Vyhledejte dovolenou

Dovolená Bhútán 2020/2021

Bhútán je asijskou zemí, která je vklíněná mezi tropickými lesy Indie a suchou náhorní plošinou Himaláje. Více jak polovina tohoto buddhistického království se nachází v nadmořské výšce nad 3000 metrů a pyšní se panenskou horskou přírodou i dosud nepřekonanými vrcholky sedmitisícovek, za což z části vděčí zákazu bhútánské vlády vypravovat expedice do výšek přesahující 6000 metrů nad mořem. Na vícedenní trekky pod tyto vrcholky je možné se vydat také pouze organizovaně, ale služby zkušeného horského vůdce jsou rozhodně spíše přínosem. V horských oblastech jsou rozesety opevněné buddhistické kláštery, které jsou však turistům v drtivé většině nepřístupné. Mimo vysokohorské turistiky jsou v Bhútánu velmi vhodné podmínky k raftingu.

Místní lidé jsou přátelští a pohostinní a lze se zde setkat s životním stylem, který se již několik století prakticky nezměnil. Ačkoliv tito lidé nedisponují velkým množstvím materiálního bohatství, mluví se o Bhútánu jako o zemi s nejvyšším indexem štěstí obyvatelstva. Bhútánská kuchyně je velmi jednoduchá, důležitou úlohu v ní hrají pálivé papričky a sýr, a hlavní přílohou je rýže.

K návštěvě této země je vhodné zejména jarní a podzimní období, neboť v létě se vyskytují časté monzunové bouře a zimní období se zase vyznačuje velmi nízkými teplotami.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Bhútánu

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Bhútánu Zobrazit Skrýt