Vyhledejte dovolenou

Dovolená Bermudské ostrovy 2020/2021

Bermudské ostrovy jsou zámořským územím Velké Británie, rozkládající se v Atlantickém oceánu, přibližně 1000 km od břehů USA. Jedná se o více jak sto ostrovů, vzniklých sopečnou činností a obklopených korálovými útesy.

Nacházejí se v subtropickém klimatickém pásmu, přičemž jsou v zimním období oteplovány Golfským proudem, a tak je roční průměrná teplota 21˚C. Mimo rozlehlé pláže a turistická letoviska s kompletním vybavením velmi vysoké úrovně lze na ostrovech navštívit několik přírodních parků, které jsou protkány sítí turistických stezek, podpořených dobře fungujícími informačními centry.

Na své si na Bermudských ostrovech přijdou zejména milovníci podmořského světa, na které u bermudských břehů čeká pestrý život mezi korály i několik vraků potopených starých lodí. Místní vody jsou velmi bohaté na ryby, a tak jsou ostrovy i cílem mnoha rybářů.

Hlavní a největší ostrov Grand Bermuda je správním centrem souostroví, a patří také k nejnavštěvovanějším. Nachází se zde hlavní město Hamilton s historickou pevností a lze tu navštívit i překrásné jeskyně Crystal. Na ostrově je také velmi kvalitní 18jamkové golfové hřiště.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Bermudských ostrovech

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace na Bermudských ostrovech Zobrazit Skrýt