Split od 5 636 Kč
Zobrazit zájezdy

Brzký příjezd, ubytování a strava až od 14:00

Vloženo: 7. února 2018
Poslední příspěvek: 20. dubna 2018
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
Letos plánujeme cestu do Chorvatska s dvěmi malímy dětmi (4 roky a 1,5 roku) . Chystáme se jet přez noc, aby děti co nejvíc prospali a do místa pobytu by jsme přijeli asi o 3-4 hodiny dřív, než by nás ubytovali. Jak by jste řešili odpočinek a jídlo po tak dlouhé cestě? Nebo je možnost někde po cestě si odpočinout jinde než v autě? Jedem ke Splitu, děkuji

Odpovědi 11 odpovědí

Elenka_Přibylová
nová členka nová členka /
Elenka_Přibylová
nová členka nová členka / před 6 lety
Elenka_Přibylová
před 6 lety
Dobrý den, na vašem místě bych cestu přes noc ještě promyslela. Nebudete zbytečně unavení? Proč chcete na místo přijet v takovém předstihu, když stejně nebude moct na pokoj? My to dělali tak, že jsme vyjížděli v ranních hodinách. Den předtím jsme šli na kutě už třeba v 7 nebo 8 večer a trochu jsme se vyspali. Vyjížděli jsme pak 2–3 ráno. Na místo jsme většinou dorazili tak akorát.
Jinak jídlo jsme vždy měli s sebou nachystané. Nějaké trvanlivé salámy, malé řízečky, pečivo, nějaké sladkosti či dobroty.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
My byli dvakrát v Mali Ratu (u Omiše) a vyjížděli jsme cca okolo 22:00 hodiny z Brna. Vzhledem k tomu, že jsme s sebou měli děti (starší) ale i psa, tak jsme dělali častější přestávky a na ubytování jsme dojeli většinou mezi 9 - 11:00, podle kolon a zastávek. A v pohodě, s ubytováním problém nebyl. A Split není až tak daleko, okolo 900 km, a když to šlape tak ......
Před tím jsme jezdili na Lanternu (Istrie) a výjezd okolo 20 hodiny a přjížděli jsme také okolo 11 hodiny. Většinou jsme tvrdli na hranicích a nikdy jsme neměli problém ubytovat se dřív. Záleželo na domluvě.
A kdyby byl problém, tak jsme vždycky měli nachystané věci k moři, manželka s děckama šli k vodě a já si sklopil sedadlo a zdříml.
Elenka_Přibylová
nová členka nová členka /
Elenka_Přibylová
nová členka nová členka / před 6 lety
Elenka_Přibylová
před 6 lety
Ono nejspíš i záleží, kde má člověk domluvené ubytování. Když jsme bydleli v apartmánu, tak bylo prakticky jedno, v kolik hodin jsme přijeli. Všechno záleželo na domluvě s majitelem.
V hotelech to bývá horší, když pokoj ještě není nachystaný, tak má člověk prostě smůlu. Stepovat po celé cestě vedle auta, unavení. Je samozřejmě možnost mít nachystané plavky a jít se hned okoupat, ale s těmi malými dětmi. Dost komplikované.
Ale samozřejmě záleží na každém
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 lety
Sally
před 6 lety
Záleží skutečně na zařízení, ale v tom případě bych vyjel později. My jezdili s malými dětmi a ještě se psem. Vždycky to nějak vyšlo a vedle auta jsem skutečně nikdy nestepoval. Zajedu do stínu a zdřímnu si. Nevidím v tom problém. A manželka šla s klukama buď k moři nebo na procházku.
Elenka_Přibylová
nová členka nová členka /
Elenka_Přibylová
nová členka nová členka / před 6 lety
Elenka_Přibylová
před 6 lety
Rozumím, asi se shodneme na tom, že každý to má přeci jenom trochu jinak. Záleží i na zkušenostech. My totiž právě u toho auta stepovali a už bych stepovat nechtěla. Bylo toho na mě vážně moc už... Po celé cestě. Možná jsem jenom moc zhýčkaná, to už je věc druhá. Aspoň si paní Jana může přečíst odlišné zkušenosti
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Děkuju moc za každou odpověď. Zřejmě vyjedeme později v noci, aby jsme už měli při příjezdu připravený bungalov. Chtěli jsme jet hlavně v noci, aby děti co nejvíc spali, snad to půjde dobře. Domluvili jsme si termín od pondělí, tak se snad vyhneme zácpám. Malej bude ještě zřejmě v kočárku, ale táhnout čtyřletou hned po cestě k moři si neumím představit.
Dekuju vsem
Elenka_Přibylová
nová členka nová členka /
Elenka_Přibylová
nová členka nová členka / před 6 lety
Elenka_Přibylová
před 6 lety
Pondělí si myslím, bude v pořádku. Tak přeji krásnou dovolenou a ať si to pořádně užijete a pokud budou dítka unavené tak věřím, že usnou i za světla.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Až budeš mít dotazy tak prosím piš spisovně. Máš vůbec základku???
