Vyhledejte dovolenou

Dovolená Antarktida 2020/2021

Antarktida je jediným neobydleným světadílem na Zemi a se svou rozlohou okolo 14 milionů čtverečních kilometrů se rozprostírá kolem geografického jižního pólu. Ačkoliv je na území tohoto kontinentu mnoho vědeckých stanic různých zemí světa, díky tzv. antarktickému smluvnímu systému jsou zmraženy jakékoliv územní nároky zainteresovaných států, a taktéž jsou zde zakázány jakékoliv průmyslové nebo vojenské aktivity.

Kdo hledá opravdu panenskou a ničím nenarušenou přírodu, je Antarktida přesně to pravé. Úchvatné scenerie, hejna tučňáků a množství další polární fauny i flóry jsou jedinečnými zážitky, které rozhodně zůstanou zaryté hluboko ve vzpomínkách. Turistika je na tomto kontinentu pochopitelně značně omezena, ale každou sezónu, začínající přibližně v prosinci, vyplouvají ke břehům této ledové země desítky výletních lodí. Výchozím bodem bývá většinou nejjižnější město světa Ushuaia, ležící v argentinské Ohňové zemi. Výlet zpravidla zahrnuje několik dní strávených na antarktické pevnině, spojených s návštěvou míst vhodných k pozorování polární fauny. Ubytování, strava i večerní programy jsou samozřejmě zajištěny v pohodlných a komfortních prostorech výletní lodi.

Pro dobrodružnější povahy zavádějí argentinské aerolinie omezené civilní lety z letiště Ushuaia na argentinskou polární stanici Marambio, kde je taktéž možné strávit několik jedinečných a nezapomenutelných dní.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Antarktidě

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace na Antarktidě Zobrazit Skrýt