Vyhledejte dovolenou

Dovolená Britské Panenské ostrovy 2020/2021

Britské Panenské ostrovy jsou z Prahy vzdálené letadlem dlouhých 9 hodin, ale jsou přesně tak panenské a nedotčené, jak je při své druhé objevné plavbě popsal Kryštof Kolumbus. Celé souostroví tvoří 50 malých ostrovů východně od Portorika, z nichž je třetina trvale osídlená.

Britské Panenské ostrovy jsou z velké části závislé a na cestovním ruchu. Turista tady najde vše, co si jen zamane. Langusty a mušle na každém kroku a ubytování v luxusním hotelu, soukromých vilách nebo kempech, které souzní s přírodou. To vše doplňuje výhled na bílé pláže a obzor s ohromnými výletními loděmi.

Život pod hladinou je tu stejně bohatý jako v téměř celém Karibiku a vábí nadšené potápěče. Většina výletníků a turistů míří na ostrov Tortula s hlavním městem Road Town, kam se soustředí všechen ruch. Za větším klidem se dá dojet na další obydlené ostrůvky. Britské Panenské ostrovy nejsou ale jen pláže, šnorchlování a drinky v kokosu. Během objevných plaveb a kolonizace se tu psala stejně bohatá historie jako v Evropě nebo severní Americe a dokazuje to například pevnost Fort Burt nebo Muzeum lidových tradic Britských Panenských ostrovů.

Mohou být ostrovy ještě dokonalejší? Už jsou, je to totiž jeden ze světových daňových rájů.

Zobrazit Skrýt

Recenze cestovatelů

Přidat recenzi Přidat recenzi

Prozatím nikdo nevložil recenzi. Buďte první.


Mapa míst na Britských Panenských ostrovech

Související diskuze

Přidat příspěvek Přidat novou diskuzi

Prozatím nikdo nezaložil diskuzi na toto téma. Buďte první.


Destinace na Britských Panenských ostrovech Zobrazit Skrýt