Cestolino.cz Diskuze Litva Stopem do Litvy

Stopem do Litvy

Vloženo: 19. prosince 2018
Poslední příspěvek: 9. ledna 2019
Magda P.
host
Magda P.

Ahoj Cestovatelé. Má někdo zkušenosti z poslední doby s "pobaltskými zeměmi"? Chci projet Litvou, Lotyšskem a Estonskem do Talinu a trajektem do Helsinek. Díky za informace. A nezkoušel jste někdo Litvu stopem?

2 odpovědi
+ odpovědět
Užitečný příspěvek?
ano (0x)
ne (0x)
Řadit odpovědi podle data přidání:
Mirek
host
Mirek
stopem pobaltí
Vloženo: 3. ledna 2019

Ahoj. Byl jsem stopem v Estonsku a zpět (Polsko, Litva, Lotyšsko). Bohužel je to cca 6 let a jak víte situace se v tomto směru dost změnila i u nás. - Polsko stopem pohoda, Litva také. Lotyšsko bylo trochu horší, občas jsem popojel busem. Estonsko super - Litva a Lotyšsko se dobře domluvíte rusky, v estonsku také, ale spíš doporučuji angličtinu - anglicky překvapivě umí hodně lidí a mají ji rozhodně raději...

+ odpovědět
Užitečný příspěvek?
ano (0x)
ne (0x)
Julie
host
Julie
autem pobaltí 2018
Vloženo: 9. ledna 2019

Jela jsem 2018 na Nord Capp touto stranou. Mne zajímají místa zjevení Panny Marie. Celé pobaltí je snadno srovnatelné s nami. Stop asi nemusí být problém. Mslím, že mají trošku starší autopark a nevede asfaltka úplně každou vesnicí. Určitě ale hodně doporučím v Litvě Horu křížů ,https://cs.wikipedia.org/wiki/Hora_k%C5%99%C3%AD%C5%BE%C5%AF která ve mne zaenchala nejhlubší dojem za poslední roky. Poměrně rovinaté. země, pro mne dost skrytě značené. Navigace nutná. Trajekty do Helsinek mají různé ceny, kdy brzy ráno jsou nejlevnější a cena přes den je i 4násobná. Rezervace není nutná.

+ odpovědět
Užitečný příspěvek?
ano (0x)
ne (0x)

Vložit odpověď

Přihlaste se a bude se vám pohodlněji diskutovat. Nemáte zatím vytvořený profil? Vytvořte si ho, netrvá to ani dvě minuty.

* nepovinné
* nebude uveřejněn u příspěvku

Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů.

* správná odpověď je ne;)

Podívejte se levné zájezdy

Chystáte se na dovolenou, nemůžete se dočkat a počítáte každou minutu?

Vytvořte si zdarma krásný odpočet, uvidíte zbývající dny, hodiny, minuty, sekundy...