Vyhledejte dovolenou

Dovolená Americké Panenské ostrovy 2020/2021

Americké panenské ostrovy geograficky patří k Panenským ostrovům, jsou však nezačleněným územím USA. Skládají se ze třech větších a několika menších ostrovů v souostroví Malé Antily, ležících v Karibském moři.

Ročně navštíví Americké panenské ostrovy více jak dva miliony turistů a právě na cestovní ruch je také orientována místní ekonomika, což se odráží v široké nabídce kvalitních služeb a velké ubytovací kapacitě všech kategorií. Nacházejí se zde překrásné pláže s velmi jemným pískem, kde lze mimo pasivní relaxaci také provozovat vodní sporty nebo se věnovat rybaření. Ostrovy jsou rájem zejména pro milovníky podmořského světa. Ti si oblíbili hlavně ostrov Svatý Kříž, kde najdou pod mořskou hladinou korálové útesy, podmořské jeskyně i potopený vrak lodi.

Nejznámějším a zároveň nejnavštěvovanějším ostrovem je Svatý Tomáš, který je správním i obchodním centrem celého regionu. Obchodům se zde daří i díky bezcelní zóně, a tak je možné výhodně nakoupit zboží různého druhu i značek. Vyhlášené je také místní golfové hřiště, nazývané pro velkou náročnost jamek „ďáblův trojúhelník“. Na ostrovech panuje tropické klima s obdobím dešťů od května do listopadu. V tomto období je i riziko výskytu tropických bouří.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Amerických Panenských ostrovech

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace na Amerických Panenských ostrovech Zobrazit Skrýt