Cestolino.cz Diskuze Izrael dovolená izrael mrtvé moře

dovolená izrael mrtvé moře

Vloženo: 31. října 2018
Poslední příspěvek: 10. ledna 2019
DušanP
host
DušanP

dobrý den. chtěl bych se zeptat, trpím na atopický ekzém už od dětství a uvažuju, že bych si s manželkou vyjel k mrtvému moři. Zároveň bychom to sfoukli jako dovolenou a spojili příjemné s užitečným. říkal jsem si, že ta slaná voda by tomu mohla udělat moc dobře. Máte někdo vlastní zkušenost? Byli jste u mrtvého moře?? Rád budu za jakékoliv info, nevím, ještě kam přesně. Klidně napište nějaký typ konkrétní.

Díky moc.

4 odpovědi
+ odpovědět
Užitečný příspěvek?
ano (1x)
ne (0x)
Řadit odpovědi podle data přidání:
Milena
host
Milena
mrtvé moře
Vloženo: 5. listopadu 2018

Dobrý den, my jsme byli se synem před dvěma lety. Je to silný atopik a pobyt u mrtvého moře byl pro něj jako zázrak. Byli jsme v hotelu Lot v oblasti Ejn Bokek. Je to spíše o klimatu a řízené léčbě, než o moři. Syn si v něm akorát jednou smočil nožky a říkal, že ho to štípe.

Léčba spočívala v klimatoterapii a řízeném slunění (přesně vyměřený čas pobytu na slunci), diety a klidový režim.  První dva týdny byly náročné, ale pak se synův stav zlepšil o více než 70%. Až tak, že jsme mohli přestat používat kortikoidy. Obsah kyslíku a minerálních solí je tam ve vzduchu opravdu velký, myslím, že to je právě ten důvod, proč je Mrtvé moře pro atopiky mnohem lepší, než kterékoliv jiné moře.

+ odpovědět
Užitečný příspěvek?
ano (0x)
ne (0x)
Stepana
host
Stepana
Urcite ano :)
Vloženo: 7. prosince 2018

Dobrý den, před pár dny jsem mrtvé moře navštívila a doporučuji! Bylo to v listopadu, takže nikde ani noha, bylo nás tam 8 ... jela jsem z Eilatu autobusem. 

Akorát doporučuji určitě pantofle. Já hloupá je neměla a hroudičky soli na dně mi pořezali docela dost nohy. 

Je to opravdu zážitek a léčivé síle věřím :) Ještě druhý den jsem měla krásně hebkou kůži. Před koupáním jsem měla po těle maličké pupínky. Z moře jsem vylezla úplně flekatá! Kolem pupínků se mi udělali hnusné a rudé kruhy... potom modřiny, ale všechno během pár dní zmizelo a je klid.

Teď jsou do Eilatu hodně levné letenky a je to nádherná, bezpečná země plná skvělých lidí. Nenechte se prosím odradit tím, co říkají lidé, kteří tam nikdy nebyli. Já letěla do Ovdy... je to letiště v poušti. Jezdí z něj autobusy do měst. 

Byla jsem tam sama a bylo to skvělé. Pokud budete cokoliv potřebovat, napište :)

 

+ odpovědět
Užitečný příspěvek?
ano (0x)
ne (0x)
atopický exém
Vloženo: 6. ledna 2019

já nemám sice tak velké problémy, ale atopický exém mě trápí hlavně na podzim a v zimě. Naštěstí přes zimu často pobývám u moře a stačí mi to, abych to reguloval. Stačí ten slaný vzduch. Když jsem byl u Mrtvého moře dost mě to pálilo, ale potom jsem měl na dlouhou dobu pokoj. Ten účinek je nezpochybnitelný!

+ odpovědět
Užitečný příspěvek?
ano (0x)
ne (0x)
Michal
host
Michal
autobus z Eilatu k mrtvému moři
Vloženo: 10. ledna 2019

Dobrý den. Mohl bych se zeptat na ten autobus z Eilatu k mrtvému moři? Jak často autobus jezdí a dá se zvládnout jednodenní výlet k mrtvému moři a zpět do Eilatu? Budu v Eilatu jen na 3 dny (únor). Děkuji Michal

+ odpovědět
Užitečný příspěvek?
ano (0x)
ne (0x)

Vložit odpověď

Přihlaste se a bude se vám pohodlněji diskutovat. Nemáte zatím vytvořený profil? Vytvořte si ho, netrvá to ani dvě minuty.

* nepovinné
* nebude uveřejněn u příspěvku

Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů.

* správná odpověď je ne;)

Podívejte se levné zájezdy

Chystáte se na dovolenou, nemůžete se dočkat a počítáte každou minutu?

Vytvořte si zdarma krásný odpočet, uvidíte zbývající dny, hodiny, minuty, sekundy...