Řecko od 1 227 Kč
Zobrazit zájezdy

Řecko autem

Vloženo: 30. dubna 2019
Poslední příspěvek: 2. května 2019
nový člen nový člen /
Petr01
nový člen nový člen / před 2 lety
Petr01
Zdravim všechny, právě jsme dostali takový skvělý nápad a to jet do Řecka autem. Přemýšlíme jet spíš vyhlídkovou trasou - Z Čr na Slovinsko, pak Plitvice, Makarská, Kravica, Mostar, Sarajevo a Dubrovnik a dolu do Černý Hory. Chceme dojet do Soluně a tam se rozhodnout co dál. Moje představa je jet to starší Fiestou. Zajímalo by mě zda tady je nějaký podobný blázen, který jel někdy něco podobného. Je to hodně špatný nápad? já věřím, že se to zvládne. Máte odhad na kolik to tak může vyjít včetně poplatků? Pokud máte někdo nějaké další rady na cestu, budu rád.

Odpovědi 4 odpovědi

Renny252
nová členka nová členka /
Renny252
nová členka nová členka / před 2 lety
Renny252
před 2 lety
Autě úplně bezva, kdykoliv si dělat přestávky, vidět jiné kraje,Makedonie je krásná a bezpečná, ale pozor na Srbsko!!! Jednou nás tam přepadli a ukradli nám kabelku z auta na pumpě. Přes veškeré řešení policie, pojišťovna atd. bylo v pohodě. Za asi 6x do Řecka autem se to stalo jen jednou. Ale i tak se nebojíme. V Řecku jsme navštívili mnohem víc pevniny a ostrovů. To přes cestovku letadlem nejde. Nezávislost je úžasná.
Renny252
nová členka nová členka /
Renny252
nová členka nová členka / před 2 lety
Renny252
před 2 lety
@Renny252 ~ Ještě dodávám, že přes Chorvatsko jsme nejezdili. Vždy jsem řídila do Řecka sama a vždy jsem to bez potíží zvládla. Mám Fiata Lineu 1.3nafta a cenově to vyšlo cca 13000,-Kč (dálnice, mýtné, trajekt Korfu, nafta) najeto něco přes 5000km.
Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 2 lety
Sally
před 2 lety
Autem do Řecka dá se říct běžná záležitost, není to o moc dál než třeba na Makarskou. Leptokárie je z Brna 1375 km, z Lefkády (Geni-Nidry) do Brna 1719 km a cesta s několika dřímacíma přestávkama (4 hodiny) trvala 24 hodin. Celkem jsme vloni najeli 4.527 km a spotřebovali 257,94 litru nafty, a to si myslím, že mohlo být i méně, ale některé ty kopce na Lefkádě si vzali něco navíc.
Nikam se neženu, když se cítím unavený, zastavím třeba na hodinu, což mi stačí, přestávky dělám cca na 20 minut zhruba po 2 - 3 hodinách jízdy, a to i s ohledem na psy. Jezdím Brnop, Slovensko, Maďarsko, Srbsko, F.Y.R.O.M., Řecko. Nikdy nás nikde nikdo nepřepadl ani neokradl, dokonce to slyším poprvé.
Cestu přes státy bývalé Jugoslávie neznám, je asi podstatně delší. Pro mně dovolená začíná až na místě, takže se snažím po cestě zbytečně nezdržovat, navíc když s sebou máme psy, takže pak si užíváme na místě. Navíc cesta co jezdí většina je skoro celá po dálnici, mimo asi 300 km (na Lefkádu), ale letos v létě se snad otevře další dálniční úsek.
Lola
stálá členka stálá členka /
Lola
stálá členka stálá členka / před 2 lety
Lola
před 2 lety
Ahoj, kamarád se letos chystá na podobnou trasu, akorát z Černé Hory jedou přes Albánii a dolů na Lefkadu. Z Lefkady do Athen, pak do Soluně, a tam uvidí zda pojedou nahoru do Makedonie, nebo na východ do Alexandrupoli a pak do Instanbulu. Mají na to 14 dní.
Pokud nebudou mít čas tak pojedou nahoru do Makedonie - Skopje, Kosovo, Srbsko a domů. Vyráží za měsíc a půl, tak pak dám vědět, jak to dopadlo. Pojedou čistě takovou pánskou jízdu )

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

  Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

  Nevybrali jste si?

  Podívejte se na

  Další akční nabídky

  Nebo si nastavte hlídač akcí, výhodné nabídky Vám neuniknou

  Hlídač akcí