Vyhledejte dovolenou

Dovolená Belize 2020/2021

Belize malý stát s desítkami miniaturních ostrůvků a korálových útesů na východním pobřeží střední Ameriky. Kvůli těžařské hysterii padly v minulém století ohromné plochy deštného pralesa, Belize však dokázalo včas zakročit a většina ostrova je dnes již chráněná státem nebo byla vyhlášena národním parkem.

I přes svou dobrou polohu, tropy, mayskou historii, korálový útes a bohatý podmořský život je Belize stále rozvojovou zemí, která se krčí ve stínu navštěvovanějších destinací ve střední Americe i Karibiku. Zemědělství a turismus patří mezi dva největší příjmy země. Pěstuje se tu cukrová třtina, grepy, banány, kokosy, kukuřice a fazole a loví se zde ryby a krevety. Vypěstované suroviny a úlovky tvoří hlavní složky místního jídelníčku.

Důvod k návštěvě Belize ale není na talíři, turisty láká hlavně korálový útes, příroda a stopy mayské historie ukryté v džungli. Největší atrakcí je bezesporu korálový atol, 300 kilometrů dlouhý pás přebohaté fauny, ideální místo potápění a pozorování. Ve vnitrozemí a v džungli se rozkládá národní park Blue Hole se sladkovodním jezerem a snadno přístupnými jeskyněmi.

Ani města ale nepřijdou zkrátka. Belize City, které v roce 1961 zničilo zemětřesení, má již svou slávu za sebou, bylo totiž uměle vytvořeno nové hlavní město Belmopan. Belize je skvělou kombinací pro milovníky exotické dovolené, historie, přírody a potápění.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Belize

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Belize - zkušenosti

Zdravím, před několika měsíci jsme objevili jednu z nejmenších zemí ve Střední Americe - Belize! Letěli jsme s dvěma přestupy, cesta trochu… Zobrazit více
MarkoPolo
MarkoPolo

Destinace v Belize Zobrazit Skrýt