Druhý cestovní pas - je možné mít více cestovních pasů?

Vloženo: 27. září 2019
Poslední příspěvek: 29. září 2019
stálý člen stálý člen /
Lubošák
stálý člen stálý člen / před 3 lety
Lubošák
Dobrý večer, je možné mít více cestovních pasů? Například, když bych chtěl do Izraele, tak pak arabské země často už nevpouští, když je v pase izraelské razítko. nebo třeba kvůli místu a vizům. Řešili jste dva platné cestovní pasy, nebyly s tím problémy u úředníků?

Odpovědi 4 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Lubošák ~ Dobrý den,
ano, je možné a povolené mít dva cestovní pasy. Stačí přijít na úřad s tím, že potřebujete druhý pas a udat důvod. Jeden z důvodů může být jak zmiňujete - návštěva dvou znepřátelených států. Nikdo důvody nijak nekontroluje a neřeší, takže byste s tím neměl mít problém. Druhý pas se určitě hodí, také mimo jiné pokud jeden pas ztratíte, pořád máte ten druhý.
MartaN
nová členka nová členka /
MartaN
nová členka nová členka / před 3 lety
MartaN
před 3 lety
@Lubošák ~ Mam druhý pas kvůli krádežím. Jeden mám u sebe a druhý obvykle v trezoru.
Štěpánka
nový člen nový člen /
Štěpánka
nový člen nový člen / před 3 lety
Štěpánka
před 3 lety
@Lubošák ~ Zažádejte si o druhý a důvod uveďte nedostatek volných stránek pro razítka. S tím pak nemají žádný problém. Nebo jak píšete návštěva země, která je znepřátelená s jinou.
Opavan
stálý člen stálý člen /
Opavan
stálý člen stálý člen / před 3 lety
Opavan
před 3 lety
@Lubošák + ostatní
Izrael NEDAVÁ do pasu razítko = dá jen pokud si o něj požádáte... Dobře ví, jaké obstrukce pak dělají turistům "přátelské barbarské muslimské, zejména arabské státy" ... Takže bez obav. A pasy jsem měl svého času i 3, nyní jen 2. (Dříve se čekalo i týdny na vízum, takže byla to nutnost). Každopádně bych se NIKDY nespoléhal jen na 1 pas!

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů