prosba o radu

Vloženo: 14. května 2019
Poslední příspěvek: 17. května 2019
Hanče
před 3 měsíci
Hanče
Ahoj. Chtěla bych poprosit o radu Tomáše. Loni jsme byli bez cestovky v Řecku, taková puťovka po ostrovech (Poros, Egína, Methana). Řecko je pro nás srdcová záležitost, takže letos letíme znovu. Tentokrát poznávat krásy Peloponésu. Přiletíme do Athén a poprosila bych o radu a doporučení: jak nejlépe a poměrně levně cestovat dál, kde se určitě zastavit, případně ubytovat atd. Budu moc ráda, když nám Tomáš přispěje svými zkušenostmi a dobrými radami! Takže děkuji předem a těším se! Hana

4 odpovědi

Tom_D
Tom_D
před 3 měsíci
Tom_D
před 3 měsíci
Ahoj Hanko,
to je super plán! Peloponés patří mezi ty méně navštěvované a poznané části Řecka a určitě je tady co poznávat. Musím se přiznat, že osobně jsem tam ještě nebyl, ale pokusím se poradit.
Co se týká přepravy, tak bych jednoznačně volil auto. Po Peloponésu se sice můžete přepravovat také vlakem nebo autobusem, ale tato forma dopravy, kdy jste závislí na třetí straně, je vždy trochu omezující. Díval jsem se, že auto základní kategorie s vyzvednutím a odevzdáním na letiště v Aténách vychází při týdenní výpůjčce u půjčovny se slušnými referencemi na cca 500,-/den, což je podle mého slušná cena. Výhoda toho zase je, že zajedete kamkoliv, nemusíte se spoléhat na jízdní řády vlaků/autobusů a přizpůsobovat jim svůj itinerář. S autem také budete moci vždycky bez problémů složit svá zavazadla a netahat se s nimi tak, jako kdybyste využili vlak/autobus.
Z míst, co navštívit, bych zvážil tahle:
Korintský průplav – přes ten byste určitě projížděli po cestě z Atén
Mykény – pokud se zajímáte o historii a zajímají Vás archeologická naleziště
Nafplio – město se zajímavou historií a architekturou, které mnozí označují za jedno z nejhezčích řeckých měst
Olympia – kolébka olympijských her s celou řadou dochovaných historických památek
Epidaurus – opět město s bohatou historií
Mystras – archeologická oblast se zachovalými byzantskými budovami, jejich historie je datována až do 13.století
Monemvasia– malé středověké město se zajímavou historií, bylo vybudováno na úpatí vysoké hory na malém ostrově
poloostrov Mani – prostřední ze tří „prstů“ Peloponésu, kde najdete celou řadu architektonických i přírodních zajímavostí
Elafonissos – ostrov kousek od jižního pobřeží Peloponésu, pláž Simos je na fotkách opravdu úchvatná
pláž Voidokilia – nádherná pláž s průzračnou vodou ve tvaru půlkruhu, říká se, že snad jedna z nejkrásnějších na Peloponésu
pláž Kaifas – dlouhá písečná pláž, která je obklopena velmi rozmanitou přírodou
Co se týká ubytování, pak asi záleží, do jaké míry si chcete předem udělat pevný itinerář a jak to pro Vás bude komfortní. Pokud je Vaše představa taková, že budete cestovat a přemisťovat se podle toho, jak se Vám na místě bude líbit, pak bych ubytování předem asi moc neřešil a hledal nějaké možnosti přímo v místě, kde se rozhodnete, že chcete přenocovat. Ideální je třeba dívat se při přesunech na možnosti na Trivago nebo Booking a buď bookovat tam a nebo u ubytování, kde zjistíte, že jsou volná místa, jít rovnou do hotelu a pokusit se vyjednat lepší cenu. Může se stát, že přímo na místě také narazíte na studia nebo apartmány, které na těchto serverech ani nejsou. Pokud si chcete naplánovat pevný itinerář již předem, pak je také možnost si podle Vašeho plánu předem objednat ubytování, člověk je tím ale zase svázaný nutností se přemisťovat i v okamžiku, kdy by na daném místě třeba rád strávil více času. Tohle pak asi záleží na tom, jak si průběh celého Vašeho výletu představujete.
Tak snad jsem trochu poradil a usnadnil plánování výletu
Pokud by Tě ještě cokoliv napadlo, dej vědět a pokusím se dále poradit.
Tom
Hanče
Hanče
před 3 měsíci
Hanče
před 3 měsíci
@Tom_D ~ Ahoj Tome. Moc děkuji za odpověď i za doporučení, kterých se nám od tebe dostalo! Určitě je využijeme. Až se vrátíme z dovolené, dám vědět, jak to dopadlo Hana
Tom_D
Tom_D
před 3 měsíci
Tom_D
před 3 měsíci
@Hanče ~ Ahoj Hanko, jsem rád, že jsem mohl pomoci. Kdyby Tě ještě něco napadlo, tak se ozvi a pokusím se být dále nápomocen Hezky si užijte dovolenou a pak určitě dej vědět, jak to proběhlo a jak jste si to užili!
Fesoj
Fesoj
před 3 měsíci
Fesoj
před 3 měsíci
Pokud se budete autem pohybovat po Peloponesu podívejte se perfektní dálnicí až na jih do města Kalamata. Zde na jihu je spousta krásných pláží zrovna jakou vám doporučil pan kolega a to pláž Voidokilia není to jenom nejhezčí pláž na Peloponesu ,ale i v Řecku. A pokud chcete poznat ostrovy níže které jste již poznali tak z Tola vyplouvá loď na celodenní výlet na Ydru a Spetses. Stojí to opravdu za to. Pěknou dovolenou.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů