Příruční zavazadla

Vloženo: 12. dubna 2019
Poslední příspěvek: 13. dubna 2019
věrný člen věrný člen /
Ovča
věrný člen věrný člen / před 3 lety
Ovča
Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s příručními zavazadly u Wizzairu? Jedná se mi konkrétně o to, jak přísně kontrolují rozměr toho zavazadla, které je v ceně letenky. Třeba Ryanair kontroluje kufry, ale batohy toleruje. Jak je to, prosím u wizzairu? Jedná se mi konkrétně o let z Kutaisi do Prahy. Mám zaplaceno jen příruční zavazadlo, ale můj batoh je o trochu větší než předepsané rozměry. Tam letím s normální leteckou společností, tak tento problém patrně nebude, neboť můj batoh má rozměry běžného kabinového zavazadla u těchto společností.

Odpovědi 1 odpověď

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Ovča ~ Dobrý večer,
Rozměry malého příručního zavazadla, které máte v ceně letenky, jsou 40 × 30 × 20 cm, a většinou se jedná o zavazadlo o obsahu do cca 25 litrů. Já létám s malým batohem, který má právě 25 litrů a rozměry splňuje skoro přesně. Často mám batoh tak narvaný věcmi, že vypadá opravdu obrovsky a nad povolené rozměry, ale nikdy mi to nikdo nekontroloval. Řekla bych, že pár centimetrů navíc u batohu nevadí, jelikož ho kdykoliv můžete zmáčknout, aby se vešel do jejich stojanu. S pevným kufrem by to bylo horší...
Hodně záleží také na tom, z jakého letiště odlétáte a kdo Vás bude kontrolovat. Někdo to neřeší, a jiný je puntičkář nebo chce cítit důležitě.
Osobní zkušenost s letištěm v Kutaisi bohužel nemám a nevím jak velký je Váš batoh, ale pokud chcete mít jistotu a vyhnout se zbytečným stresům, raději bych si připlatila za velké příruční zavazadlo, které Vás za jednosměrnou cestu vyjde s Wizz priority na 185 Kč.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů