Kréta od 9 690 Kč
Zobrazit zájezdy

Mušličky na Krétě

Vloženo: 10. června 2018
Poslední příspěvek: 8. března 2019
stálá členka stálá členka /
Luciška
stálá členka stálá členka / před 4 lety
Luciška
Zdravím.Prosila bych o názory a zkušenosti se sběrem mušliček na Krétě. Případně kde se hojně vyskytují. Spíš někde na jihu kolem Ierapetry. Případně zkušenosti s celní kontrolou, nebo novinky ohledně vývozu mušliček, nehodlám toho brát kila, ale jen pro případ, když bych chtěla pár suvenýrů jako památku na dovolenou. Děkuji za reakce...

Odpovědi 1 odpověď

Tom_D
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před 3 lety
Tom_D
před 3 lety
Mušlí na severním pobřeží najdete jen velmi ojediněle, jižní pobřeží v tomto bude spíše štědřejší. Co se týče vývozu, pak je velký rozdíl s teorií a praxí. Nevím, jak je to úplně přesně do detailu, ale mezinárodní úmluva v kontextu životního prostředí tomuto nakloněna není. Pak již záleží nejspíš na každé zemi, jak si tohle chce kontrolovat a řešit. Má zkušenost je takováto - z Řecka jsme si dovezli pár mušlí a bez problému, takový úsměvnější případ byla moje máma, která si jednou ze Samosu vezla, nevědoma toho, že by mohla dělat něco nedovoleného, několik kilo kamenů na svoji skalku na zahradě, že dokonce překročila povolenou hmotnost zavazadla Problém nenastal vůbec žádný. Ze Španělska jsme také vezli mušle a problém nebyl. Větší strach jsem měl např. vyvážet ze Seychel, kde bylo pravděpodobnější, že by s tím úřady mohly mít problém, ale nakonec také bez problému. V Egyptě jako v jediné destinaci jsme si tohle netroufli, protože tam jsme byli upozorněni, že pokus o vývoz sebemenšího zlomku jejich podmořského bohatství může být tvrdě trestán.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů