Kolik obvykle investujete do své letní dovolené?

Vloženo: 17. dubna 2019
Poslední příspěvek: 16. června 2019
nová členka nová členka /
Jarča
nová členka nová členka / před 5 měsíci
Jarča
Dohadujeme se s přítelem kolik by optimálně měla stát dovolená. Jistě je to o preferencích. Ale kolik jste tak vy ochotní vydat za letní dovolenou? Půjčujete si na ni třeba peníze?

11 odpovědí

Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 5 měsíci
Sally
před 5 měsíci
Tak jako první - v životě bych si na dovolenou nepůjčil. To raději nikam nepojedu. Dovolená je o odpočinku a relaxu, nikoli o stresu, jestli budu mít na splacení. Buď na dovolenou mám, nebo nemám a pořeším jinak.
Těžko říct, kolik vydat za dovolenou. Třeba takové 3 týdny na Madagaskaru vyšly jednoho komplet asi na 45.000,- se vším všudy. Řecko nás letos bude stát oba i se psíma holkama 65,- € na osobu + jídlo + cesta autem.
Ale nedá se to paušalizovat. Něco jiného je vlastní dovolená, něco jiného přes CK, zda je to s jídlem či bez jídla. Dá se sehnat slušná dovolená za 10.000,-, ale i za 100.000,- na osobu. Je to o preferencích. Máme vyzkoušené, že se vlezeme s jídlem na dvě osoby na celý den asi na 50,- €. Potom výlety, ubytování atd. Většinou už po dovolené nepočítáme, kolik nás stála.
Cleopatra
nová členka nová členka /
Cleopatra
nová členka nová členka / před 5 měsíci
Cleopatra
před 5 měsíci
Většinou tak 10 tisíc na osobu. Na dovolenou bych si nikdy nepůjčila, stejně jako na vánoční dárky.
Ovča
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 4 měsíci
Ovča
před 4 měsíci
Záleží na tom kam na na jak dlouho. Můj nízkonákladový rozpočet pro dovolenou mimo Evropu na 3 - 4 týdny je 40 000 Kč. V tom je zahrnuto vše - letenka, vízum, pojištění, případná koupě potřebného vybavení, nevěnuji se adrenalínům, takže žádné složité vybavení s sebou netahám. Koupě knižního průvodce a map a pak veškerá útrata na místě - ubytování, jídlo, vstupné, doprava na místě a samozřejmě vízum. Již jsem toho procestovala mnoho ale hranici 40 000Kč jsem ještě nepřekročila. Naopak, je docela těžké udělat tuhle dovolenou pod 30 000 Kč, to snad jen v případě, že se sežene letenka do 10 000Kč, což zase není jen tak, protože se spolucestovatelkami se domlouvám tak 2 měsíce předem a pak hledáme termín, letenky dlouho dopředu nekupujeme, ale snažíme se najít nejlevnější v termínu, který oběma vyhovuje. Když si najdu přes inzerát novou spolucestovatelku, tak mám podmínku, aby měla k dispozici těch 40 000 Kč. Na dovolenou si nepůjčuji. A cestuji bez cestovky, vše ve vlastní režii.
JitaG
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
JitaG
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 měsíci
JitaG
před 4 měsíci
Když jsme byli jen dva,tak jsme si doprali dovolenou v USA,která nás stala 80tis pro oba,vše ve vlastni režii,žádná cestovka. Ted už máme 2 děti a snažíme se dovcu za co nejméně,takže naše klasika v Itálii ,letos 14 dni za 20tis pro celou rodinu. I když doufám,ze letos už naposledy,příští rok už chci s klukama letět na Maledivy,či něco takového. Btw na dovolenou bych si v životě nepujcila,na to co nemám,tak si neporizuji,vždy usetrim a pak teprve poříčím.
JitaG
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
JitaG
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 4 měsíci
JitaG
před 4 měsíci
@JitaG ~ poridim tam ma byt
Mia07
stálá členka stálá členka /
Mia07
stálá členka stálá členka / před 4 měsíci
Mia07
před 4 měsíci
Na dovolenou bych si asi nikdy nepůjčila. Záleží asi na každého možnostech. Já osobně potřebuji už nějaký standard. Když jedeme celá rodina. A už jenom letecky. Loni busem do Itálie, taková rychlo akce jen se synem a vzpamatovavala jsem se ještě týden ze zpáteční cesty Rozpočet mám takový jaký ušetřím. Letos máme dovolenou dražší. 70 tis. rodinná. Se synem 26 tis. Plus eura.... Za 20 tis. Ale to je fakt už hodně. Příští rok se budu držet víc při zemi
Romana
věrná členka věrná členka /
Romana
věrná členka věrná členka / před 4 měsíci
Romana
před 4 měsíci
V životě bych si na dovolenou nepůjčila, pokud na něco nemám, tak si to nekupuji když chci nějakou dovolenou all inclusive, tak se dá sehnat slušně i za 10 tis. Na léto si hlídám last minute zájezdy, většinou dám za týden u moře s polopenzí a cestou (Chorvatsko) kolem 7 tis. na osobu
cinan
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
cinan
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 měsíci
cinan
před 3 měsíci
Dobrý den,já jezdím zásadně n dovču, buď květen, červen-září ,říjen zásadně s Německýma C.K. a to jedině o.inkl., ma ještě jsem týdenní dovolenou , nepořídil dráž než 300 euro,což je supr,ale dcera jede teď 8.7. Do Turecka( což je dnes nelepší destinace ohledně peněz a služeb) , na týden a to za 550E. na osobu v sezoně, což je supr v Side. Pro ty kteří si ,a nebo e bojí ň. C.K. doporučuji C.K. Fridrich v Chebu, ta vše zajistí po vaší objednávce co si najdete na internetu. lastř minute.de, či FTI torist apod. rád poraím , jezdím č- krát do roka i mimo Evropu. 777021257 Černý J.
Smíšek
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Smíšek
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 3 měsíci
Smíšek
před 3 měsíci
Dobrý den, na dovolenou bych si nepůjčila. Jezdíme hlavně do Egypta a na dovolenou dávám okolo 20000 za jednoho na 13 - 15 dní a máme tam vždy komplet služby.
Lenči
věrná členka věrná členka /
Lenči
věrná členka věrná členka / před 3 měsíci
Lenči
před 3 měsíci
@Jarča ~ Na dovolenou si nikdy nepůjčujeme. Zrovna jsme se vrátili z Thassosu a na osobu to vyšlo na 11 dní s polopenzí v rodinném hotelu i s pojištěním na 13 200,-Kč. Měli jsme slevu za včasný nákup a dokonce slevový voucher na parkování u letiště. Pochopitelně kapesné k tomu podle toho, zda si půjčujete auto nebo využijete výletů nabízené delegáty či místními agenturami. Ve FM se dá dovolená koupit za dobrou cenu. Letošní dovča na Thassosu v Limenarii byla jedna z nejlepších a za super cenu.
Eliška_Světoběžnice
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Eliška_Světoběžnice
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 3 měsíci
Eliška_Světoběžnice
před 3 měsíci
Pro čtyřčlenou rodinu cca 55 000 + dalších 10 000 jsme tam nechali, ale v sezóně, no mimo sezónu asi 40 000, ale dalších 15 000 jsme tam nechali, jinak to byly řecké ostrovy. Nepůjčujeme si.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů