Slovinsko od 1 490 Kč
Zobrazit zájezdy

Slovinské jídlo - co ochutnat?

Vloženo: 14. července 2019
Poslední příspěvek: 15. července 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
AdamLaburda
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
AdamLaburda
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co byste mi doporučili ochutnat za slovinské jídlo. A kdybyste věděli o nějaké dobré restauraci v Lublani za ne zas tak velké peníze. Můj favorit je zatím restaurace Julija.
Děkuji moc
Adam Laburda

Odpovědi 2 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@AdamLaburda ~ Dobrý den,
i když je Slovinsko malá země, může se pochlubit opravdu různorodou kuchyní ovlivněnou Rakouskem (štrůdl, klobásy), Balkánem (pljeskavica - pirohy plněné masem nebo zelím) a také Itálii (žilikrofi - podobné raviolám).
Základem jídelníčku jsou především pokrmy z masa, narazit můžete dokonce i na koňské maso (to bych asi zrovna ochutnat nechtěla ).
Určitě tedy vyzkoušejte již zmíněné žilikrofi, dále jotu (polévka se zelím a fazolemi) nebo Štajerskou kislou juhu (zabijačková kyselá polévka). Výborné jsou také Štruklji (knedlíky plněné různými slanými i sladkými náplněmi), kranjská klobása, ričet (pokrm z vařených krup), Belokranjska pogača (obdoba italské foccacia). Z dezertů je skvělá například pudinková Kremna rezina. Najdete zde však i typické pokrmy, které dostanete ve zbytku bývalé Jugoslávie, jako je burek, čevapčiči, pršut nebo sarma.
Bohužel Lublaň jsem jako jedno z mála míst na Slovinsku nestihla navštívit, takže osobní doporučení na žádnou restauraci tam nemám.
Dvědecibílého
stálá členka stálá členka /
Dvědecibílého
stálá členka stálá členka / před 3 lety
Dvědecibílého
před 3 lety
@AdamLaburda ~ Julije je skvělá, rozhodně neváhejte a pokud budete mít cestu kolem, zastavte se v TaBar. Je to kousek stranou od řeky, na takovém malém náměstíčku s fontánou u skleněného mostu. V nabídce majít studené tapas, teplé tapas, burgery, steaky, denní jídlo a výýýborné slovinské víno. Obsluha hrozně příjemná.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů