Dovolená Antarktida 2020

Nastavené filtry:
Antarktida

Omlouváme se, ale aktuálně tomuto filtru neodpovídají žádné zájezdy.

Dovolená na Antarktidě

Antarktida je jediným neobydleným světadílem na Zemi a se svou rozlohou okolo 14 milionů čtverečních kilometrů se rozprostírá kolem geografického jižního pólu. Ačkoliv je na území tohoto kontinentu mnoho vědeckých stanic různých zemí světa, díky tzv. antarktickému smluvnímu systému jsou zmraženy jakékoliv územní nároky zainteresovaných států, a taktéž jsou zde zakázány jakékoliv průmyslové nebo vojenské aktivity.

Kdo hledá opravdu panenskou a ničím nenarušenou přírodu, je Antarktida přesně to pravé. Úchvatné scenerie, hejna tučňáků a množství další polární fauny i flóry jsou jedinečnými zážitky, které rozhodně zůstanou zaryté hluboko ve vzpomínkách. Turistika je na tomto kontinentu pochopitelně značně omezena, ale každou sezónu, začínající přibližně v prosinci, vyplouvají ke břehům této ledové země desítky výletních lodí. Výchozím bodem bývá většinou nejjižnější město světa Ushuaia, ležící v argentinské Ohňové zemi. Výlet zpravidla zahrnuje několik dní strávených na antarktické pevnině, spojených s návštěvou míst vhodných k pozorování polární fauny. Ubytování, strava i večerní programy jsou samozřejmě zajištěny v pohodlných a komfortních prostorech výletní lodi.

Pro dobrodružnější povahy zavádějí argentinské aerolinie omezené civilní lety z letiště Ushuaia na argentinskou polární stanici Marambio, kde je taktéž možné strávit několik jedinečných a nezapomenutelných dní.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny zájezdů na Antarktidu?

Ceny začínají na 0 Kč.