Vyhledejte dovolenou

Dovolená Botswana 2020/2021

Botswana je vnitrozemský stát ležící na jihu Afriky, na jihu sousedící s Jihoafrickou republikou. Více než dvě třetiny plochy země tvoří nehostinná poušť Kalahari, zbylým územím protéká řeka Okavango, která pravidelně v období dešťů ukazuje svoji sílu.

Ve druhé polovině 20. století byla Botswana na vrcholu ekonomického rozvoje díky těžbě diamantů. Za rozjezd se z velké části zasloužila zahraniční pomoc. Ve stejném období se usměrnila politická scéna v zemi a dodnes je u moci Botswanská demokratická strana, která se stále těší velké podpoře obyvatel.

I když je Botswana třetí nejvýkonnější ekonomikou v Africe, pozvolna se rozvíjí cestovní ruch a je zajištěno bezpečí, obchází ji strach z epidemie AIDS. Mezi lidmi v produktivním věku je podíl nakažených alarmujících cca 50 %. Situaci se daří držet pod kontrolou, ale z dlouhodobého hlediska a zhoršující se bilance může botswanské hospodářství spadnout až na polovinu dnešních hodnot. Přesto je důvod Botswanu navštívit – nejkrásnější africké safari. Řeka Okavango neústí do moře ani oceánu, ale ztrácí se v poušti. Díky proměnlivosti delty, kdy suché břehy s divokými psy střídají zaplavené pláně plné hrochů, patří mezi nejnavštěvovanější oblasti.

Návštěva Botswany vyjde poměrně draho, ale za zcela unikátní zážitky z pouště, života Křováků i safari to dozajista stojí.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst v Botswaně

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace v Botswaně Zobrazit Skrýt