Španělsko od 4 890 Kč
Zobrazit zájezdy

Dárky ze Španělska

Vloženo: 14. listopadu 2017
Poslední příspěvek: 11. dubna 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
Zdravím vás,chystám se do Španělska. Kamaráda říkala, že se tam velice dobře nakupuje. Máte s tím někod zkušenosti? Jde mi o to, co vozíte ze Španělska domů. Nějaký alkohol, korení, čaje či co? Dejmi mi nějaký tip.

Odpovědi 3 odpovědi

Tomek
nový člen nový člen /
Tomek
nový člen nový člen / před 5 lety
Tomek
před 5 lety
Ahoj. Tak tradiční dárky jsou jamon - za nejlepší označují serrano, ale dobré jsou všechny. Pak olivový olej - u výrobců seženete velmi kvalitní za dobrou cenu. Okolo Alikante zase Turron. A co si vozím pro svoji potřebu káva - i ta nejobyčejnější je skvělá a stojí polovic co v cz. A levnější je také alkohol - jerezskou brandy koupíte v kazdem supermarketu za 7-8 E, coz je myslím super.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 5 lety
anonym
před 5 lety
S kávou je to fakt. My máme vychytanou kávu ze supermarketu consum 250g za 1,15E. Arabika a je jemne pražený, víborný! Kamarád chce vžicky přivést horchatu - to je takové mléko s nějakých oříšků či co a pije se to s ledem. Je to celkem dobré. Jestli máte rádi víno, tak se dá koupit stáčené kvalitní taky za dobrou cenu.
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
Hezký den, já naprosto miluji španělský "mazapán", což je obdoba českého marcipánu, ale v mnohem lehčí verzi. Spíš to chutná jako marcipánová buchta. Já český marcipán moc nemusím, je na mě moc sladký, ale tato španělská cukrovinka je naprosto vynikající. Vozím ho vždy domů jako suvenýr a každý se po něm olizuje až za ušima. Ve Španělsku je to typický vánoční dezert, ale v Toledu, kde se mazapán původně začal vyrábět, ho najdete všude celoročně.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů