Řecko od 2 612 Kč
Zobrazit zájezdy

Řecko - kontroly na letišti

Vloženo: 26. února 2018
Poslední příspěvek: 12. března 2019
věrná členka věrná členka /
Lenči
věrná členka věrná členka / před 3 lety
Lenči
Dobrý den. Mám trochu neobvyklou otázku, určitě se někdo z Vás s tím někdo setkal. Zajímalo by mě, zda - mám po úraze šroub v paži- při kontrole na řeckém letišti, až budu "pípat" budu muset nějak vysvětlovat o co jde nebo šroub vidí na detektoru. Zkušenost mám zatím takovou, že když jsem jednou pípala, sami mi řekli(bylo to ale na letišti u nás), že si mám sundat boty, dát na podnos a ty, když pípaly znovu, vědělo se, že jde o ony boty. Se železem v ruce si nedovedu představit, jak bych řeckým celníkům vysvětlovala, o co se jedná. Potvrzení si vyžádám, ale pokud někdo z Vás má tuto zkušenost, budu ráda, když napíšete. Asi to trochu hrotím, ale budu klidnější, když poradíte. Konkrétně to bude letiště Preveza. Děkuji.

Odpovědi 8 odpovědí

Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 3 lety
Sally
před 3 lety
Kamarád který s námi létá na dovolenou si z toho dělá srandu. Má endoprotézu a pípá. Jen ne vždycky, záleží asi na tom, jak jsou rámy nastaveny. Už několik let mu říkáme, aby si nechal vystavit potvrzení, které bude mít přeložené alespoň do angličtiny a francouzštiny, ale on ne. On si chce zapípat a tak to je.
Určitě je vhodné si nechat vystavit a přeložit lékařské potvrzení. Ale záleží asi na těch rámech. Manželce někde pípají boty a někde ne. Takové zkušenosti mám já.
Lenči
věrná členka věrná členka /
Lenči
věrná členka věrná členka / před 3 lety
Lenči
před 3 lety
To, že někdy někdo pípá nebo nepípá, jsem se dočetla na netu. Nepípá ten, kdo má v sobě titan. Takže se ze zvědavosti zeptám, až budu mít kontrolu u lékaře, z čeho vlastně mám onen šroub v paži. Ale jasně, že to nebudu příliš řešit. Ukážu na ruku a potvrzení taky. Tak doufám, že mě odletět dovolí. Zážitků na letišti máme několik, tak uvidíme, jaké budeme mít letos.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 3 lety
anonym
před 3 lety
stačí ukázat jizvu a pochopí
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 3 lety
anonym
před 3 lety
Lenčo, já vždycky při kontrole na letišti "pípám" jen nevím proč. Neptají se mě proč pípám, prostě mě promacají (vždy žena) a projedou skenerem. Z toho si nedělej těžkou hlavu.
Lenči
věrná členka věrná členka /
Lenči
věrná členka věrná členka / před 3 lety
Lenči
před 3 lety
Dobrý den. Díky za informace. Tak uvidím, jak kontrola v Preveze dopadne. Tady u nás na letišti se mi smáli, když jsem musela sundat tenisky a dát na podnos. Jak bylo vidět, mají z nás docela legraci. Takže se celkem těším na to, jak budou reagovat při kontrole v Řecku.
anonym
anonym anonym /
anonym
anonym anonym / před 3 lety
anonym
před 3 lety
Jsem po operací obou kyčlí a na Řeckém letišti žádné problémy.Byla jsem bez potvrzení a po pípání jsem jen oznamila,že mám endoprotézu a bez problému mě pustili.Za to na Ostravském letišti mě málem celou svlékli dokud jsem neukazala jizvy.Letos letím opět,ale s potvrzením.
Tom_D
věrný člen věrný člen /
Tom_D
věrný člen věrný člen / před rokem
Tom_D
před rokem
Z mojí zkušenosti jsou bezpečností rámy nevyzpytatelné a hraje tam svojí úlohu několik dalších vlivů. Jedním z nich může být nastavená citlivost daného rámu, takže by se tak mohlo stát, že za stejných okolností může někdo na jednom letišti (u citlivějších rámů) "pípat", zatímco na jiném letišti, kde rámy nejsou tak citlivě nastavené, by "pípat" nemusel.
Také je zde bezpečností prvek, který způsobí to, že každý n-tý člověk "pípá", i když je u něj vše v pořádku, jen byl rámem "vybrán" pro osobní prohlídku. Na to mívám poměrně často štěstí já
Jinak moje zkušenost z pražského letiště s bezpečnostními rámy byla taková, že plno let, co jsem měl fixní rovnátka, tak jsem vždy "pípal, i když jsem se vždy snažil personálu vysvětlit, že to bude s největší pravděpodobností rovnátky, tak se tím nezaobírali. Mezitím jsem podstoupil jednu operaci, díky které mám také šrouby v čelisti a po sundání rovnátek už "pípám" na letišti nepravidelně, většinou spíš v Praze než někde jinde. Takže bych usuzoval, že Praha bude mít rámy nastaveny na vyšší citlivost
Lenči
věrná členka věrná členka /
Lenči
věrná členka věrná členka / před rokem
Lenči
před rokem
@Tom_D ~ zdravím všechny. Jelikož znovu čtu tyto komentáře a jsem již po dovolené na Lefkádě, muhu napsat, jak to dopadlo. Odlet byl z Brna, tam všechno ok. Jen jsem si raději vzala jiné tenisky s umělohmotnými kroužky na tkaničky. Nepípala jsem. Potvrzení od lékaře jsem měla, dokonce i fotku rtg snímku. Vše ok, ale to i proto, že mi lékař řekl, že šroub mám z titanu a ten nepípá. V Preveze taky dobrý. Tak uvidíme, co bude na letišti v Kavale. Jizvami si myslím, že těžko dokáži operaci paže, protože jsou tak malé, že by tomu asi těžko věřili. Celkově, když všechno kovové dáte do příruční tašky, nemůžete pípat.....krom toho, co máte v sobě.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

  Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů

  Nevybrali jste si?

  Podívejte se na

  Další akční nabídky

  Nebo si nastavte hlídač akcí, výhodné nabídky Vám neuniknou

  Hlídač akcí