Madagaskar od 46 989 Kč
Zobrazit zájezdy

Dolary či eura ?

Vloženo: 28. srpna 2023
Poslední příspěvek: 5. září 2023
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 8 měsíci
DanaDianaNoymi
Prosím o odpověď , kdo již byl na Madagaskaru , co je lepší dolary či euro na Madagaskar _

Odpovědi 7 odpovědí

Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 8 měsíci
Sally
před 8 měsíci
Podle našeho průvodce prý raději Eura. A když my jsme měnili u soukromníka (2018), tak nechtěl bankovky pod 50,- €. Bral pouze 50, 100 a 200 € bankovky. A pokud si pamatuji, tak za 1.000,00 € jsme dostali 3.890.000,00 Ariarů, takže 10.000,- Ari bylo asi 2,5 €.
Rum stál 10.000,- ale prý na Nosy Be je dražší, a ceny se asi taky trochu zvedly.
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 8 měsíci
DanaDianaNoymi
před 8 měsíci
@Sally ~ ty jsi jako vždy zlatíčko , takže jen eura a mohu mít i drobné ?
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 8 měsíci
Sally
před 8 měsíci
@DanaDianaNoymi ~ no myslím že drobné Ti nikdo nevymění. My měli jen bankovky od 50 € nahoru
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 8 měsíci
DanaDianaNoymi
před 8 měsíci
ok díky nikdy nikdo mi více neporadil než Sally , já myslela papírové od deseti a výše , kovové nikdy a nikde neberu chci tak 500 Eura na výlety snad stačí asi bude opět lépe výlety od místních
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 8 měsíci
DanaDianaNoymi
před 8 měsíci
@Sally ~ Sally ještě malý dotaz , chci dost výlety poraď mi hezké , prosím co je zde nejlépe vidět a prosím moc platí se vízum ? kolik eur zhruba , chtěla bych si dovést suvenýry a vanilku , vnoučatům nějaké oblečení spíše triko , Omán byl hodně drahý to jsem ani triko nekoupila Díky budu si brát eura a cca 500
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 8 měsíci
Sally
před 8 měsíci
Výlety Ti neporadím, já byl v centrální části a Ty letíš na Nosy Bé, což je nahoře. Kam Čedok dělá výlety opravdu nevím. Ale určitě bych doporučil nějaký národní park nebo ZOO, výlet za velrybami, na plantáže nebo na nějaký ostrov. Pokud bude něco jako kontaktní ZOO s lemurama, stojí to za to.
Vanilka je drahá, ale dá se smlouvat. Smlouvat se dá na tržištích všude, jde se o 1/3 až 1/2 ceny dolů. To by měl poradit delegát. Když prodavač nechce přistoupit na cenu, dělej jako že odcházíš, v 90% za Tebou půjde a prodá to za navrhovanou cenu. Ale nemusí to vyjít vždy. Trička, velké šátky, dřevěné figurky, rum džama, Na tržištích uvidíš, dřevěné kazety, totemy, hudební nástroje. Zkusil bych si vzít i plod baobabu. Stále ho máme doma. Mělo by to být za pusu, alespoň tak tomu bylo všude. Ty ceny nejsou ani náklady na výrobu.
Kolik dělá vízum nevím, ale to by měla říct cestovka. Během našeho pobytu se cena měnila směrem nahoru.
Vloni to bylo:
pobyt do 15 dní – hradí se jen administrativní poplatek ve výši 10 EUR
pobyt do 30 dní – cena měsíčního víza je 35 EUR / 37 USD / 115 000 MGA
DanaDianaNoymi
legenda legenda /
DanaDianaNoymi
legenda legenda / před 8 měsíci
DanaDianaNoymi
před 8 měsíci
@Sally ~ Děkuji moc zatím moc od cestovky nevím ale výlety již ano , to druhé by měl na místě delegát , mám 16 dní ale z toho 2 dny letu , letím večer , tam budu ráno a zpět to samé , přímý let , takže 14 dní .MOC DĚKUJI VANILKU MOC CHCI A VELRYBY VIDĚT

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů