Klimatizace v letadle - jak to přežít?

Vloženo: 28. září 2019
Poslední příspěvek: 2. října 2019
nový člen nový člen /
Roxy
nový člen nový člen / před 3 lety
Roxy
Máte nějaké triky, jak zvládnout klimatizaci v letadle? Vždy mě pak skolí nějaká nemoc (chřipka třeba posledně při návratu do ČR, minule angína).

Odpovědi 5 odpovědí

Bred
nový člen nový člen /
Bred
nový člen nový člen / před 3 lety
Bred
před 3 lety
@Roxy ~ Já mám z plísní v klimatizacích v letadlech skoro vždycky alergickou rýmu a dost mi otékají sliznice. Od doktorky mám na to léky na splaskávání oteklých sliznic nosu (je to na recept).
Plus průběžně Vincentka na zvlhčení sliznic.
Majina
nová členka nová členka /
Majina
nová členka nová členka / před 3 lety
Majina
před 3 lety
@Roxy ~ Já používám nosní sprej a do očí kapky nebo gel. Dej si pozor, aby ti nefoukalo na jednu část těla celou dobu. Mně třeba vadí, když mi fouká na krk nebo minule rameno mě z toho bolelo.
Arne1
legenda legenda /
Arne1
legenda legenda / před 3 lety
Arne1
před 3 lety
Je dobré si vzpomenout, že nad každým sedadlem jsou ofukovače a každý cestující si je může otevřít, zavřít a nasměrovat podle potřeby.
Ne jako mladá paní nedávno z Tuniska, celou cestu se tvářila jaké je jí horko, neustále se ovívala - ale ofukovač si nechala zavřený.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 3 lety
Ovča
před 3 lety
Já se vždy oblékám, nikdy do klimatizovaného letadla s holými kotníky, i když je venku vedro, tak v dlouhých kalhotách a v triku s dlouhým rukávem a vždy mám ještě svetr, či mikinu. Taky vždy v plných, nikoliv v páskových botách. Pokud letecká společnost nabízí deku, tak jí vždy využiji a přikryji se. Ofukovače nad sedadlem vždy vypnu a vypnu je i spolusedícím.
Samozřejmě, že mám kvůli případné rýmě, nebo slzení očí vždy po ruce kapesníky.
Jitka_V
stálá členka stálá členka /
Jitka_V
stálá členka stálá členka / před 3 lety
Jitka_V
před 3 lety
Mně často horko je, ale klimatizací na sebe nechci, stačí mi to, že to tam má puštěný víc lidí. Vzduch z klimy mi nedělá dobře ani v autě. A to to nikdy nemám nijak přehnaně chladný.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů