Polské cestovní kanceláře

Vloženo: 19. května 2019
Poslední příspěvek: 22. června 2019
Ludmila1
před měsícem
Ludmila1
Hezkou neděli, napsal by mi někdo prosím, jak probíhá nákup zájezdu přes polskou cestovní kancelář? Velmi mě letos zaujaly ceny. Zájezd si tedy rezervujete přes jejich stránky, zaplatíte online a oni pošlou potřebné dokumenty na e-mail? Jsou tyto ceny opravdu konečné? A s delegátem se domlouváte anglicky? Jaké jsou vaše zkušenosti? Děkuji

7 odpovědí

Arne1
Arne1
před měsícem
Arne1
před měsícem
Použil jsem dvakrát polskou cestovku pro autobusové výlety (katovický Index a ještě jednu z Poznaně). Objednání zájezdu je normální po Internetu (web a email) to je samozřejmé stejně jako u normálních cestovek.. Trochu problém může být s placením - ne vždy umějí kartou po Internetu. Konkrétně ten Index s tím měl problémy. Pokud nejde karta, tak doporučuji platit přes službu transferwise.com/u/jirk - platíte v korunách na náš účet a oni to přetransformují na zahraniční platbu, poplatky jsou zlomek poplatků u banky.
U poláků se musíte smířit s tím, že tam mají nějaký pošahaný zákon který neuznává naše cestovní pojištění a vnutí vám koupi jejich CP.
Domlouvat se s delegátem anglicky, to jsem opravdu nezkoušel vzhledem k tomu že angličtinu používám jen v nouzi nejvyšší. Nejsem na tom tak špatně abych se s polákem musel domlouvat anglicky.
Elii
Elii
před 8 dny
Elii
před 8 dny
Jednu z polských cestovek začal prodávat Čedok. Jde o ck Itaka. Mají už i stránky v češtině. Platba v českých korunách přímo na Čedok - odpadá problém s navyšováním při platbě do Polska. Odlety např. Wroclaw, Katovice. Pouze musíte počítat s tím, že delegát, popř. průvodce bude taky polský.
K pojištění - ano Polsko má povinnost základního pojištění. Je to opravdu jen základní pojištěni s minimálním plněním, a pokud se nepletu je již zahrnuto v ceně zájezdu.
Arne1
Arne1
před 8 dny
Arne1
před 8 dny
@Elii napsal(a):
K pojištění - ano Polsko má povinnost základního pojištění. Je to opravdu jen základní pojištěni s minimálním plněním, a pokud se nepletu je již zahrnuto v ceně zájezdu.
Co jsem se setkal, tak to byl povinný příplatek k ceně. Ale někde to může být i jinak, nechci se hádat.
Elii
Elii
před 7 dny
Elii
před 7 dny
@Arne1 ~ Můj příspěvek se týká ck Itaka, kterou prodává Čedok, ale asi jsem to měla napsat přesněji
anaj
anaj
před 2 dny
anaj
před 2 dny
Pravě jsem se vrátila z ostrova Lesbos s polskou CK Rainbow,nemělo to chybu,s delegátem se domluvíte anglicky,neb i česky,někteří troch rozumí i polstině je celkem dobře rozumět,protože poznávací zájezd i schůzka info v polštině,ale opravdu bez problémů.Kamarádka si udělala výron,delegát zařídil lékaře i vozík po letšišti na polské pojištění i když jsme měly i naše.Za rok pojedeme opět.
Melounek
Melounek
včera
Melounek
včera
Byli jsme před dvěma lety s Itakou a naprostá spokojenost. vše bylo v pořádku. I vyřízení výletu přímo potom v hotelu přes delegátku.
anaj
anaj
včera
anaj
včera
@Ludmila1 ~ stačí přes internet CK Rainbow sidlí i v Ostravě,ceny jsou opravdu skvělé.Včera jsem se vrátila z Lesbosu 15 dní bez stravy letecky z Katovic za 8800kč.Bylo tam krásně,ani jsem nepočítala,že ostrov je tak hezký.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů