Poprvé letadlem

Vloženo: 2. srpna 2019
Poslední příspěvek: 18. srpna 2019
nová členka nová členka /
Aneta_Holá
nová členka nová členka / před 3 lety
Aneta_Holá
Hezký den, čeká mě cesta letadlem poprvé. Poprvé letadlem a hned jsem si vybrala New York, což je více jak 9 hodin. Možná je to na první let moc... Jak jste zvládali svůj první let? A co děláte při takto dlouhém letu v letadle? Mám se na něco v US připravit a je něco, co vás při vašem prvním letu překvapilo?

Odpovědi 3 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Aneta_Holá ~ Hezký den,
určitě se není čeho obávat, já dokonce preferuji dlouhé lety před těmi krátkými, jelikož na dlouhých letech máte většinou full service s pitím a jídlem, pohodlné sedačky a vlastní obrazovku s filmy, hrami a hudbou. Díky těmto možnostem zábavy mi let vždy uteče rychleji než ten dvouhodinový po Evropě, kde nedostanete ani vodu (mluvím hlavně o nízkonákladovkách), nemáte prostor na nohy ani vlastní obrazovku.
Shodou okolností vzpomínám na svůj let do NYC nejraději, kam jsem letěla s Delta airlines, a musím říci, že lepší palubní servis a milejší letušky jsem nezažila. Jídlo bylo opravdu nejlepší co jsem kdy v letadle měla, a to se Delta obecně absolutně neřadí na přední příčky top aerolinek. Pro mě to bylo ale naopak a cestu jsem si naprosto užila.
Doporučuji se předem připravit na změnu času a chodit pár dny před odletem spát o něco později než obvykle, abyste se vyvarovala pásmové nemoci. V letadle Vám nejspíš dají deku, masku na oči a špunty do uší, tak se můžete pohodlně vyspat nebo si pusťte nějaký film. Můžete si také přečíst nějakou knížku nebo luštit křížovky, já také ráda koukám z okna na krajinu. Občas se projděte uličkou nebo se protáhněte, ať vám neotékají končetiny.
New York je úžasné město, a pro vás jelikož letíte poprvé, to bude nesmírný zážitek. Věřím, že i let proběhne v pohodě.
Žabka1
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Žabka1
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 3 lety
Žabka1
před 3 lety
@Aneta_Holá ~ My jsme nedávno letěli 11 h do Tokia a už to bylo dost dlouhý, ale dalo se to. Vem si určitě pohodlné oblečení, polštářek na spaní, knížku, sluchátka, ať můžeš koukat na filmy, s sebou ještě něco malého na zub, nějakou základní hygienu, moc se nemaluj, aby sis mohla třeba opláchnout obličej, občas se projdi.
Důležitý je taky si vybrat správná místa v letadle. My jsme měli u okénka a uprostřed, takže neustále přeskakovali člověka na kraji do uličky, ale dost jsme mu záviděli, že si do té uličky může natáhnout nohy.
Evka1987
čerstvá příchozí čerstvá příchozí /
Evka1987
čerstvá příchozí čerstvá příchozí / před 3 lety
Evka1987
před 3 lety
@Žabka1 ~ Souhlas taky se vždy na delší let vybavím vším, co mi může let hezky zkrátit. Jednou jsem se inspirovala tady - www.zapakuj.cz/cestovatelske…

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů