dovolená na Ukrajině

Vloženo: 13. června 2019
Poslední příspěvek: 19. srpna 2019
kysela_prdel
Ahojky lidi, kdo má v plánu jed v létě na dovolenou na Ukrajinu? Kdo už tam byl a byl by ochotný podělit se o rady, názory, zajímavá místa.

Odpovědi 21 odpovědí

Radek1
před 5 lety
My jsme se vrátili před týdnem z Ukrajiny (já a můj syn – 16 let). Navštívili jsem Lvov a Kamenec Podolský. Z Moravy jsme jeli vlakem přes Budapešť, Záhony a Čop. V Čopu jsme přečkali noc na nádraží, protože noční vlak byl již vyprodaný. Ve Lvově byla úžasná atmosféra. Mnoho umělců na ulici i v restauracích, město prostě žilo až do nočních hodin. S místní CK jsme také navštívili tři zámky východně od Lvova – Olesko, Pidhirtsi a Zolochiv. Byl to jednodenní výlet.
Po třech dnech jsme se přesunuli do Kamence Podolského. Vlak byl opět vyprodaný. Jeli jsme tedy autobusem. Město je to daleko klidnější s pevností. Kolem starého města je hluboký kaňon, kterým protéká řeka Smotryč. V okolí za návštěvu stojí rozhodně Chotyn – pevnost nad řekou Dněstr. Jezdí tam autobusy z nádraží každou půlhodinu. Velmi pěkným výletem je také návštěva Bakoty. Je to přehrada na řece Dněstr s krásným výhledem. Lze jet s místní CK. My jeli sami autobusem. Pozor, poslední autobus zpět jede v 16 hodin. Musí se jít od autobusové zastávky asi 3 km pěšky k vyhlídce. Potom dolů 300 metrů k jeskyni, kde je klášter. A nakonec ještě dalších 300 metrů k velmi pěkné kamenité pláži. Mohu jen doporučit.
Nakonec jsme ještě jeden den strávili v Černovicích. Je to bývalé hlavní město Bukoviny. Z té doby tu zůstala řada pěkných budov.
Celkově Ukrajinu mohu jen doporučit. Je zde velmi levně. Mnoho zajímavých míst. Centra měst jsou pěkně opravená, ale další okolní ulice se musí ještě vylepšit To ale nebude hned. Příště bych se vyhnul přestupování v Čopu. Ale tam jsem jeli hlavně proto, že syn je nadšenec do vlaků.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů