Dovolená Belize 2020/2021

Načítám
Načítám
Nastavené filtry:
Belize

Omlouváme se, tomuto filtru aktuálně neodpovídají žádné termíny zájezdů. Zkuste vybrat jiný termín odjezdu.

Dovolená v Belize

Belize malý stát s desítkami miniaturních ostrůvků a korálových útesů na východním pobřeží střední Ameriky. Kvůli těžařské hysterii padly v minulém století ohromné plochy deštného pralesa, Belize však dokázalo včas zakročit a většina ostrova je dnes již chráněná státem nebo byla vyhlášena národním parkem.

I přes svou dobrou polohu, tropy, mayskou historii, korálový útes a bohatý podmořský život je Belize stále rozvojovou zemí, která se krčí ve stínu navštěvovanějších destinací ve střední Americe i Karibiku. Zemědělství a turismus patří mezi dva největší příjmy země. Pěstuje se tu cukrová třtina, grepy, banány, kokosy, kukuřice a fazole a loví se zde ryby a krevety. Vypěstované suroviny a úlovky tvoří hlavní složky místního jídelníčku.

Důvod k návštěvě Belize ale není na talíři, turisty láká hlavně korálový útes, příroda a stopy mayské historie ukryté v džungli. Největší atrakcí je bezesporu korálový atol, 300 kilometrů dlouhý pás přebohaté fauny, ideální místo potápění a pozorování. Ve vnitrozemí a v džungli se rozkládá národní park Blue Hole se sladkovodním jezerem a snadno přístupnými jeskyněmi.

Ani města ale nepřijdou zkrátka. Belize City, které v roce 1961 zničilo zemětřesení, má již svou slávu za sebou, bylo totiž uměle vytvořeno nové hlavní město Belmopan. Belize je skvělou kombinací pro milovníky exotické dovolené, historie, přírody a potápění.

Často kladené otázky

Jaké jsou ceny zájezdů do Belize?

Ceny začínají na 0 Kč.