Tenerife od 11 990 Kč
Zobrazit zájezdy

Výstup na Pico de Teide

Vloženo: 9. října 2019
Poslední příspěvek: 19. října 2019
stálá členka stálá členka /
Dvědecibílého
stálá členka stálá členka / před 3 lety
Dvědecibílého
Zdravím, byl někdo z vás v prosinci na Pico de Teide? Je reálné v prosinci vyšlápnout až na horu? Co lanovka, jezdí?

Odpovědi 3 odpovědi

MirekVašků
čerstvý příchozí čerstvý příchozí /
MirekVašků
čerstvý příchozí čerstvý příchozí / před 3 lety
MirekVašků
před 3 lety
@Dvědecibílého ~ Ahoj, na vrchol je vždy potřeba povolení na konkrétní den a hodinu, ale je zdarma, problém je v tom, že se musí rezervovat dostatečně dopředu, my ho měli asi 5 měsíců dopředu. A pokud chcete jet nahoru lanovkou, tak tu je potřeba taky koupit dopředu. Cestovky mají zkoupené lístky dopředu, takže se už pak na lidi nedostane, když tam přijedou s povolením na vrchol a počítají, že bude volno. My jsme byli jednou v prosinci a jednou v létě. V prosinci bez sněhu a počasí parádní, cestou žádný sníh. Ale je to rok od roku, záleží, jak chladná zima je.
Hippie
nový člen nový člen /
Hippie
nový člen nový člen / před 3 lety
Hippie
před 3 lety
Já jsem vyplňovala už v únoru registraci na permit, ale nepřišlo mi žádné potvrzení. Tak jsme vyrazili s tím, že půjdeme dokud to půjde a ono to nakonec šlo až nahoru. V tu dobu nejezdila lanovka a tak tam skoro nikdo nebyl. V zimě je to dost o náhodě, ale obvykle se to dá a sníh není.
Dizzy
nový člen nový člen /
Dizzy
nový člen nový člen / před 3 lety
Dizzy
před 3 lety
Když fouká vítr a nejezdí lanovka, tak nahoře nikdo není, tudíž to jde i bez povolení. Jinak když projdete bránou cca do 9 hodin (tam i zpět), tak tam ještě není kontrola a dá se projít. Ta obvykle jezdí první lanovkou. Celý výstup nám trval asi 6 hodin a od brány na vrchol je to asi 30 min, když se jde svižně.

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

Přihlaste se nebo si vytvořte profil ve formuláři níže. Stačí napsat Váš příspěvek a zadat e-mailovou adresu pod kterou se chcete registrovat. Následně Vám pošleme na e-mail potvrzovací odkaz, kterým registraci dokončíte.

Vložit odpověď

    Odesláním formuláře jsem srozuměn(a) s informacemi o zpracování osobních údajů