Vyhledejte dovolenou

Dovolená Ázerbájdžán 2020/2021

Ačkoliv Azerbájdžán nepatří mezi turisticky frekventované země, je velmi zajímavou destinací. Leží na pobřeží Kaspického moře v jihovýchodní části Kavkazu. Většina země má stepní, nebo polopouštní charakter a na severu se vypínají vrcholky divokého pohoří Východního Kavkazu. Hlavním náboženstvím je zde šíitský islám, ale místní obyvatelé jsou velmi tolerantní a na rozdíl od jiných muslimských zemí panuje v Azerbájdžánu dosti liberální a uvolněná atmosféra.

Díky poměrně velkým zásobám ropy se tato země stala nejbohatší ze Zakavkazských republik. Střediskem těžby a přidruženého petrochemického průmyslu je hlavní město Baku, jehož výstavní bulváry a luxusní obchody odrážejí bohatství země. Historické centrum tohoto přístavního města na břehu Kaspického moře se dokonce díky paláci Širvan a Dívčí věži pyšní zápisem na seznamu UNESCO.

Další atrakcí Azerbájdžánu je rozsáhlé území bahenních sopek u městečka Gobustán, blízko kterého se nacházejí i výjimečné pravěké skalní kresby. Za návštěvu stojí také chánův palác v Šeki s velmi bohatou vnitřní výzdobou. Mezi přírodní skvosty patří zejména národní park v okolí zálivu Ghizil-Agaj, známý výskytem mnoha druhů vodních ptáků.

Vyhlášené je umění Azerbájdžánských kuchařů. Místní pokrmy, ve kterých se mísí prvky turecké, ruské a arabské kuchyně, jsou neobyčejně chutné a prý jsou také hlavní příčinou neobvyklé dlouhověkosti Azerbájdžánců. Nápojem číslo jedna je pak silný černý čaj, na který lze narazit prakticky všude.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Ázerbájdžánu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Ázerbájdžánu Zobrazit Skrýt