Thassos - autopůjčovna v Limenarii

Vloženo: 6. dubna 2019
Poslední příspěvek: 23. května 2019
Lenči
před 3 měsíci
Lenči
Zdravím. za 2 měsíce vyrážíme na Thassos do letoviska Limenaria. Chtěli bychom si půjčit auto a rádi bychom předem věděli, jaké jste měli zkušenosti s půjčením auta. Je lepší si půjčit auto přes delegátku nebo si sami auto zamluvit na místě? Předpokládáme, že začátkem června nebudou všechna auta předem zamluvena. Jaké jsou ceny na jeden den? Děkuji.

12 odpovědí

Kristýna
Kristýna
před 3 měsíci
Kristýna
před 3 měsíci
@Lenči ~ Dobrý večer, na jak dlouho si chcete auto pronajmout? Lepší cenu získáte, pokud si auto vypůjčíte na více dní. Doporučuji podívat se na výborně hodnocenou půjčovnu www.rentacarpotos.gr/. Jednodenní pronájem auta v letovisku Limenaria zde seženete od cca 800 Kč, ale pokud si auto vypůjčíte na týden, denní tarif bude nižší a cena za týdenní pronájem vás bude stát od cca 3 tis. Kč. O něco méně za jednodenní pronájem zaplatíte u půjčovny Speedy (www.speedyrentacar.gr/) - ceny startují na 600 Kč/den, avšak týdenní pronájem se zde už moc nevyplatí.
Jelikož jedete na začátku sezóny, tak bych se nebála, že budou všechna auta vyprodaná, ale já osobně bych si auto raději zarezervovala předem, kdy máte stále dostatek aut na výběr a také ceny bývají přes internet nižší než na místě.
Lenči
Lenči
před 3 měsíci
Lenči
před 3 měsíci
@Kristýna ~ Dobrý den. Děkuji za informace. Zatím si myslíme, že budou stačit dva dny, když je to malý ostrov. Loni jsme na Lefkádě měli auto také dva dny a viděli jsme všechny ta nejdůležitější místa - pláže, mys, kláštery a vodpády. Hodně také chodíme pěšky, ale uvidíme. Ty ceny za 600 Kč by byly bezva, uvidíme na místě a kolik toho stihneme uvidět. Zatím sestavujeme plán, která místa budeme chtít vidět. Zkušenosti zatím s rezervací předem nemáme, spíše preferujeme objednat auto až na místě a také podle počasí. V loňském roce jsme při druhém výjezdu autem vyjeli na druhou stranu ostrova, protože na koupání a opalování na pláži to nebylo Využili jsme zamračeného počasí na vodopády v Nidri a parádně si to užili. Podle předpovědi počasí si tak volíme den, kdy vyjedeme, nějaké auto bylo vždy volné, tak snad na Thassosu to bude také tak. Každopádně na Vaše doporučené stránky koukneme nebo nám třeba znovu přijde nabídka na zapůjčení auta předem do e-mailu jako loni.
Mikey
Mikey
před 3 měsíci
Mikey
před 3 měsíci
@Lenči ~ Na jiných ostrovech jsme řešili také rezervaci předem přes e-mail (zálohu předem po nás nechtěli), určitě se to vyplatí hlavně v sezóně...
Lenči
Lenči
před 3 měsíci
Lenči
před 3 měsíci
@Mikey ~ Na zálohu předem jsem se také chtěla zeptat. Je určitě lepší si auto zamluvit a zaplatit při předávání auta. Na stránky jsem se již dívala, tak uvidím, co na to přítel. Je spíše typ si nechat auto zamluvit na místě. Loni jsme to měli super. V autopůjčovně byla češka, všechno nám vysvětlila, poradila i kam zajet včetně spotřeby. Anglickyneumíme. tak na Thassosu uvidíme, jak se domluvíme.
Rici
Rici
před 3 měsíci
Rici
před 3 měsíci
@Lenči ~ Určitě pujčit sami delegáti vás odrbou
Lenči
Lenči
před 3 měsíci
Lenči
před 3 měsíci
@Rici ~ Letíme začátkem června, takže určitě nebude problém auto zamluvit. Delegáta se pouze zeptáme, kde autopůjčovna je a zkusíme se sami domluvit.Předpokldám, že žádnou vratnou kauci nebudou chtít, jak se to jednou - nevím ale kde - na řeckém ostrově stalo synovi. Auto vrátil v pořádku, ale kauci mu automaticky nedali, až po jeho vyžádání.
Mikey
Mikey
před 3 měsíci
Mikey
před 3 měsíci
@Lenči ~ v Řecku se mi zatím nestalo, aby autopůjčovna chtěla kauci. Ani blokaci na kartě nechtěli. Pouze platbu při předání vozu a pak stejný stav paliva při vrácení. Vrácení párkrát neprobíhalo ani osobně, jen jsem ho nechal na smluveném místě i s klíčemi
Lenči
Lenči
před 2 měsíci
Lenči
před 2 měsíci
Ráda bych se ještě zeptala, když jsme u těch aut, kdo z vás na Thassosu byl, zda opravdu se na nejvyšší horu Thassosu -Ypsarion, dá vyjet pouze terénním autem? Rádi bychom si tento výlet naplánovali, ale nevím, zda běžným autem např. Fiat, Kia apod. to nebude spíš hazard. Děkuji.
Mia07
Mia07
před 2 měsíci
Mia07
před 2 měsíci
Ahoj. Půjčujeme auto vždy dopředu. Platíme malou zálohu... Letos to vyšlo záloha 400 Kč. Mají české zastoupení, komunikace v češtině. Na místě doplacime zbytek a domluva nohy, ruce Mám ráda vše naplánované a auto pristavi a zase si odvezou od hotelu. Což je pro nás velké plus
Lenči
Lenči
před 2 měsíci
Lenči
před 2 měsíci
@Mia07 ~ Děkuji za radu. Uvidíme, zatím to neřešíme. V květnu budeme doplácet dovolenou (CK Alexandria), tak se poptáme v CK, zda-li budou zasílat nabídky na půjčení auta, jak to bylo loni, nebo si sami zkusíme auto zamluvit.
Tom_D
Tom_D
před měsícem
Tom_D
před měsícem
@Lenči ~ Jak to dopadlo, Lenči? Poradili Vám v CK? Cestovky vždycky mají nějakou spolupráci s půjčovnou na ostrovech, ale zase je lepší řešit individuálně, protože cestovka na tom má samozřejmě taky připočítaný nějaký poplatek, aby z toho něco měla. Většinou zase ale spolupracují se spolehlivými půjčovnami, takže je dobré třeba zjistit, s kým cestovka spolupracuje a pak s nimi řešit již napřímo
Lenči
Lenči
před měsícem
Lenči
před měsícem
@Tom_D ~ Na ostrov Thassos letíme přes CK Alexandria. Dotazovala jsem se na autopůjčovny v okolí Limenarie a bylo mi sděleno, že si můžeme auto půjčit přes delegáta nebo sami, pokud se domluvíme. Jak to vypadá, zřejmě spolupráci s autopůjčovnami nemají. Takže budeme půjčení auta řešit až na místě, přes internet asi ne, neboť si myslím, že začátkem června nějaké to auto na nás zbude.
Ck Alexandria nám akorát vypsala ceny autopůjčoven. Ceny se liší podle toho, zda navštívíte Thassos mimo seónu nebo v sezóně. Krátkou informaci od CK na dotaz autopůjčoven na Thassosu jsem obdržela takovou:
Low season cca 40 50 € - podle obsahu a počtu dnů
High season cca 50 80 € - podle obsahu a počtu dnů
Benzínové pumpy NEJSOU na jihovýchodní části ostrova (mezi Skala Potamia a Potos), proto kontrolujte dostatek benzínu. Otevírací doba čerpacích stanic je denně, cca do 21 hodin.
Letíme již za 12 dní. O zkušenosti se tady ráda podělím.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů