Řecko od 5 472 Kč
Zobrazit zájezdy

Komáři v Řecku

Vloženo: 2. srpna 2019
Poslední příspěvek: 19. srpna 2019
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Petraaa
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
Petraaa
Dostala se ke mně informace, že jsou teď komáři v Řecku a hrozí nějaká nákaza. Je to pravda? Doporučují nosit dlouhé oblečení..v tom vedru? Máme si vzít spreje?

Odpovědi 6 odpovědí

Nana
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Nana
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 3 lety
Nana
před 3 lety
Také mám obavu, je to západonilská horečka, štípnutí nakaženým komárem vyvolává teploty a v těžších případech i zánět mozkových blan. V lehčích proběhne jako chřipka nebo viróza. Nejsem znalec Řecka, také by mne zajímaly konkrétní typy na oblasti, kde komáři nejsou, chystám se odletět poslední týden v srpnu.
@Petraaa ~
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 3 lety
Sally
před 3 lety
@Nana ~
Pokud máte obavy z komárů, je lepší zůstat doma a nechodit ani na ulici. Komáři mohou být všude a taky nikde, je to létající hmyz. Třeba na Lefkádě někde byli, někde nebyli, tak jako na Thassosu. A komáři byli i v Itálii.
Tak se musíte zaopatřit a koupit si repelenty a něco do zásuvky. Tahám to všude a vždycky, nebo koupím na místě. Ale komáři jsou i na Vysočině, na Břeclavsku a všude okolo a západonilskou horečku můžete chytnout kdekoliv. A tady navíc i boreliozu nebo podobné jiné svinstvo.
Takže asi tak
Nana
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Nana
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 3 lety
Nana
před 3 lety
@Sally ~ Sally děkuji za dobře míněnou radu, kdybych chtěla zůstat doma a nechodit na ulici, pravděpodobně bych nebyla na Cestolinu. Jenom jsem měla na mysli, že v určitých oblastech je komárů mnoho, v určitých minimum. Syn se vrátil z Kréty tak poštípaný, že i přes repelent nemohli sedět k večeru v taverně. Ale určitě to bylo jen ojedinělé místo a pravděpodobně i ojedinělé období, kdy se možná zrovna komáři líhli, nevím, necestuji pravidelně, neznám to. A proto se ptám. Něco do zásuvky i repelent mám už v kufru.
pepavonjosef
nový člen nový člen /
pepavonjosef
nový člen nový člen / před 3 lety
pepavonjosef
před 3 lety
Oproti minulosti je na západním pobřeží Lefkády komárů dost. Nebo jinak, je jich podstatně méně než na výše zmiňovaném Břeclavsku. Ale minulé roky se dalo večer venku sedět úplně v pohodě. O komárech jsme vůbec nevěděli. Letos nám večerní pobyt venku komáři trochu zkracují. Ale nedělal bych z nich velbloudy - přes den jsou neškodní a při 20 - 22 stupních už se to "dlouhé" oblečení snést dá.... A na ubytku vyzabíjet ...
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 3 lety
Sally
před 3 lety
@pepavonjosef ~
Snazime se. Tady na druhe strane jsou takovy ty maly svine a scipo jak divy. Nepomaha ani spirala ani nic. Tak se to snazime vydrzet. Nastesti pres den je klid. To az vcil, okolo 18te hodiny.
pepavonjosef
nový člen nový člen /
pepavonjosef
nový člen nový člen / před 3 lety
pepavonjosef
před 3 lety
@Sally ~ No jo, no. Díky horám je holt na východě pro komáry příznivěji o kapánek dříve než na západním pobřeží. Dneska je před apartmánem klídek (po 23:00 místního času), co se komárů týče. Asi mě všichni čekají uvnitř

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů