Vyhledejte dovolenou

Dovolená Alžírsko 2020/2021

Alžírsko je severoafrickou zemí, jejíž rytmus udává ze severu Středozemní moře a z jihu pustá a nevlídná Sahara. Turistický ruch v této muslimské zemi, po skončení občanské války v devadesátých letech dvacátého století, opět pomalu ožívá. Hotelové resorty na pobřeží, které se vyznačují okázalým luxusem, uspokojí i nejnáročnější klientelu.

Alžírsko však může turistům nabídnout mnohem více než jen relaxaci u středomořských pláží. Bohatá historie země, množství památek a osobitá kultura alžírských berberů, stejně jako překrásné saharské scenerie, zanechají v každém návštěvníkovi nezapomenutelné zážitky. Místní lidé jsou vřelí, a i když turista neovládá arabštinu či francouzštinu, je posezení u silně slazeného mátového čaje, kterému přezdívají berberská whisky, velmi příjemnou společenskou záležitostí.

Rozhodně stojí zato ochutnat i alžírskou kuchyni, překvapující kombinacemi chutí, ve které na severu převládají hlavně ryby a dary moře, zatímco ve vnitrozemí jehněčí maso se zeleninou. Pověstné jsou alžírské cukrovinky, jejichž základem je med, datle nebo další sladké sušené plody.

Mimo hlavní město Alžír, které je směsicí historické architektury, francouzského koloniálního stylu a moderních budov, stojí za návštěvu především města Tipaza a Djémila s řadou starověkých i raně středověkých památek. Poněkud vzdálenějším cílem je úchvatné pětiměstí v údolí M´Zab, vybudované komunitou berberských Mozabitů, jenž po dlouhé cestě saharou odmění opravdu nevšedním zážitkem.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Alžírsku

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Alžírsko - zkušenosti, rady, doporučení

Zdravím všechny, v případě, že tu někdo navštívil Alžírsko - s cestovkou nebo na vlastní pěst, případně s jakou společností jste letěli a odkud,… Zobrazit více
Darina
Darina

Destinace v Alžírsku Zobrazit Skrýt