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Řeš si svoje mindráky někde jinde a neotravuj.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
Dřív jsem hodně pracovně jezdil jako obchoďák, 3 - 4tisíce za ýden celkem norma, tak mi nedělalo problémy jezdit na noc, v pátek po práci a v tahu (náš milovaný cíl je Stari Grad na Hvaru - prostě nostalgie, ještě z dob dětství a pak dospívání, ještě dávno před válkou). Pak jsem změnil práci, ale styl ježdění nikoli ... a jednou jsem měl problém dojet. Velký problém a parkoviště stálen nikde ... no, dopadlo to dobře.
Od té doby jsme nejezdili na noc, ale pěkně brzo ráno v sobotu, když se člověk tak nějak vyspal, třeba v 4 - 5 ráno a trajekt ve Splitu se dal ještě stihnout, i když ten až večerní. Ubytování v pohodě, to se domluvilo. Ale ta doprava a fronty ... s postupem času mi to vadilo čím dál víc...a po třech takovýhlech dovolených jsem řekl, že víc už ne a letěli jsme na Kanáry ... no, nic proti, ale celý den na cestě, dalšího půl dne na cestě zpátky...no a Chorvatsko je Chorvatsko. Nemám teď na mysli cenu (ta taky samozřejmě pro CHorvatsko hovoří), ale celkově ...
No a tak jsme začali jezdit o den dřív v pátek ráno, někde cestou se přespalo, většinou jih Rakouska, dalase dobrá večeře, procházka...klídek a pohoda. Na blind jsem byl zvyklý jezdid jako obchoďák často, tak jaká křeč, ale spíš člověk skončí někde, kde se nedá nic dělat. Jen najíst a vyspat...a stejně jsme navíc pak chytili v sobotu davy lidí, co jeli z domova na noc.
Tak jsem to letos vymyslel ještě jinak, jedeme v poklidu v pondělí ráno, návaly na silnicích budou dávno pryč, dojedeme si v pondělí odpoledne v poklidu na Plitvičky, máme zamluvené obytování na dvě noci, v úterý si projdeme v klídku a pohodě park, vyspinkáme se a ve středu ráno budeme pokračovat. Nemám chuť zase trávit čas na trajektu ze Splitu, tak to protáhnu dál na jih do Drveniku, přejedemevýrazně menším trajektem výrazně kratší a tím i rychlejší vzdálenost do Sučuraje a projedem si Hvar od východu k západu do Stari Gradu. Ve středu odpoledne úplně v poklidu dojedeme na ubytování do apartmánu, ubytujeme a budeme užívat pohodu a klídek ... o tom dovolená je a dospěl jsem k názoru, že dovolená nezačíná příjezdem k moři, ale v okamžiku, kdy doma zamknu domovní dveře a vyrazím na cestu. Takže i cesta má být požitek a ne stres.
Dopmů pak pěkně další týden v pátek, zase abychomn se vyhnuli všem zácpám a dopravě.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 6 lety
anonym
před 6 lety
A protože jsme na místě brzy ráno platím noc předem a jsem domluvená přes email s mou domác(jezdím k ní už 5 let)í že mě ubytuje hned ráno.Mám rezervaci u ní přes booking.com.stejně tak s odjezdem platím o noc navíc a odcházím z apartmánu v šest večer, rovnou na autobus.Ona mívá v Rovinji obsazené i jednotlivé dny tak to není problém.Je to dražší ale ten komfort stojí za to,vyřídím check in a pak si dám sprchu a na dvě tři hoďky se natáhnu do postele- a pak jdu do restaurace na oběd,po obědě si cestou nakoupím v supermarketu abych mohla další dny vařit a vyprat,tablety do myčky mi nechává domácí- na maso a ryby a ovoce a zeleninu mám tržnici s rybárnou a masnou a menší prodejnou Konzum kousek od ubytováníPříští měsíc si ale musím udělat rezervaci na sezonu 2019 .A mám s domácí dobré vztahy nechává mi apartmán v přízemí,je to starý kamenný dům v centru a jsou tam ty šílené schody,které s kufrem nemusím.Navíc v přízemí má i myčku a pračku,Pamatuji na ní vždycky s malým pěkným dárkem - letos jsem ji koupila moc pěkné autorské korále na fleru,myslím,že se jí budou líbit.Ale ne všude tahle rezervace jde, jsou domácí kteří chtějí, aby ubytování bylo od soboty do soboty.
Jet autem tak se dá odjezd posunout ,aby se po příjezdu šlo rovnou na ubytování,pokud se zasekáte někde v koloně a zdržíte se tak domácím zavolat, že přijedete později.Jinak při tomhle dojezdu ráno nezbývá než jít nevyspalý s dětma na pláž.A jídlo na místě nějaká restaurace mívají některé otevřeno od 11 a není to tak závratně drahé.Nebo koupit něco v marketu.Záleží ale kam jedete,jestli do mestečka či vesničky.Na stránkách konzum.hr je i mapa prodejen-nejsou tam ty co nejsou Konzum.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů