Saranda od 3 680 Kč
Zobrazit zájezdy

Saranda pláže

Vloženo: 24. května 2019
Poslední příspěvek: 26. května 2019
nový člen nový člen /
Vladimír_Suchánek
nový člen nový člen / před 3 lety
Vladimír_Suchánek
Dobrý den, chystám se letos do Albánie a uvažuji zda jet do oblasti Dhermi nebo ještě kousek dál do Sarandy. Byl jste někdo ve městě Saranda? Jsou tam hezké pláže? Jaký tam je vstup do vody? A nevíte někdo o případném kempu v této oblasti?

Odpovědi 3 odpovědi

Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Vladimír_Suchánek ~ Hezký den,
Pláže v oblasti Dhermi jsou opravdu krásné s menšími kamínky, a najdete zde jak dlouhé pláže tak i menší zátoky. Místní dlouhé pláže patří mezi nejoblíbenější v celé zemi, takže v hlavní sezóně zde narazíte na spousty turistů. Doporučuji se ubytovat v kempu The Sea Turtle, který leží přímo u krásné dlouhé pláže.
Sarande je spíše větší město a přístav, dle mě ne úplně ideální na poklidnou rodinnou dovolenou. Pokud však jedete za zábavou a nočním životem, nebudete zklamáni. Pláže ve městě nejsou nic moc, ale můžete jet autobusem za cca 25 Kč směrem k plážím u městečka Ksamil, které jsou jedny z nejkrásnějších v Albánii. Za zmínku také stojí pláže ve vesnici Himara.
Vladimír_Suchánek
nový člen nový člen /
Vladimír_Suchánek
nový člen nový člen / před 3 lety
Vladimír_Suchánek
před 3 lety
@Kristýna ~ Kristýno, děkuji Vám za odpověď. Nevíte ještě náhodou, jak se v Albánii pohybují ceny? Zejména mě zajímají ceny potravin, ceny v restauracích a ceny ubytování. A jaká je tam doprava?
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce /
Kristýna
Cestoporadce Cestoporadce / před 3 lety
Kristýna
před 3 lety
@Vladimír_Suchánek ~ Ceny jsou v turistických letoviscích více méně stejné jako u nás, naopak ve vnitrozemí a na méně navštěvovaných místech jsou ceny podstatně nižší.
Doporučuji se mrknout na náš článek zde, kde najdete podrobnosti.
Místní veřejná doprava je levnější jako u nás. Nejlevnějším způsobem dopravy jsou místní autobusy, které mají pevné jízdní řády, využít můžete ale také minibusy, které odjíždí ve chvíli, kdy se zaplní. Venkovské a horské silnice jsou často pro autobusy nesjízdné a jezdí na nich tedy pouze minibusy nebo taxíky. Vlaky moc nedoporučuji, jelikož železniční síť v Albánii není v příliš dobrém stavu a doprava vlakem zde trvá déle než autobusem.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů