Vše o udržitelném cestování

Vloženo: 24. června 2020
Poslední příspěvek: 25. června 2020
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Kony
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 2 lety
Kony
Rád bych se podělil o různé tipy, jak zlepšit zážitek z cestování a cestovat udržitelně. Svět se pomalu otevírá, přesto turismus zanechává černou kaňku kolem cestování. Přečtete si, jak cestovat zeleně a chránit přírodní a kulturní bohatství naší země. Budu rád za zpětnou vazbu či jakoukoliv diskusi či doplnění.

Odpovědi 3 odpovědi

Sally
legenda legenda /
Sally
legenda legenda / před 2 lety
Sally
před 2 lety
No je tam pro mne "pár" dobrých rad, ale děkuji. Jako starý tramp se snažím chovat k přírodě šetrně a s úctou, ale jedu na dovolenou a tak se chci dovolovat. Nebudu si na dovolené prát prádlo, košile, kraťasy. Nechat si neuklizený pokoj, nevyměněné ručníky, běhat po městě a strávit čas dovolené hledáním míst na tříděný odpad .......... Třídit budu, ale v rámci možností.
Co se týče stravy a podpory místní ekonomiky, jasně. Nevozím si s sebou kufry jídla z domova, ale pokud se jedná třeba o nápoje, budu kupovat to, co je levnější, a to (bohužel) jsou nápoje většinou v PETkách. Budu se venku chovat stejně jako doma a ne rozmařile, ale také určitě ne přemrštěně.
Kony
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
Kony
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 2 lety
Kony
před 2 lety
@Sally ~ Děkuji za zpětnou vazbu. Chápu, že těch věcí je hodně a určitě není potřeba dělat vše. Dovolená by měla zůstat dovolenou a pozitivním zážitkem, proto ani nedoporučuji zacházet do extrémů a chovat se podle možností, přesně jak píšete.
Věřím, že jakmile se člověk chová lépe k přírodě, k lidem a respektuje jejich kulturu, tak se vše vrátí a dovolená se může stát lepším zažitkem pro všechny.
lidas
věrná členka věrná členka /
lidas
věrná členka věrná členka / před 2 lety
lidas
před 2 lety
@Kony ~ Snažím se i doma chovat k přírodě šetrně i když bylo by co zlepšovat.Na dovolenou si vozím přiměřeně věci.Většinou létám nevydržím dlouho sedět.Jídlo ráda ochutnávám místní.Odpad třídím doma běžně ale na dovolené to je omezeně.Takže závěrem je pořád co napravovat.Ale k zamyšlení to je.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů