madagaskar dovolená levně

Vloženo: 26. ledna 2019
Poslední příspěvek: 15. dubna 2019
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 9 měsíci
anonym
Dobrý den, viděla jsem tu v diskuzi hezké fotky z Madagaskaru. Mohu se zeptat na kolik to tak vyjde? Dá se na Madagaskar dostat za nějaké slušné peníze? Na kolik to tak prosím vyjde. Děkuji

6 odpovědí

Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 9 měsíci
Sally
před 9 měsíci
Letenka vyjde okolo 15.500,- Kč, dá se sehnat i levněji, ale i když byly s Francouzema problémy, byl to dfc. nejkratší let. Vídeň-Paris-Antananarivo asi 14 hodin i s přestupem (cca 2 hodiny) a zpět dfc. to samé. Létá ještě Etiopian air a dá se letět i s Turkama.
Dovolená na tři týdny nás s česko-slovensky mluvícím průvodcem vyšla celkem asi na 2.700,- € oba dva. A to se vším všudy. vstupy do parků, veškerá silniční doprava na Madagaskaru (km ještě nemám spočítané, ale bylo jich moc, odhaduji okolo 3000 km), hotely, stravování, služby průvodce, tringelty, suvenýry. Richard nám zajistil všechno, takže jsme si namysleli trasu a Richard zajistil hotely, restaurace po cestě. Nešetřili jsme, ale zbytečně také nerozhazovali.
Asi tak (10.000,- MGA je asi 2,5 €)
Snídaně stály od cca 8.000 do 14.000,- MGA
Obědy okolo 16.000,- MGA, ale dal se oběd koupit i za 8.000,- MGA, ale i menu za 50.000,-
Večeře dfc. co oběd.
Přeprava, doprava a služby Richarda nás 4 stály 1.700,- €, (resp. 1.670,- ale těch 30 jsme mu nechali)
Pivo 0,66 litru stálo 4.000 - 6.500,- MGA, vynikající rum Dzama vanilkový 0,7 litru okolo 10.000,- MGA
No a hodně stála přeprava na ostrov Nosy Boraha, plavba po kanálu Pangalanes, vstup NP Isalo, ale s tím jsme počítali.
Dá se říct, že to "není" drahá dovolená. Letěli jsme 13. září z Vídně a přiletěli 3. října opět do Vídně.
Pokud by byl zájem, videa jsou na YouTube a případně mohu sdělil kontakt na "našeho" průvodce. Je to skutečně jedinečný zážitek, který nelze prožít u videa, fotek či televize.
Tomas88
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Tomas88
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 6 měsíci
Tomas88
před 6 měsíci
@Sally ~ Dobrý den,
plánujeme s bratrem navštívit Madagaskar. Jsme trochu dobrodružné povahy a proto by jsme rádi procestovali Madagaskar sami. Myslíte, že je to dobrý nápad nebo se bez průvodce neobejdeme ?
Děkuji.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 měsíci
Sally
před 6 měsíci
@Tomas88 ~ tak určitě se to dá bez průvodce. Pokud se domluvíte malgašsky nebo francouzsky je nejlepší. Do národních parků se bez místního průvodce nedostanete, to nejde. Tam se platí za skupinu cca 70.000,- MGA (cca 17,5 €).
Jsou oblasti, kam je to "o hubu" (v době naší návštěvy to byly Tsingi, Morondava - banditi. Dokonce asi 10 dní před naší návštěvou byl problém na skalním okně v Isalo (přepadení turistů), 14 dnů před naším příjezdem do Ifaty asi 10 km severně přepadený hotel a týden před tím přepadená kolona aut a střelba u Morondavi. Ale to je potřeba si zjistit dopředu a asi i naplánovat cestu, tankování, cesty nic moc (některé). Benzínek mimo velká města je málo a skončit uprostřed pustiny bez pohonných hmot ..... V hotelech mohou být dvojí ceny, ale to může být kdekoliv. My zvolili pohodlí a vyplatilo se nám to, i když jsme se s bandity osobě nesetkali. V žádném případě bych ale nesázel na jakoukoliv evropskou cestovku, jejich ceny jsou více jak 2x předražené.
Možná vlastní cestou bez průvodce ušetříte "pár" €.
Tomas88
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Tomas88
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 6 měsíci
Tomas88
před 6 měsíci
@Sally ~ no raději to ještě promyslíme. Ještě mě zajímá dopravovali jste se autem? Naše představa byla taková, že si auto půjčíme a pojedeme sami.
Pokud by jsme se rozhodli přece jenom pro průvodce, tak zajišťuje dopravu jakou? Nebo ho jenom naložíme s sebou a pojedeme 3 ?
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 6 měsíci
Sally
před 6 měsíci
@Tomas88 ~ má svoji dodávku, my byli 4 (kvůli ubytování 2 + 2). My platili 1700,- € (i s tringeltem, přesně to bylo 1670,- €) všichni 4 dohromady za 21 dní za všechny jeho služby (zajištění hotelů, doprava, pohonné hmoty, dfc. platby za služby nosičům). V této ceně nebyla přeprava džípy v NP, cesta do přístavu Mahambo, plavba lodí na St. Marie, canál Pangalanes, plavba do Palmária.
Richard hovoří česky a slovensky - taková ta "Mirečkovská" čeština. Tak jak si namyslíte trasu, tak ji s Richardem doupravíte a odsouhlasíte, zrovna tak jako hotely. Případně Vám mohu poslat na mejl náš itinerář i s popisem destinace, abyste měli představu, co jsme měli naplánovaného. Vlastní cestopis dávám dohromady, jinak na Youtube jsou videa (dohledatelné - Expedice Mdagaskar 2019 ...... - je tam 20 videí) a fotky jsou tady ve fotogalerii. Vše je jen o domluvě.
Tomas88
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Tomas88
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 6 měsíci
Tomas88
před 6 měsíci
@Sally ~ paráda, pošlete mi prosím tedy itinerář na email nestrojil.tomas@seznam.cz
Děkuji moc za informace

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů