Vyhledejte dovolenou

Dovolená Benin 2020/2021

Benin je státem ležícím v západní Africe, v oblasti Guinejského zálivu. Je turisticky velmi zajímavou zemí, kde lze spatřit divokou africkou přírodu, kulturu původních obyvatel Guinejského zálivu i relaxovat na písečných plážích beninského pobřeží.

U atlantických břehů leží také dvě nejdůležitější města Beninu, kterými jsou oficiální hlavní město Porto Novo s národním etnografickým muzeem a hlavní přístav Cotonou s mezinárodním letištěm a mnoha hotely, vyhlášenými restauracemi i zábavními podniky. Několik desítek kilometrů od pobřeží leží město Abomey, kde je možné navštívit zbytky impozantního královského paláce, vystavěného v době dávné mocné říše, která po staletí toto území ovládala. Další turistickou atrakcí jsou vesnice vystavěné na kůlech nad hladinou jezera Nokwe, ke kterým se lze dostat pouze po vodě, a byly tak bezpečným útočištěm před nájezdy evropských otrokářů. Na severu země, při hranicích s Burkina Faso, pak leží národní park Pendjari, kde lze pozorovat stovky druhů volně žijících zvířat afrických savan.

Za ochutnání stojí tradiční beninská pálenka sudaví, se kterou se lze setkat prakticky všude a bývá dochucována listy, kůrou nebo kořenem stromu tizan, používaného jako prevence proti malárii.

Nejlepším obdobím k návštěvě této tropické země je období mezi měsíci prosinec a březen, neboť jaro a podzim bývá velmi deštivé.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Beninu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Beninu Zobrazit Skrýt