Chorvatsko od 698 Kč
Zobrazit zájezdy

"COVIDOVA" Dovolená 2020

Vloženo: 27. srpna 2020
Poslední příspěvek: 31. srpna 2020
stálý člen stálý člen /
Punta
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Punta
Je to na delší čtení..
Dovolená byla na 14 dnů v Chorvatsku.. od Dubrovníku až po Istrii..
Před odjezdem všude plná media o tom jak je tam prázdno, zavřeno a ať jsme doma. Masáž z médii byla opravdu kvalitní, ale jak se říká.. kdo nevěří ať tam běží..
Odjezd v pátek večer ČB - Graz- slovinsko po dálnici - Zagreb - Drvenik.
Cesta bez nutných zdržení, nikdo nic nechtěl, projel jsem hranice jako nikdy dříve. Cesta ze spaním trvala 17 hodin a k tomu různé přestávky, takže paráda.
Drvenik - Makarská - Narváno, lidi všude, takže pojem prázdné pláže se nekonal. Místo 10 hospod jich bylo otevřených jenom 8. Ceny stejné jako loni a všude spokojený lidi. Hotel nijak nesnížil kvalitu ubytování či omezil své služby. Bazén, bufetové jídlo. To že se tu někde děje ,,COVID akce´´ jsem poznal, že obsluha hotelu chodila v roušce.
Konal se výlet autem do Dubrovníku. Město tak zdravě naplněné lidmi, ani moc, ani málo. Nečekaně jídlo na historickém náměstí alá mořské plody je levnější než kdekoliv v Chorvatsku. Tři jídla s pitím za 205 kuna, parkovné 160 kuna za 5 hodin parkování - zajímavý poměr cen parkování a jídlo .
Průjezd Bosnou byl příjemný - ukázka OP na čáře a to je vše.
Další týdenní turnus nás zavedl do Crikvenice na 3 dny.. ,,KAČJAK´´ kdo zná tak ví, kdo nezná, ať si najde na netu. Jídlo a pivko v restauraci na jedničku, to ostatní je poměr ceny/kvality. A zase plno, pár nudistů a popravdě nás zachránila zátoka na Krku kam jsme jeli se koupat. Most na Krk se letos neplatí - to je docela příjemný pro cestování. Přejezd z Makarské na Kvarner byl podél pobřeží..cca na 7 hodin.. ale ty výhledy atd.. tady člověk cítí trošku lidské svobody ochutnává kouzlo pobřeží.. každá zátoka se zdá stejná, ale vlastně je každá jiná.. po cestě jich je tak 60.. ..
Zbylé 3 dny jsme strávili na Istrii v Poreči - Delfin. Pro mě příjemný hotel, který si váží svých zákazníků. Ideální pro rodinu s dětmi - vodní svět a bazén v hotelu se jen tak nevidí. A opět plno. Celkově Poreč a okolí jsou obrovské rezorty. Až na jeden ,,ZORA hotel´´ jelo vše.. Camp praskal ve švech, hospody zdravě plné. Ceny oproti Makarské VS Istrie jsou znát.
Pivo Mak. 16 kuna/ Poreč 23 Kuna, zmrzka Mak: 8 Kuna / Poreč 10 kuna.
Cesta zpět přes Itálii, která je snad všude na semaforu červená. Do Terstu jsem se dostal přechodem, který je volně průjezdný bez jakékoliv kontroly - ,,Križpot/ CROCIATA¨ - nyní není brán jako ofiko přechod . Vše bez kolon až domu. Ujeto s několika přestávkami za 11 hodin.
Co jsem tímto článkem chtěl říct ?? Že se vlastně toho moc nikde nezměnilo. Ceny jsou stejné, možná o trochu vyšší jako každý rok
Pokud jste to dočetli až sem dolu, tak palec hore!!
DOBRO DOŠLI a za rok doufám znova !!!!

Odpovědi 4 odpovědi

DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 4 lety
DanaDianaNoymi
před 4 lety
@Punta ~ moc hezké chystám se do Chorvatska 11.9. ale dnes jsem se doslechla, že patrně od 7.9 budou v Červené zóně což je problém
Punta
stálý člen stálý člen /
Punta
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Punta
před 4 lety
@DanaDianaNoymi ~ ano, slyšel jsem..
Romana
věrná členka věrná členka /
Romana
věrná členka věrná členka / před 4 lety
Romana
před 4 lety
V Drveniku jsem byla letos v létě 2x a vždy to bylo super o koronaviru se dozvíte až z českých zpráv.
Punta
stálý člen stálý člen /
Punta
stálý člen stálý člen / před 4 lety
Punta
před 4 lety
@Romana ~ V Drveniku je fajn, trochu mě mrzela ta přeplněná pláž a pokud nechcete k vůli koupání pokaždé přejíždět na jiné pláže, tak nemáte jinou možnost. Dalo by se možná využít Vašich zkušeností a získat od Vás pár rad co a jak .. klidně si rozepište.. rád si počtu

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů