Vyhledejte dovolenou

Dovolená Bolívie 2020/2021

Bolívie je vnitrozemský stát ve střední části Jižní Ameriky. Chudá země s nestabilní ekonomikou a po válce o ledek z roku 1879 i bez přístupu k moři nepatří mezi vyhlášené turistické destinace. Jazyková roztříštěnost na 31 úředních jazyků s absencí angličtiny moc třpytu nepřidá.

I když ekonomika pokulhává, příroda ze sebe vydává maximum. Do země zasahuje část Amazonského pralesa, z druhé strany se tyčí zasněžené vrcholky And a sever a střed země tvoří nekonečné a téměř neobydlené savany. Bolivijské Andy jsou spíš jen náhorní plošina, na kterou shlížejí vrcholy And z Peru a Chile. Skrývají ale slané jezero Poopó a slané mokřady Salar de Uyuni.

Veškerá pozornost se upírá k těžbě nerostných surovin; naleziště stříbra, zinku, olova, zlata a lithia by mohla do budoucna zemi výrazně ekonomicky pomoct. Město La Paz je nejvýše položeným administrativním městem na světě a zastiňuje skutečné hlavní město Sucre.

Při cestě drsnou bolivijskou přírodou nepodceňujte doplňování energie. V této chudé zemi se lidé snaží zpracovat všechno, co dokážou na skromných záhoncích vypěstovat. Pokud budete mít štěstí na restauraci, doporučujeme kukuřičnou kaši s vepřovým masem v mátové omáčce. A hurá na cestu!

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Bolívii

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Bolívii Zobrazit Skrýt