ale kapku někam jinam. Společně se Soňou Procházkovou Budajovou se vydáme do Kuvajtu, kde od roku 2015 žije s manželem.

7 míst, která musíte navštívit v prosinci

Prosinec je obdobím, kdy jsou ulice i obchody vyzdobeny a připraveny pro nadcházející vánoční období. Zároveň všichni cestovatelé vědí, že první polovina prosince je skvělou příležitostí k cestování. Letecké společnosti i hotely se totiž předhánějí se skvělými nabídkami.

Co podniknout ve Francii během zimy?

Francie je rozmanitá země a každá její část má jinou atmosféru, architekturu a svoje osobité tajemství. Mnoho turistů láká spíše návštěva v letních měsících, ovšem Francie nabízí mnoho zajímavých aktivit a výletů i v zimním období.

Šokující jídla z celého světa. Máte odvahu ochutnat?

Jste milovníky cestování a jídla zároveň? Pak nepřestávejte číst. Dneska se totiž podíváme na trochu jinou turistiku, a to konkrétně na gastroturistiku. Dávno se již necestuje pouze k moři, za kulturou nebo na hory, ale čím dál větší oblibě se těší také gastronomické zájezdy.

450km pěší přechod Švédskem: Zapomenout na civilizaci a prostě být

Švédsko patří k nejméně osídleným zemím v Evropě. Velkou část země zaujímají husté lesy, které jsou na mnoha místech chráněné. Dalo by se říct, že vzhledem k počtu chráněných oblastí, je Švédsko vlastně jeden velký národní park. Královskou stezkou vás provede Ladawanders.

Nová práce a dovolená: Znáte podmínky jejího čerpání?

Těšíte se z nástupu do nové práce, ale zároveň už myslíte na krásné pláže a zahraniční města? Jak je to s nárokem na volno ve zkušební době a kam na levnou dovolenou, než si našetříte v nové práci více peněz?